Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett a Börzsönyben...

Mi lehetett a Börzsönyben tegnap éjjel?

Figyelt kérdés

Most érkeztem meg a Börzsönyből, tegnap egész nap túráztunk a közeli barátaimmal, Kemencéről fölmentünk Csóványosra, majd onnan át Nagy- Hideg Hegyre. A turistaháznál elidőztünk egy kicsit, s máris este kilenc volt, mikor indultunk le a kék csíkkal jelzett viszonylag népszerű turistaúton le Kóspallag irányába. Itt kezdődött az a furcsa dolog, amitől még most is borsódzik a hátam. Fáradtak voltunk már, és a Foltán- keresztnél járunk, mikor megálltunk , hogy elintézhessük a dolgunkat (kb. este fél 11 lehetett, tök sötét), az egyik barátom (Miki) elindult a kereszt túloldalán lévő kerítésen át a sűrűbe (hogy elintézhesse a dolgát), mikor pár pillanat múlva ijedten rontott elő, letolt gatyával, hogy a fejlámpájával megpillantott egy vörös szempárt mely az egyik fa mögül leselkedett rá. Nagyon megijedtünk, de tudtuk, hogy hazudik. Tudtam, hogy az állatoknak többnyire ezüstös, sárgás, vagy fehéres színű szemük van,mikor fényforrásba pillantanak. De Miki ijedten, hadartan magyarázta, hogy az az alak legalább két méter magas lehetett, s izzó vörös szemei voltak. És menten rosszul lett tőle, mikor felfogta hogy mivel van dolga. Miki egész éjjel hányt aznap, s még most is rosszul van.

Innentől kezdve nem merek túrázni a sötétben.

Pedig nem voltunk messze (2-3 km) Kóspallagtól.



2014. máj. 2. 18:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A mátravölgyi fanyűvő létezik. Van is róla blog.
2014. máj. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Korányi Tamás válasza:
Valószínűleg tényleg medve lehetett. Én itt lakom a Börzsöny aljában és ma a feleségem azzal jött haza , hogy egy Kóspallagi ismerőse aki erdőt bérel azon a környéken le is fényképezett egy ott tartózkodó barna medvét amelyet már többször láttak mostanában.
2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az RMG (Szeged) mostani igazgatója, fiatal tanárként éjszakai túra során hullát talált egy hasonló szituációban (vörös szempár nem volt).


Ő azóta nem csinál éjszakai túrákat!

2017. jan. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!