Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gyűrűk ura megtörtént eseménye...

Gyűrűk ura megtörtént események alapján készült?

Figyelt kérdés

"Amikor Tolkien a rajongóknak írt leveleiben, vagy a kritikusoknak interjúkban próbálta megmagyarázni, mi vezette történetei írására és Középfölde kitalálására, gyakran hangsúlyozta, hogy Középfölde nem egy másik bolygón, vagy valami különleges módon megváltozott Földön található: valójában a Föld (ahogy Tolkien mitológiájában nevezik, Arda) kitalált múltjában helyezkedik el; kb. a 6000-7000 évvel ezelőtti időkig (megerősíti mindezt Arda nevének hasonlósága az angol earth illetve a német Erde szavakhoz)."

[link]


Szerintem Tolkien amikor az I.VH alatt amikor kórházba került egy betegségből kifolyólag néha-néha, a lelke kilépett a testéből, és visszautazott a múltba, egy forgó fekete lyuk segítségével.

Köztudott hipotézis, megkerülünk egy forgó fekete lyukat akkor bizonyos pályákon a múltba jutunk vissza.

[link]


Szóval a lelke megkerült egy fekete lyukat és visszatért a 6000-7000 évvel ezelőtti Földre Európába, vagyis Középföldére. Ennek az volt az oka, mert egy tünde varázsló olyan idő mágiát alkalmazott, aminek segítéségével képes volt a jövőbe látni, egy palantír segítségével, és látta, hogy senki sem emlékszik arra, hogy létezett mágia egykoron, és hogy a tündér mesék amiben már csak a gyerekek hisznek valójában igazak. Meg arra mit jelent a hősiesség, mit jelent a bátorság. És, hogy milyen fantasztikus dolgokra képes az őszinte barátság. Ezért úgy döntött, hogy elhív Középföldére egy lelket aki alkalmas arra, hogy megmutassa, milyen hely is volt valaha a Föld és hogy irodalmi szinten leírja a történeteket. Így került oda Tolkien, aki miután visszakerült testébe, készített a lábadozása ideje alatt egy rövid jegyzetet arról amit ott látott. (Elveszett mesék)

[link]


Majd később a Szilmarilok, Gyűrűk Ura, Hobbit stb.


Csak ugye Tolkien nem írhatta, bele, hogy mind ez igaz, hiszen valószínűleg eltávolították volna az Oxfordi egyetemről az állásáról, illetve amúgy sem hittek volna neki. Ezért úgy lett kiadva, mintha csupán mese lenne...



2015. jan. 14. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha megtörtént esemény alapján is történt, nem úgy tapasztalta meg, ahogy leírod. Valószínű egy párhuzamos síkra képes volt átlátni, esetleg emlékezett egy abban az időben és azon a helyen eltöltött életére.
2015. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy mondod, mintha a szomszédban tényleg élne egy 8000 éves tünde.
2015. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

IGEN! - megtörtént események alapján készült!

Legalább annyira, mint Hófehérke története...

2015. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kb. az egész mű a világháborúk alatt/között íródott, és Tolkien az ott átélteket/tapasztaltakat vetítette át egy képzeletbeli történetbe.
2015. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

"valójában a Föld kitalált múltjában helyezkedik el"


Van ebben a mondatban számodra értelmezhetetlen szó?

A "kitalált" netán?


A többi agymenésed fantáziának oké. Annyira megalapozott mint, hogy földönkívüliek, vagy interdimenzionális szellemlények mondták tollba neki.

2015. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Van ebben a mondatban számodra értelmezhetetlen szó?

A "kitalált" netán? "


"Csak ugye Tolkien nem írhatta, bele, hogy mind ez igaz, hiszen valószínűleg eltávolították volna az Oxfordi egyetemről az állásáról, illetve amúgy sem hittek volna neki. Ezért úgy lett kiadva, mintha csupán mese lenne..."

2015. jan. 14. 15:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezzel az érvvel bármely képzeletbeli lény léte bizonyítható lenne. Írója, kitalálója csak fantázia teremtményként merte nyilvánosságra hozni, mert félt a retorziótól.


Ilyen analógiával létezik Batman, a Télapó, a Hupikék törpikék, és Süsü a sárkány is.

2015. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a történet most játszódik a világban, csak Tolkien fantasy köntösbe bújtatta. De a végén úgyis megsemmisül az egyszemű, hiába az a sok hazugság és manipuláció.
2015. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7#


De ezt meglepően részletesen kidolgozta egyetlen ember. Nem találsz benne ellentmondást, mint a többiben. Én elhiszem, hogy valóság, nem kell megváltoztatni! És egyébként ez semmivel sem nagyobb hülyeség mint abba hinni, hogy ha a sámán varázsvizet locsol rád akkor jobb dolgod lesz a túlvilág. Szóval akkor írd meg ezeket a Vatikánnak is, ennyi erővel.


8#


https://www.youtube.com/watch?v=uOFgwbSnPWs

2015. jan. 14. 17:15
 10/14 anonim válasza:

Igen biztosan igazából megtörtént... Én meg Harry Potter vagyok...vagy nem! Még jobb! Én egy Tünde vagyok! 3000 éves. Hello mindenkinek! Találkoztam Tolkiennel is miközben "a lelke kilépett a testéből, és visszautazott a múltba". Láttam amint "a lelke megkerült egy fekete lyukat és visszatért a 6000-7000 évvel ezelőtti Földre Európába (!), vagyis Középföldére".


Te ezt tényleg komolyan gondolod?

2015. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!