Nagyon kevés embernek sikerül az igazi meditáció, lehet több ezerből vagy tíznek. Igazi mesterekhez, jógikhoz kellene járni, hogy tisztában legyünk a helyes meditációval?
Olvasgattam néhány fórumot, ott azt írták, "igazi" jógikhoz, vagy mesterekhez kellene menni, hogy ne elferdített, hanem helyes tudást kapjunk.
Ezek szerint el kellene utazni Tibetbe és Indiába a valódi (megfelelően végzett) meditációs gyakorlatokhoz, esetleges nézetekhez (Buddhista tanításokhoz)?
Nem tudom hol lehetne őket fellelni, vagy egyáltalán kit tekinthetünk jó tanítóknak? A Tibetben, Indiában élőket? Fel kellene hagyni jelenlegi életünkkel, és a többit nekünk is meditációval, visszavonoltan kellene élnünk?
Ilyen és hasonló kérdésekre szeretnék válaszokat kapni.
És én éppen ezeket a módszereket kutatom, mert nem tudom ki(k)hez lenne érdemes fordulni.
Lehetőségként feljött a távol-kelet, de egyenlőre senki nem mondott eddig ha nem is biztosat, mondjuk úgy, "megfelelőt".
Nagyon kellene a leghasznosabb tanács, a legmegfelelőbb módszer.
Sokaknál kialakul ugyanaz a probléma a meditációval kapcsolatban. A hiedelem, hogy egy bonyolult és rideg kötelességről van szó egy dologhoz vezet: Az emberek stresszesen és aggodalommal közelítik meg ezt a témát, így a meditációból házimunka lesz -> unalmas. Szóval vagy abbahagyják, vagy egy önmarcangoló magatartással erőltetik magukra, ami előbb-utóbb kudarchoz vezet. Szintén jellemző hiba, hogy irriálisan nagy elvárásokkal helyezik szembe magukat, amit ha nem tudnak teljesíteni frusztráltak lesznek és kedvtelenek.
A túlzottan maximalisták égnek ki a leghamarabb. Az ilyen magatartás tudatalatt kisebbségi érzethez köthető.
Ebből kifolyólag minden olyan írás, ami úgy mutatja be a meditációt, mint valami értelmetlenül bonyolult aszkétikus törekvés egyrészt nonszensz, másrészt elijeszti az embereket, harmadrészt olyan felfogást alakít ki, ami kudarchoz vezet.
Az igazság az, hogy a meditáció csupán relaxáció, teljesen el akarod engedni magad. A stressz teljesen ellentétes a relaxációval. Ha olyan felfogással kezdesz meditálni, hogy ez egy kötelesség és muszáj elvégezned, akkor csak akadályozod magad, mivel a házimunka stresszt eredményez. Csak magadat rongálod a magadra helyezett nyomással, amitől szorongsz legbelül.
A meditáció a kemény munka ellentéte. Ez a LUSTASÁG művészete. Csak leülsz, ellazulsz, és még a gondolkodáshoz is lusta leszel. Ha úgy érzed jónak, kényelmesen, komótosan beleolvadhatsz a légzésbe, amíg el nem mélyülsz a teljes relaxáció állapotába.
A "lusta" negatív töltetű kifejezés, mert benne van a jelentésébe, hogy nem teszel eleget, nem felelsz meg mások elvárásainak, hogy elengeded magad és szabad vagy. Csakis akkor vagy lusta a társadalomban, ha nem teszed azt, amit annak egy tagja követel tőled, helyette azt teszed amit te akarsz.
A meditáció annyit takar, hogy leülsz egy szép, nyugis helyre és elengedsz minden köteléket, elvárást, előríást, önkritikát és feszültséget ami ezekkel jár. Ezek mind görcsös kötelességtudatból fakadnak.
Beleolvadsz a saját belső lustaságodba, túl lusta leszel, hogy ilyesmivel törődj. Ez mélyről jövő belső nyugalmat, boldogságot és szabadságot eredményez. Egyszerűen elsüllyedsz a legmagasabbrendű semmiben. A kemény munka a meditáció ellensége. Ha kemény és nehéz az kizárja a lustaságot. Hogy elérd a semmit, ahhoz egy dolgot kell tenned... Semmit.
Hát, a meditációnak több fokozata van. Az első fokozat az elmélkedés, olvasol Bibliát vagy koncentrálsz vagy vmi gyakorlat, de a lényeg hogy nagyon akarsz hivö lenni... Tehát elöször akarni kell nagyon, és ekkor még nincs semmi.
A második szinten örömöt tapasztalsz az elmélkedés közben, ami elkötelezetté tesz.
A harmadik szinten minden kezd összeállni, furcsa dolgokat tapasztalsz, látod a mélyebb összefüggéseket. Ezek még felszinesek, és ezt szokták pl tisztánlátónak is nevezni.
A negyedik szinten nagy energiát érzel, és minden nagyon jó lesz. Érzed Istent, és nem félsz semmitől.
Az ötödik szinten beavatást kapsz, ezután bármikor beléphetsz a hatodik szintre, ami tulajdonképpen a negyedik szint felfejlesztve, plusz azután sokkal könnyebb belépni. A többi szint ugyanúgy a negyedik szintnek a fejlesztései, csak ismét át kell menni az ötödik szint természetfeletti állapotán.
A negyedik szinten nagy boldogságot és erőt tapasztalsz, azonnal megismered ha ott vagy. Érteni fogod az emberek viselkedését, metakommunikációját, a természet körforgását, a dolgok szépségét, a rejtett tartalmat mindenben, az igazságot... stb.
És igen, azt mondják az ember önmagától nem tud meditációba emelkedni, ez valószinüleg igy is van. Azt az állapotot nem lehet hasraütésre megidézni, engedély kell és még akkor is sokat kell érte dolgozni. Plusz nem tudod honnan jönnek azok a bonyolult gondolatstruktúrák és a fogékonyság, amiket a magas szinten látsz... Úgyhogy valószinüleg telepatikusan megemelik a tudatot, de hogy kik, azt nem lehet látni... Lehet a szellemvilág, lehet Isten, vagy egy távoli Mester, de mindenki mást mond...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!