Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon a jövő végleges vagy sem?

Vajon a jövő végleges vagy sem?

Figyelt kérdés

mit gondoltok vajon a jövő valóban végleges vagy minden előre megvan írva? ne értsetek félre nem hiszek a sorsban, de mi van akkor, ha jelen is csak a jövő múltja tehát, ami most történik az már megtörtént a jövőben, de akkor vajon meglehet változtatni a jövőt?

Ui. A jövő végleges? Nincs végzet, csak

ha magad is bevégzed?


2014. ápr. 3. 08:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

"Néha a jövő ismerete az, ami lehetővé teszi, hogy megváltoztassuk azt." - DW


Szóval nem végleges. Csak a jelen létezik. A többi még/már nem.

2014. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Mivel az időt az emberi agy komponálja, így egészen más megvilágításban kellene nézni. A jövő, benne van a múltban és a jelenben, csak nem látunk át a dimenziók korlátai és az emberi agy korlátai miatt. Ha valaki "belelát a jövőbe" az is benne van a múltban. A te megfogalmazásodban, az "idő végleges"!
2014. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek abban, hogy csak a jelen létezik az embernek van múltja és jövője csak az a kérdés, hogy jövőt meglehet változtatni vagy sem? tehát, ha a jelen a jövő múltja akkor nem lehet megváltoztatni mivel az már megtörtént a jövőben, ha viszont a jövőt most írjuk akkor lehetséges mivel a jövő még nem létezik.
2014. ápr. 3. 10:24
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha végig gondjuk az elméletet igazolást kapunk a sorsra tehát a sors elkerülhetetlen nem tudjuk megváltoztatni, megkerülni vagy átírni mivel mindez már megtörtént a jövőben és tudjuk, hogy a múltat nem lehet megváltoztatni mivel az paradoxonhoz vezetne.
2014. ápr. 3. 10:44
 5/25 Shai-Hulud ***** válasza:

" mi van akkor, ha jelen is csak a jövő múltja "


Ha a ma lesz a holnap tegnapja,

tedd a bús emléket az ablakba,

nehogy szomorúan gondolj a tegnapra,

tölts még egy kortyot a poharadba!

2014. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
H a térben mozgok, akkor is csak egy helyen lehetek egyszerre. A teret betöltő elemek mindig ott vannak, de én vagy ott vagyok, vagy nagyon messze, hogy nem érzékelem. Időben is csak egy pontot érzékelek egyszerre, a jelent. Megváltoztatni egyiket sem tudom, csak érzékelni. Kicsit paradox, de így van. Ha most leülök és nem harcolok tovább, akkor "ez van megírva"...
2014. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Laylah ***** válasza:
Az idő elég bonyolult fogalom; csak azért érzékeljük úgy, ahogy, hogy legyen mihez viszonyítanunk. A múltunk nagy hatással van arra, hogy milyen emberré válunk, a jelent pedig szinte tetszőlegesen alakítjuk. A jövő szerintem képlékeny, de vannak bizonyos események ("checkpointok" :D ), amiknek meg kell történniük. Tehát a nagyobb állomások szerintem meg vannak írva, az oda vezető ösvényen viszont szabad döntésünk van, hogy melyik kitérőn érünk majd oda.
2014. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A sorsszerűséget csak képletesen értettem sztem döntéseink alakítják a jövőt, de mivel ez már megtörtént a jövőben csak is a múltról beszélhetünk jövő embere nem tudja megváltoztatni a múltat, ha viszont mi a jelen emberei képesek lennénk a jövőbe látni meg is tudnánk azt változtatni?

Ui. Laylah megkérlek, hogy nem ne pontozd le a válaszírókat mindketten tudjuk, ahová te betévedsz mindenki le van pontozva rajtad kívül.

2014. ápr. 3. 15:12
 9/25 Laylah ***** válasza:
Nem figyeltem még meg, de már jó 2 hónapja leszoktam a pontozásról. Ha néha pontozok is, akkor csak olyanokat, akik már megválaszoltak egy kérdést úgy, ahogy én is tettem volna, vagy olyanokat, akik eszméletlenül nagy hülyeséget írnak, vagy egyértelműen trollok (bár már az utóbbiakkal sem nagyon foglalkozom). Itt vélemények vannak, és többnyire nem érzem magam arra jogosultnak, hogy a véleménye miatt bárkit is lepontozzak. Nem mellesleg, ha annyira sokat pontoznék, szerintem az a kategória toplistában is visszaköszönne.
2014. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Persze persze Laylah tudod én szoktam böngészni az ezotériát nekem ezt nem tudod bemagyarázni szép nagyon szép, amit mondasz, de mindketten tudjuk az igazságot persze mondhatod, hogy ez nem így van, de amikor te feljössz ide és hozzászólsz egy kérdéshez kb. mindenki le van pontozva nem szép dolog feleslegesen osztogatni a piros-pacsit a zöldet nem ismered? ahogy beírtad a választ pár másodperc múlt már #1 #2 válaszíró le volt pontozva ezzel nem is lenne baj csakhogy mindegyik kérdésnél ezt csinálod több kérdésnél is láttalak már. :-)
2014. ápr. 3. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!