Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon a jövő végleges vagy sem?

Vajon a jövő végleges vagy sem?

Figyelt kérdés

mit gondoltok vajon a jövő valóban végleges vagy minden előre megvan írva? ne értsetek félre nem hiszek a sorsban, de mi van akkor, ha jelen is csak a jövő múltja tehát, ami most történik az már megtörtént a jövőben, de akkor vajon meglehet változtatni a jövőt?

Ui. A jövő végleges? Nincs végzet, csak

ha magad is bevégzed?


2014. ápr. 3. 08:21
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Csak most veszem észre, hogy a saját kérésemet válaszoltam meg. :D
2014. ápr. 3. 18:30
 22/25 anonim ***** válasza:

20-as kérdező

hogy jön ide az időutazás?a múltba nyilván nem lehet utazni de a jövőbe lehetséges lenne na mind1 nem is ez a lényeg.Ajánlom a jövő emlékei vagy valami hasonló cimű sorozatot amiben pont ez van feszegetve,igaz csak 1 évad(20-22rész)de nekem nagyon tetszett.

2014. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Mindenki beszél mindenféle relációról. Egy dologról nem eset szó az idő filozófiai kategóriájáról.az idő bár agyunk terméke, -akár a színek változatos világa is-

Korántsem a katolikus apostoli hitvallás "hiszekegy.." szövege az irányadó:"született sz idő kezdete előtt"

Az idő maga a végtelen jelen.nincs kezdete és nincs vége. ha a marxi megközelítést nézzük: mert 'nincsen anyag mozgás nélkül, az anyag nem létezhet másképp, mint térben és időben.'azonban az anyag is filozófiai kategória, ami nem azonos azzal amit látunk tapasztalunk, érzékelünk, ..és a tér is az.A másik óriási probléma: az ember véges.a z Univerzum az ember számára végtelen.Ebből talán érthető:mindenki arról beszél-én is- amire nem lát rá, tehát nem ismeri az egészet csak az egész porszemében létezik.A filozófiát azért találták ki, hogy minden társadalom, közösség, "osztály" -ez utóbbit már nem is oktatják, mint fogalmat-a saját érdekeit szem előtt tartva vezérelje "mossa át az agyát"a népnek az ő önös érdekeik feltétlen "-önkéntes-" kiszolgálására.Erre jó példa a [link] - "A fáraó" c. film.ami benutatja miképp hajtja a papság saját uralma, hatalma alá a népet. Továbbmegyek a Katolikus teológia is Jézust ismagátólvalónak tekinti:"Szt János a Fiúról is állítja ezt a létet, olyannyira, hogy „nélküle semmi sem lett, ami teremtetett”-- [link]


Összegezve:az idő: végtelen, állandó jelen.A múlt és a jövő is az emberi agy szülte - relációkban - létezik.

2014. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Mindenki beszél mindenféle relációról. Egy dologról nem esett szó az idő filozófiai kategóriájáról.az idő bár agyunk terméke, -akár a színek változatos világa is-

Korántsem a katolikus apostoli hitvallás "hiszekegy.." szövege az irányadó:"született sz idő kezdete előtt"

Az idő maga a végtelen jelen.nincs kezdete és nincs vége. ha a marxi megközelítést nézzük: mert 'nincsen anyag mozgás nélkül, az anyag nem létezhet másképp, mint térben és időben.'azonban az anyag is filozófiai kategória, ami nem azonos azzal amit látunk tapasztalunk, érzékelünk, ..és a tér is az.A másik óriási probléma: az ember véges.a z Univerzum az ember számára végtelen.Ebből talán érthető:mindenki arról beszél-én is- amire nem lát rá, tehát nem ismeri az egészet csak az egész porszemében létezik.A filozófiát azért találták ki, hogy minden társadalom, közösség, "osztály" -ez utóbbit már nem is oktatják, mint fogalmat-a saját érdekeit szem előtt tartva vezérelje "mossa át az agyát"a népnek az ő önös érdekeik feltétlen "-önkéntes-" kiszolgálására.Erre jó példa a [link] - "A fáraó" c. film.ami benutatja miképp hajtja a papság saját uralma, hatalma alá a népet. Továbbmegyek a Katolikus teológia is Jézust ismagátólvalónak tekinti:"Szt János a Fiúról is állítja ezt a létet, olyannyira, hogy „nélküle semmi sem lett, ami teremtetett”-- [link]


Összegezve:az idő: végtelen, állandó jelen.A múlt és a jövő is az emberi agy szülte - relációkban - létezik.

2014. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 moosenstein ***** válasza:

Ez egy igencsak erdekes kerdes! Nagyon orulok, hogy kiirtad :)

Szerintem, marmint csakis szerintem, mindenfele tudomanyossag nelkul, kizarolag velemenyi alapon, ahogy a mult es a jelen sem (ugyvan! a jelen sem, probald csak ki, min tudsz valtoztatni? Amint eszedbe jut, huss mar el is mult, s a multad legutobbi emlekeve lett) valtoztathato ugy a jovo sem az.

Mindig ott vagy es azt csinalod, ahol lenned kell es amit veghez kell vinned. Azt nem tudom, hogy miert van igy, de igy van, pontosabban inkabb igy erzem.

Csak egy ember vagyok, egyetlen elettel, egyetlen megismetelhetettlen idovonallal. Itt nem lehet save-elni, mint a Skyrim-ban. Mindenkinek csak egy dobasa van. A valasztas gondolata csak illuzio, amibe az emberek beleringatjak magukat.

2014. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!