A figyelem irányultsága lenne a kulcs?
Természetesen nem, pontosabban nincs értelme feltételezni.
Viszont:
>Lehet, hogy minden pillanatban, minden előttünk van, egy terülj terülj asztalkán, csak bizonyos korlátozások miatt szelektíven érzékelünk? Azaz a valóságunkat a figyelem iránya határozná meg?
Ez a következtetés alapból hibás.
>Lehet, hogy minden pillanatban, minden előttünk van, egy terülj terülj asztalkán, csak bizonyos korlátozások miatt szelektíven érzékelünk?
Ez akár mondhatjuk is, hogy igaz. Korlátozott az információbefogadó és –feldolgozó képességünk, ez nyilvánvaló.
>Azaz a valóságunkat a figyelem iránya határozná meg?
De ez hogy jön ide? Ez nem következik az előbbiekből. Korlátozottak az érzékeink és az intellektusunk, ezért a valóság egy kis szeletét tudjuk feldolgozni. Ennyi. Ez semmilyen módon nem indokolja vagy támasztja alá azt, hogy a mi „figyelmünk” határozná meg a valóságot.
"Ez semmilyen módon nem indokolja vagy támasztja alá azt, hogy a mi „figyelmünk” határozná meg a valóságot."
Úgy értettem, hogy kinek-kinek a saját, egyénileg megélt kis "valóságát", tehát amit ő annak vél. (Mindenki számára az a valóság, amit ő érzékel vagy tudni vél.)
Van pl ez a titok módszere, sokan vitatkoznak rajta, és két álláspont van, az egyik, hogy működik, a másik, hogy nem. De van egy harmadik verzió is, hogy működik, de nem úgy, ahogy tanítják. Lehet, hogy nem a kívánt dolgokat kell (és nem is lehet) bevonzani, mert azok "egyhelyben vannak". Talán csak a figyelmünk irányításával tudunk változtatni a minket ért hatásokon, amit úgy élünk meg, hogy bevonzottunk valamit. Pedig addig is ugyanott volt, de valamiért figyelmen kívül hagytuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!