Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Na szkeptikusok, ehhez mi mit...

Na szkeptikusok, ehhez mi mit szólunk? (Gondolat-ébresztő)

Figyelt kérdés

Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell.

Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.

Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk.

De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk.

Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.


2013. dec. 17. 10:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Tehát:


Nem tudjuk érzékelni.

Nem tudjuk műszerekkel kimutatni.

Nem lehet plauzibilis működési elvet rendelni hozzá.

Nincs olyan jelenség, aminek a magyarázata igényelné a reinkarnációt.


Ezek alapján egyszerűen nincs értelme feltételezni a reinkarnációt/halálon túli életet.


+tudjuk, hogy az embernek "szüksége van" az efféle gondolatokra, fogalmakra, hitre --> minden bizonnyal csak kitaláció."


Szia,


nem igaz, hogy nem tudjuk érzékelni. Te nem tudod, én sem tudom. Nagyon sokan azonban érzékelnek olyasmit, ami nem "evilági", és ezek az illetők nagyon sokszor teljesen szavahihető, klinikailag betegnek nem nyilvánított emberek.


A műszeres rész sem feltétlenül igaz. Először is: egyre több jelenséget vagyunk képesek kimutatni, amelyek létét eddig nem is feltételeztük. Ezek számos, eddig nem is sejtett összefüggést tárnak fel előttünk (pl. növények érzékelése).


Megint az összefüggésekre hívnám fel a figyelmet. Ez is LEHET, hogy csak idő kérdése.


És végezetül: miért van szüksége az embernek efféle gondolatokra? Persze, a félelem a haláltól. De vajon miért ennyire erős ez (főleg manapság) az emberek jelentős részében? És miért képes az ember - egyedüli élőlényként a földön - akár generációkon keresztüli távlatokban gondolkodni? A puszta túléléshez erre semmi szüksége nem volna.


Ha már a reinkarnáció lehetőségét szóba hoztad, ajánlom figyelmedbe Ian Stevenson kutatásait. A jelenségek legnagyobb részét semmilyen más módon nem lehet értelmezni és összekapcsolni, csak a reinkarnáció lehetőségének feltételezésével. Nincs köztük kazuális kapcsolat, és mivel ő maga volt a téma egyik legnagyobb szkeptikusa, talált volna, ha van.


Nem azt mondom, hogy megdönthetetlen érvek vannak a halál utáni / előtti és utáni / egyéb létre, hanem azt, hogy ne szűkítsük le a gondolkodásunkat feleslegesen, mert ha szétnézünk, rengeteg jelenség hívja fel a figyelmünket erre a lehetőségre.

2014. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nincs köztük kazuális kapcsolat -> kauzális, csak elírtam.
2014. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!