Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a sátán megbünteti a rossz...

Ha a sátán megbünteti a rossz embereket, akkor miért mondja mindenki gonosznak?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 20:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"A Sátán azt akarja, hogy az emberek az ő

rabszolgái legyenek. Kínozni, gyötörni

akarja őket. És mivel a bűnös ember lesz az

övé, ezért megpróbálja őket rossz útra

vezetni, és hazugságokkal rávenni őket arra,

hogy féljenek Istentől, nehogy bocsánatát

kérjék, mert akkor nem lesznek az övé."

És ezt ki mondta neked a biblia? Miként lehet ezt bizonyítani? Ha már azt feltételezzük, hogy létezik mennyország vs pokol. Bizonyíték hiányában senkit se lehet elítélni, akármilyen múltja volt az illetőnek. Érdekes, hogy a bibliások könnyen ítélkeznek a Sátánka felett, mikor ők több száz, ezer embert legyilkoltak a biblia nevében. ;)

Csak halkan megsúgom a Sátán kisfia vagyok apám nem rossz ember... akarom mondani bukott angyal.

2014. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%
Én nem mondom gonosznak. Valakinek az igazságot is képviselnie kell (ebben a világban). :-)
2014. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Rossz dolgok: Ez néző pont kérdése. Az, hogy nem nőtt ki a gyep neked lehet, hogy rossz nekem nem. Az, hogy te elestél és beverted a fejed az neked rossz, de nekem nem.


Gonosz: A gonoszság az viszont teljesen nyilvánvaló és a legkisebbtől a legidősebbig, a leghitványabbtól a becsületesig, mindenki tudja, hogy mikor történik gonoszság valakivel.


Így aztán aki egyenlőséget tesz a rosszaság és a gonoszság között az vak vagy csak egyszerűen buta. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Mert a rosszaság együtt jár a jósággal, ugyanis a rosszaság maga nem létezik, ez csak nézőpont kérdése. Ugyanakkor a gonoszság fő tulajdonsága az értelmetlensége, amiből következik, hogyha nem történne meg, akkor nézőponttól függetlenül csak jobb lenne mindenkinek, ha nem történne meg.

2014. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az ember bünteti magát, nem más.
2014. jún. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Miért, létezik a Sátán?

Én csak embereket látok, akiknek vannak nem elfogadott tetteik. Sehol sem látok piros kisördögöt szarvacskákkal.

Aki látta már, kérem jelentkezzen.

2014. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A #13-as nagyon jó! Köszönet érte!
2014. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
itt teljes a fejetlenség kicsit levezetem a jó és a rossz fogalmát, ha normális értékrenddel rendelkezel akkor tudod amikor valaki fájdalmat okoz neked az rossz számodra, akkor az rosszat cselekszik , ha úgy érzed valaki jót cselekszik neked vagy te teszel jót , akkor az boldogsággal tölt el, de a rosszat könnyebb definiálni , pl ha valaki halálra ver az rossz számodra és Isten ezt bűnnek nevezi érteeem?
2014. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
NEm a satan bunteti meg a rossz embereket,hanem a sors visszaadja!:)
2014. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kroa01 ***** válasza:
csak is saját magát bünteti mindenki. csak nem tudatos, hogy észre vegye és kapóra jött anno egy kép, amire rá lehet fogni a tudatlanság ismeretlenségéből eredendő szenvedést.
2015. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!