Spirituális szempontból nő és férfi között van-e hierarchia?
Köszönöm szépen a válaszokat!
"A hierarchia is az ego szüleménye."
Szerintem a hierarchia szót másképp értelmezzük a köznyelvben, mert társítunk hozzá gőgöt az egyik részről (aki "feljebb" van), lenézettséget a másik részről (aki "lejjebb" van), és ez valóban az egó szüleménye, de társítások nélkül viszont létezhet egó nélküli hierarchia, ha valaki "jobb" (fejlettebb, előrébb tartó) valamiben, de ezt nem minősítésként fogjuk fel (ezért is tettem idézőjelbe), hanem csak arról van szó, hogy időben előrébb tart egy bizonyos területen elért fejlődési szint szempontjából. Más területen meg lehet fordítva, ott a másik tart előrébb, amitől minőségileg nem jobb, viszont felelősségteljesen és szeretettel segíthet a nála "hátrébb" tartónak. Így értettem a hierarchiát, semmiképp sem elnyomó, uralkodó értelemben.
- Spirituális szempontból nő és férfi között van-e hierarchia?
Nincs.
Az istenség és a férfi közt a nő a tudás közvetítője (ld. az édenkerti történetet is pl.), de ez nem hiararchiabeli dolog.
- Igaz, hogy a nő a férfi által tud közeledni "istenhez" / az igazsághoz / az önvalóhoz?
Nem. Ld. a fenti válaszomat!
- A nemiség csak a fizikai testünket érinti, vagy a szellemhez (spirit) is köze van?
Igen.
A vallások történetében mindenütt két irányzat figyelhető meg. Az egyik a szexualitásról való lemondás segítségével, a másik a szexualitáson keresztül tapasztalja meg istent. (In: [link]
Ehhez a témához könyvtárnyi irodalmat és előadást tudok ajánlani.
Jézus mondta: amikor a kettőt eggyé teszitek, akkor mentek be a mennyországba. Magyarul a házasságkötést is mennyegzőnek és a házasulandó nőt is menyassszonynak, valamint a fiatal feleséget menyecskének nevezik.
- De hogy a tökéletes kiegészítés valóban megvalósulhasson, minden résztvevőnek előbb a helyére kell kerülnie.
Mooji szerint isten a férfit és a nőt nem egymásnak teremtette, hanem mindkettőt saját magának (istennek) társul.:)
Kedves 6-os.
Pont most akartam írni, hogy végre egy beszélgetés, amihez az szól hozzá, akit érdekel a téma. Tévedtem. Nagyon kellettél ide. /remélem az irónia érződik/
Tudod mindenkinek van véleménye, és ezt nem is kell véka alá rejteni, no de ha valamiben nem hiszel, ha valami nem érdekel, akkor miért válaszolsz rá? Miért szólsz hozzá?
Pl. Engem hidegen hagy a foci, no meg minden ezzel kapcsolatos felhajtás. Nem is írok a fórumokra, hogy Ti mekkora hülyék vagytok, amiért nézitek a meccset, mert hát milyen gyökér dolog a tv előtt nézni, ahogy egy csomó szerencsétlenség rohangál.
Nem teszem, mert úgy gondolom, hogy a romboló hozzászólás, egy csomó addig beszélgető ember kedvét tönkreteszi.
Szóval a vélemény szabad, annak megosztása viszont intelligencia kérdése. Élj a lehetőséggel, miszerint nem kötelező minden kérdésre válaszolni.
7-es. Egyszerűen tanítási céllal szóltam hozzá. Rávilágítottam egy brutális nagy hibájára a gondolkodásotoknak, remélve, hogy néhányan talán meglátják és elgondolkoznak róla.
Nem is a monanivalót kritizáltam, nem is a témát, sokkal inkább a hozzáállást. Nem lehet úgy beszélgetni, vagy épp vitát folytatni egy témáról, legyen az bármilyen téma, hogy ne legyen közösen elfogadott alap. Egy gonolatrendszer, ami mentén folyik a társalgás.
A kérdezők és válaszolók nagy része még csak fel sem ismeri ezt, nemhogy tegyen érte.
Az egyetlen kritikai szempont az elfogadást illetően itt az, hogy a válasz tetszik-e vagy sem. És ennek megállapítását nagyban nehezíti, hogy sokan még csak értelmezni sem tudják, amit olvasnak. Mindenfélek ezoterikus, álokkult, vallásos marhaságot tényként fogadnak el, ha az beleillik a saját világképükbe, ami gyenge kritikai képességeik miatt nagyjából lefed mindent. Aztán, ha valaki saját eszmerendszerükön belüli paradoxonokra mutat rá, akkor ahelyett hogy megfontolnák megmaradnak saját összefüggéstelen világukban.
Ezt azért írom le, mert remélem, hogy legalább egy ember elgondolkozik a dolgon, és felhagy ezzel az igen ostoba dologgal, és legalább megpróbál gondolkodni.
A szent hierarchia az alapján épül fel, hogy mi a megoldandó feladat. Ez alapján mindig az vezet, az parancsol, az az okos, aki a legjobban érti azt amit tenni kell. De persze nem csak ez a szempont érvényes, sok más dolgot is érdemes figyelembe venni.
A nő férfi kapcsolatban is ugyan ez a helyzet. Nem azért nem harcol egy nő mert nem képes rá, hanem azért mert nem ő ért hozzá a legjobban.
Nem azért főz a nő mert a férfi nem képes rá, hanem azért mert a nő ért hozzá a legjobban ösztönből. A férfi is megtanulhat jól főzni, de sokkal keményebb munka számára.
Ugyan ez a helyzet a szellemi és lelki dolgokban is. Amelyik nem és nemen beül amelyik ember jobban érti a szellem vagy a lélek világát, működését, az vezet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!