Végtelen-e az univerzum?
Végtelen az univerzum, mert nincsen sehol sem határa és aminek nincsen határa az végtelen.
Utolsónak igaza van ! Minden duális : Isten - sátán. Jó - rossz. Fény - sötétség.
Utolsó, ezt az önmagában végződő dolgot egy kicsit kifejtenéd?
Mert ha egy vonal lenne, akkor végzőthet őnmagában (egy körként), de egy, minden irányban kiterjedő, tér önmagában végződése meghaladja a képzelőerőmet. :)
ok, tegyük fel, hogy önmagában végződik.
akoor nincs se vége, se kezdete. De nincs középpontja, vagy széle sem. Tehát minden pont középpont, és szélső pont is egyszerre, akkor nem is létezik univerzum
Egy másk elgondolásom szerint. Ha minden önmagával kezdődik, és önmagával végződik, akkor az kezdeti pont, amelyről minden irányba kezdődik, és végződik az univerzum bármelyik pont lehet. Ez a pont lehet az univerzum közepe, de lehet a széle is. Tehát ettől a ponttól kiindulva ugyaneddig a pontig eljutva megkapjuk az univerzumot, ami tehát nem végtelen, hiszen ez a pont a kezdő, és végpontja. Utána már csak ismétlődik a körforgás. A föld felszínét is tekinthetnénk végtelennek, de mégsem tesszük, mert csak egyszer mérjük le az egyenlítő "átmérőjét". A ponttól A pontig. Utána már csak ismétlésnek tekintjük, amit lehet a végtelenségig csinálni, bizonyítva ezzel az egyenlítő végtlenségét. Remélem érthetően tudtam elmagyarázni "elméleteimet".
Akkor ahhoz, hogy átutazzuk az univerzumot, elég egyhelyben maradnunk?
Tegyük fel, h valaki elindul, hogy megtaaláélja az univerzum végét. Somkilliárfényév múlva elér a kiindulópontjához. Akkor most ennyi időt pocsékolt el?
Várjunk csak, de ha semmi sem hagyhatja el az univerzumot, akkor a fény sem. Vagy nem. Ha csak egy csillag létezne, annak a fényét is annyinak látnánk, ahányszor áthaladt az univerzumon? tehát, lehet hogy a most érzékel csillagfények csupán néhány csillagnak a fényei, melyek különböző késésekkel, erősséggel érkeznek hozzánk?
Elnézést a helyesírásért, és az esetleges hülyeségekért, de kicsit fáradt vagyok már.
"Régebben egy barátom felvetette"
Amit a barátod felvetett az az ún. Olbers-paradoxon.
Egyébként a jelenleg legnépszerűbb álláspont szerint az univerzum határtalan, de véges.
Nos igen, elég egy helyben maradnunk és akkor, azzal "végigutazzuk" az egész Univerzumot.
Már csak ezt a helyet kéne megtalálni.
Már az ókorban megmondá a görög bölcs: "Adjatok egy fix helyet és én kimozdítom helyéről a Földet!"
.
Olyan helyet kéne találnod egy mozgó rendszerben, ami nem a rendszer része.
Úgye, érzed a logikai bukfencet?
Az univerzum NEM végtelen.
De nem a barátod elmélete miatt.
Az univerzum az ősrobbanáskor egy kis méretű anyagi pontból kezdett tágulni, és ez a mai napig is tart. Képzeld el úgy mint egy léggömböt, belül van a folytonosan táguló univerzum, rajta kívül a semmi, annyira semmi, hogy azt nem vesszük figyelembe. Az univerzumnak van határa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!