Idős lélek vagyok hatalmas bölcsességekkel teli vagy más magyarázat lehet?
Ma ráakadtam erre az analízisre : [link] Hihetetlennek hangzik neked, de ezek mindegyike nagyin igaz rám !
Szeretem a tudást, a bölcsességet és igazságot. A legújabb tudományos elméleteket tanulmányozom, analizálva azokat a spiritualizmussal, amerre hajlok és rengeteg hasonlóságot találok ! :-) Szeretem az igazságosságot körülöttem az emberekben és így járok el velük és az életben, politikában, így szavazok, így inspirálok embereket, szervezeteket.
Elmélkedő és önelemző vagyok egyszerre, felismerem magamban a spiritualitás nyújotta tanítások lényegét, merre kell haladnom az életben, milyen multbeli hibám miatt vagyok ma itt.
Látom a fától (tudomány) az erdőt (Isten,spiritualitás) és állandóan ezeket az összefüggéseket elemzem magamban és környezetemben is.
Nem vagyok anyagias, megveszem azt amire szüksége vana szervezetemnek mégha drága is. Gyermekkoromban nehezen voltam képes meglenni a többi idétlen kölökkel az iskolában, sokszor kiközösítettek az osztálytársaim, mert éretlenek voltak és nem értették meg, hogy a pillanatnyi örömön(gyerekjátékok, focizás) kívűl sokkal fontosabb a bölcsesség (tudomány olvasása, Isten a spirituális igazság keresése) megismerése.
Ma is úgy érzem, mint gyermekkoromban ; mindent átélt, idős, igen bölcs lélek vagyok itt, aki már minden szót (tudást, bölcseletet) megértett, minden életörömöt átérzett, fejlődésem csúcsán, intellektuális, spirituális kihívásoktól mentesen csodálom magam és a teremtés csodáit és szőrnyülködöm azok mélységes bugyrain és meglátván a rosszban is az Istenit.
"Ma is úgy érzem, mint gyermekkoromban ; mindent átélt, idős, igen bölcs lélek vagyok itt, aki már minden szót (tudást, bölcseletet) megértett, minden életörömöt átérzett, fejlődésem csúcsán, intellektuális, spirituális kihívásoktól mentesen csodálom magam és a teremtés csodáit és szőrnyülködöm azok mélységes bugyrain és meglátván a rosszban is az Istenit."
"Aki mondja, nem tudja, aki tudja, nem mondja."
Lao Ce: Tao te King (Az Út és az Erény könyve) 22. vers
Weöres Sándor fordítása
A hiányos kikerekül,
a görbe kiegyenesül,
az üres megtelik,
az elvénhedt újjáalakul,
a kevés megsokasul,
a sok megzavar.
Ezért a bölcs
az egy-egészet óvja:
ő a világ példája.
Nem áll a fénybe,
ezért fényes,
magát nem hirdeti,
ezért híres,
magát nem dicséri,
ezért dicső,
magát nem kínálja,
ezért vezető.
Nem indul küzdelembe,
ezért senkise győz felette.
A régiek megmondották:
A hiányos kikerekül.
Nem holmi üres szó.
Az igazi, a teljes: minden fölé terül.
Lehet, hogy idős lélek vagy, de szenilis.
A "...vagyok hatalmas bölcsességekkel teli..."
Revitzky jut eszembe:
Nézd a búzakalászt, üszkén emelődik az égnek,
míg zöld s ha megérett földre konyítja fejét.
Kérkedik tudásával az iskola-gyermek,
mít a teljes eszű bölcs megalázza magát.
.
Csodáljad magadat - más úgysem teszi, hen ekkora arcú embert messzire kerül mindenki.
.
A bölcs ettől nem lesz bölcs:
"Ma is úgy érzem, mint gyermekkoromban ; mindent átélt, idős, igen bölcs lélek vagyok itt, aki már minden szót (tudást, bölcseletet) megértett...", mert ez nem bölcsesség, hanem oltári nagyképűség, aminek alapja nincs!
"Gyermekkoromban nehezen voltam képes meglenni a többi idétlen kölökkel az iskolában, sokszor kiközösítettek az osztálytársaim, mert éretlenek voltak és nem értették meg, hogy a pillanatnyi örömön(gyerekjátékok, focizás) kívűl sokkal fontosabb a bölcsesség (tudomány olvasása, Isten a spirituális igazság keresése) megismerése. "
És ezen csodálkozol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!