Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindig a jelenben lenni...

Mindig a jelenben lenni olyan, mintha amnéziásak lennénk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a múltban ránkragasztott negatív szerepekkel nem azonosítjuk magunkat, mintha nem is lettek volna? (Pl. amikor gyerekkorunkban rossznak tituláltak bennünket, szégyenérzetet keltettek stb.)


Viszont (!) akkor a pozitív "skatulyákkal" sem kell azonosítani magunkat? Ha kialakult egy kép, hogy "én jó vagyok"? Mert ezek adnak önbizalmat, de akkor ez hamis önbizalom, kívülről kapott programokkal való azonosulás?


Egyáltalán sehogy sem kellene önmagunkat definiálni? (Persze az ember tud magáról konkrét dolgokat, hogy pl "jó fejszámoló vagyok, barna hajam van", de az más. Olyan személyiségvonások, címkék magunkra aggatására gondolok inkább, mint pl hogy "szerethető vagyok, sikeres vagyok".)



2014. ápr. 11. 15:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

idézet a felhőatlasz címü filmböl:

"létezni annyi mint ézékelhetőnek lenni. igyhát önmagunk megismerése csakis mások szemén keresztül lehetséges."

2014. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!