Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon hová jutok ha meghalok?

Vajon hová jutok ha meghalok?

Figyelt kérdés

Szóval a keresztény vallás szerint van meny és pokol és oda jutnak a haláluk után a keresztény emberek.De akkor én hová jutok ha nem vagyok megkeresztelve és isten létezésében sem hiszek.

Akkor ezek szerint itt maradok a földön kísérteni mert se a menybe se a pokolba nem kaphatok így bebocsátást.



2014. jún. 2. 18:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
A Biblia nem beszél keresztény vallásról. A keresztény vallás viszont a Bibliát tartja saját forrásának. A Jó Isten megbocsájt. Attól hogy valaki ateista, még életében és tetteiben viselkedhet a keresztény erkölcsnek megfelelő módon, az igazságos Isten tehát nem bünteti meg.
2014. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

"Kóklerke nevű felhasználó válasza:


Hová jutsz, ha meghalsz? A hullaházba onnan pedig a boncasztalra, vagy egy tepsibe raknak és lefagyasztanak, hogy ne légy büdös azután jön a temetés egy idő után megesznek a férgek, vagy meg..rohadsz oszt a végén elfelejtenek, vagy azok is meghalnak, akik emlékeznének rád ez a szomorú valóság."


Ez majd nem így lesz annyi különbséggel hogy a hamvasztás után vagy szórjanak szét a falum melletti erdőbe (mert ez a kedvenc helyem,vagy pedig öntsék bele a hamvaimat valamelyik tengerbe. Nekem senki ne rinyáljon majd a sírom felet majd még 1 napig sem :D

2014. jún. 2. 21:04
 13/31 anonim ***** válasza:
45%
#12 Ez egy szép elgondolás én is hasonló temetést képzelek el magamnak, de nem hiszem, hogy sok örömöm lenne ebből. Ha kinyiffanok nekem édes mindegy lesz, hogy hová temetnek majd felőlem kukába is dobhatják a hamvaimat, vagy adják oda az óvodás gyerekeknek csináljanak belőle homokvárat.
2014. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Az nekem is mindegy csak ne nyigjanak majd a sírom felet.Ugyanis mire jó ez a nagy temetőben való temetkezés azon kívül hogy a temetkezési vállalkozók és a papok jól lehúzzák az embert a semmiért.Mellesleg nem elég rossz a hozzátartozóknak hogy elveszítették a szerettüket ,de még ezzel az egész temetkezési ceremóniával még egyet bele rúgnak a hozzátartozókba.

Ezért nem szeretnék temetőbe való elásásomat,vagyis hogy eggyel kevesebb keserűséget keljen átélni majd a gyerekeimnek,hozzátartozóimnak..

2014. jún. 2. 23:13
 15/31 anonim válasza:

miért minden kereszténység? Valaki megjárta már a poklot?


Sokkal nagyobb a realitás alapja annak hogy a lelked vándorol. Úgy kell elképzelni hogy meghalsz - stagnálsz - újjászületsz.


mi támasztja alá ezt?

Ha valaki a pokolba kerül, akkor mégis "ki" születik meg?

Azt senki ne akarja bemesélni, hogy 1 sperma 1 petesejt => megtermékenyítés és hopp a lélek is magával születik.


Nagyanyám mesélte, hogy sokszor halt már meg hozzátartozója otthon. Legutóbb a férje (nagyapám).


Ők csukott ajtónál alszanak. Reggel mikor felkelt észrevette hogy meghalt a nagyapám, ment kinyitni az ablakot, mikor érezte hogy valami kisuhan. Egyáltalán nem babonás a nagyanyám de sokadszor érezte ugyanazt.


Valószínű ha meghalsz új formában új helyen születsz újra.

De szerintem a halál nem egy büntetés, se nem kár.


Elképzelhető hogy maga a rossz élet egyfajta büntetés, amire a halál van hogy megváltás is lehet, hiszen egy sokkal jobb életben születhetsz újra.


Illetve rengeteg dezsávú érzés, megmagyarázhatatlan emlékszerűség van, ami bizonyára az előző életedből maradhatott benned.


Úgy gondolom hogy a léleknek is van egy beépített memóriája, amihez a test nem igen fér hozzá, hiszen az agyi memóriát használjuk.

2014. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Anyám irgalmazz!!!!Hány éves vagy kérdező?13?Na szóval mondok valamit de ezt ne mondd el senkinek;). A Keresztény Egyház nem egyenlő a Keresztény vallással!Nem tudom honnan veszed hogy csak a hivők jutnak a mennybe..Tudod van a vicc is erre:"....Pssszt a másik oldalon a katolikusok vannak..."
2014. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
nem tudom de nem is akarom megtudni!!!!
2014. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Kérdező én megértelek, hogy ezzel is a szeretteidet,akarnád kimélni, de számodra már édes mindegy lesz, hogy miként temetnek majd. Az én unokatestvérem is meghalt agydaganatba egész életemben felnéztem rá mindenki nagyon szerette a családban zokogtak, sírtak a temetésén én egyszer sem sírtam soha nem mutattam ki, hogy kedvelem és mégis mindennap eszembe jut a családja pedig már elfelejtette nagyon-nagyon ritkán megemlítik még az anyja sem beszél róla. Az embernek, amikor meghal egy szerette úgy tesz, mintha örökre emlékezne rá, de mégis elfelejti, mivel számára csak egy emlék marad viszont idővel az emlékek megfakúlnak és az elhunyt feledésben merül. Ha megfogsz halni valamikor nem kerülsz sehová se a mennyekbe se a pokolba ez egy nagy baromság önámítás, ha meghalsz MAX a temetőbe kerülsz, vagy szétszórják a hanvaidat valahol oszt vége az életednek.
2014. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Három dolgot kell megtanulnod :

1 - Az élet értelmetlen Sorstalan és rideg kíméletlen.

2 - A halál után nincs semmi, akik istenbe, sátánba hisznek azok sz..art sem tudnak az igazi életről mesékben öltöztetik a szomorú valóságot, mert ők ettől jobban érzik magukat, vagy ilyen baromságban nőnek fel.

3 - Az élet csak jobb, mint a végső megsemmisülés jobb élni, mint halottnak lenni.

Ez az én életfilozófiám most biztos belegázoltam a hívők lelkivilágban, de lesz..arom felőlem dobálhatoak piros pacsikkal. ;)

2014. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:

Szerintem ha tényleg létezik Isten ,akkor képes megbocsájtani is még halálunk után is.Nem hinném hogy egyből a pokolra kerülnél.Amúgy szerintem szinte minden keresztény pokolra jutna ha csak a 10 parancsolatot nézzük.Bár ők azért tudatában vannak a bűneiknek és gyónnak is emiatt.

Ha jónak tartod magad akkor nem kell félned semmitől sem! :)

Senki sem tudja mi vár ránk odaát,reméljük hogy egy jobb hely!

2014. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!