Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindig a jelenben lenni...

Mindig a jelenben lenni olyan, mintha amnéziásak lennénk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a múltban ránkragasztott negatív szerepekkel nem azonosítjuk magunkat, mintha nem is lettek volna? (Pl. amikor gyerekkorunkban rossznak tituláltak bennünket, szégyenérzetet keltettek stb.)


Viszont (!) akkor a pozitív "skatulyákkal" sem kell azonosítani magunkat? Ha kialakult egy kép, hogy "én jó vagyok"? Mert ezek adnak önbizalmat, de akkor ez hamis önbizalom, kívülről kapott programokkal való azonosulás?


Egyáltalán sehogy sem kellene önmagunkat definiálni? (Persze az ember tud magáról konkrét dolgokat, hogy pl "jó fejszámoló vagyok, barna hajam van", de az más. Olyan személyiségvonások, címkék magunkra aggatására gondolok inkább, mint pl hogy "szerethető vagyok, sikeres vagyok".)



2014. ápr. 11. 15:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(Már sokszor volt, hogy a kulcsszavaknál egy kicsit mást írt ki, mint amit lepötyögtem, de hogy tök más szó legyen........ az a "törlés" szó el nem tudom képzelni, hogy került oda!) :)))
2014. ápr. 11. 15:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
izé, ha a jelenben lennél, eszedbe se jutna feltételezni, hogy az olyan e mintha amnéziás lennél. mivel ha jelen vagy, mentes vagy a gondolatoktól, képzetektől, fogalmaktól. szóval nem is feltételeznéd, hogy létezik olyasmi, hogy amnézia. na, akkor lennél a jelenben.
2014. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az, hogy nem vagyok a jelenben, és így tudok ilyenekről elmélkedni, és így tudom feltételezni az "amnéziás" állapotot. Aki a jelenben van, az már nyilván nem filózik ilyeneken. De az nem is ír a gyk-ra kérdéseket, mert már talán nincs is rá szüksége. :)
2014. ápr. 11. 15:47
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
Mondd, nincs neked némi tudathasadásod? :-)
2014. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De lehet. ;-)
2014. ápr. 11. 16:29
 7/12 anonim válasza:
100%

A jelenben lenni szerintem azt jelenti, hogy teljes mértékben arra tudunk öszpotosítani ami itt és most történik, és ez nem jelenti azt, hogy ne tudnánk felhasználni az emlékeinket és a tapasztalatainkat arra, hogy jó döntéseket hozzunk, és hasznosan cselekedjünk.

A testünk, a gondolataink, a feltételekhez kötött érzelmeink és tulajdonságaink folyamatosan változnak, ezért az amit "én"-nek nevezünk nem valós.Ezért pl. Buddha bizonyos embereknek azt tanácsolta,hogy fedezzék fel a tudat nem változó tulajdonságait,és azonosuljanak inkább ezekkel.

2014. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem a skatulyákban kéne élni. Egy ember nem lehet véglegesen rossz vagy jó. Ha valaki korábban mondjuk lopott, ez nem feltételezi azt, hogy bármikor képes lenne rá újra. Ez helyzetfüggő, amit az emberek nem vesznek figyelembe. Az önképnek pedig nem a pozitív beskatulyázások, hanem a visszajelzések adnak önbizalmat.
2014. ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ezért pl. Buddha bizonyos embereknek azt tanácsolta,hogy fedezzék fel a tudat nem változó tulajdonságait,és azonosuljanak inkább ezekkel."


Mik lehetnek ezek a nem változó tulajdonságok? Hogyan fedezi fel magában őket az ember?

2014. ápr. 11. 21:09
 10/12 baldwin13 ***** válasza:
Az ember képtelen rossz döntést hozni.
2014. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!