Szkeptikusok! Mi a véleményetek az ősi idegenek elméletben (paleoasztronautika)?
"Oké, ha valaki meg tudja magyarázni, hogy az egyiptomiak hogy építették fel a piramisokat, akkor talán elhiszem neki, hogy a jelenlegi tudásunk az ókori civilizációkról teljes. "
Nem teljes a tudásunk az ókori civilizációkról. Miért is lenne? És miért kéne teljesnek lennie?
Elég az, hogy ismerjük nagyrészt az akkori építési technológiákat, képek és leírások maradtak fenn, sőt eszközök is, valamint egyértelmű és nem igen vitatott a piramis tipológia is.
A piramisokban pedig tárgyi leletek, vagy írások az építésre vonatkozóan. Ebből lehet következtetni az építés idejére, és az építtető lehetséges személyére. Vannak fekete foltok, de korántsem annyi, mint az ősi idegenek elméletben, mely egyálktalán nem ad választ azokra a kérdésekre, melyekre a régészet már egyszer választ adott. Csupán annak eredményeit próbálja cáfolgatni, leginkább abból az irányból, hogy nem volt meg az emberi technológia a megépítésükhöz.
Választ sem próbál adni arra, hogy akkor milyen technológiával, milyen nép, mikor építette.
"Oké, ha valaki meg tudja magyarázni, hogy az egyiptomiak hogy építették fel a piramisokat, akkor talán elhiszem neki, hogy a jelenlegi tudásunk az ókori civilizációkról teljes. "
Az igaz, hogy a piramisok hatalmas, mérnöki tudást igénylő lenyűgöző építmények, de azért nem annyira, mint ahogy a manapság látható szenzáció hajhász műsorok beállítják. Ahogy a felettem szóló írja, mai szemmel nézve kevés matematika, sok munkaerő kell a felépítésükhöz. Ezen tényezőkkel rendelkeztek az egyiptomiak.
"Miért építették a nazca vonalakat, ha csak nagy magasságból látszanak?"
Egyik előadó még a műegyetemen mutatott szünetben egy slide sorozatot, ahol a nazca vonalakról mutatott képeket. Miután visszajött szünetről elmagyarázta, hogy ezeket hegyről fényképezte és hogy ne higgyünk el mindent, amit a tv-ben mondanak(csak égről láthatóak).
"Lehet, hogy nem idegenek voltak. De akkor is fel kellett valahogy építeni azokat az építményeket. Ezek szerint tudásuk bizonyos területeken meghaladta a mostani emberiségét."
Nem. Manapság sokkal komplexebb épületeket terveznek és építenek meg.
"És mivel általánosan elfogadott tény, ha az akkori emberek kő-réz-bronz eszközökkel rendelkeztek, valakinek fel kellett építeni a dolgokat. Itt jönnek a képbe az idegenek."
Nincs semmiféle hókuszpókusz, hozzáteszem, valóban csodálatra méltó alkotások a piramisok, de semmi olyan nincs bennük, amit emberi erőforrással ne lehetne kivitelezni.
Egyébként csak hogy lássák néhányan mit terveznek MA:
Nehogy már a piramisokkal kelljen példálózni még most is. Las Vegasban felhúzták a Nagy Piramis mását, nagy ügy...
"De senki sem tudd válaszolni arra. hogy hogyan voltak képesek olyan hatalmas köveket megmozditani az akkori technológával képtelenség volt piramisokhoz hasonló építményeket.kreálni"
A felépítmény legnagyobb része (98%) helyben bányászott, gyenge minőségű mészkő, a burkolat igen jó minőségű turai mészkő, míg az alépítményben és teherhordó részeken és a szarkofágnál asszuáni gránit alkalmazása is előfordul.
A messzebbről érkező építőanyagot a Níluson szállították, speciális hajókon, amelyeket még a közönséges áruszállító hajóktól is megkülönböztettek. Az áruszállítók neve uszeh (wśḫ, egyik jelentése széles[12]), a kőtömböket, oszlopokat és szarkofágokat a szat (s3-t) nevű típussal hordozták.
PatrOn, ha soha életeben meg se próbáltál utánaolvasni, hányféle módszerrel lehetett egy piramist felépíteni, akkor miért játszod az eszed? Ugyanis ha egyszer rákerestél volna, rögtön találhattál volna jó pár lehetséges megoldást, melyek mind tökéletesen kivitelezhetőek voltak több ezer éve:
Itt te vagy az egyetlen, aki fene nagy tájékozatlanságában csak mellébeszélni tud!
Ha vannak félresikerült piramisok, akkor valószínüleg többször próbálkozhattak. Valyon miért nem szedték szét ezeket a félresikerült piramisokat, hogy az építőanyagot máshol is felhasználják. Mert nem hiszem, hogy a kézi eszközökkel olyan könnyű lenne kivágni, majd simára csiszolni a kőtömböket. Tehát miért nem szedték szét?
Talán azért, mert nagyobb erőfeszítés lett volna szétkapni, mint új köveket kivágni? De akkor ismerniük kellett valamilyen fejlett technológiát, mellel végezték a kitermelést. Nem mondom, hogy feltétlenül idegenek lettek volna.
Hogyan szállították a köveket? Úgy hallottam, hogy egy ideig a níluson. ok. De hogy emelték-tették rá a hajókra? Hogy vették le? És tovább hogyan vitték? Azt nem mondja senki, hogy fatörzseken görgették, mert egyiptom nem éppen fakészleteiről híres. És nem egy kőtömbről beszélünk. Tegyük fel, hogy valahogy még el vitték a piramishoz, de hogy rakták rá a többire? De úgy, hogy ne lógjon ki a széle.
Nem tudom pontosan, hány ember ereje kell egy ilyen tömb mozgatásához, de nem tíz. Tehát ha kézi erővel dolgoztak, irdatlan mennyiségű munkás kellett. Nem hiszem, hogy az ókorban annyira jövedelmező lett volna fölöslegesen építgetni valamit, ha azután nem temetnek bele senkit. A a többezer ember dolgozni is tudott volna a földeken, stb.
# 18
Mérnöki találékonysággal és rengeteg rabszolgával nincsenek akadályok:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!