Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is észrevette rajtam...

Más is észrevette rajtam kívül, hogy a Keleti pályaudvarnál a metrómegállóban szabadkőműves szimbólumok vannak kirakva?

Figyelt kérdés

például ilyen: [link]

Az Örs felé menő vonalon biztos, a másik irányban nem figyeltem.

A metróvonalon máshol is van ilyen? Milyen célt szolgálhat?


2013. okt. 24. 13:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem, de felkeltette az érdeklődésem. Pont szombaton megyek Bp-re. Szemügyre is veszem :)
2013. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Napkiraly ***** válasza:
Rengeteg helyen van jelen a szimbolikájuk. Közlik, hogy itt vannak, megtehetik,mert ha szóvá teszed lehülyéznek. Az egykori kommunista elit és a titkos társaságok viszonya külön kutatást érdemelne (a metróállomás mikor is épült ugye). Keress rá, a Podmaninczky utcában székházuk is volt
2013. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Debrecenben a Nagytemplom mellett üvegpiramis van, a másik templom mellett pedig - emelvényen - kocka.


A Hal-köz régi épületein is látok szabadkőművességre utaló jelképeket.


Azért azt ne gondoljátok, hogy olyan nagy ellenségei egymásnak a szabadkőművesség és az egyház.

Maximum az alacsonyabb szinteken. (!)

A társadalom így működik.


Gondoljátok, hogy a társadalmak magasabb szintjein arab-zsidó ellentét van? :-)


Minél magasabbra érsz a társadalmi piramis lépcsőfokain, annál közelebb kerülsz a többiekhez (akikkel épp egy csapatban játszol).

2014. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy az egyház nincs rosszban velük. A spiritualitás és világi vezetés szinte mindenütt egyek. Ők azok, akik bizonyos szintig "látnak", mi hogy működik. Teljesen mindegy, milyen neveket párosítunk mellé... többféle formában is felbukkan ugyanaz a csoportosulás. A történelem során sokféle névvel futottak. Csak figyeld és kövesd a szimbólumokat, viselkedésformákat. Figyeld, hol létezett kamat, és kik hozták forgalomba! Hadd mondjak neveket... talán van köztük összefüggés... Egyiptom, Izrael, Róma, Kereszténység, Keresztes lovagok, Szabadkőművesek, Francia forradalom, USA, világháborúk, és az egész k..szott XX. század. Most meg aztán minden az "ő" jelét viseli. De talán ez sem ennyire fekete vagy fehér. A vezető réteg eredendően talán hordozott magával némi spirituális etikát. Ki tudja, hogy van ez. De a világnak már nem itt kéne tartania...
2014. febr. 5. 21:30
 25/27 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a nagy "misztérium" a képen egyszerűen a női nemi szervet (elvi lényegét) ábrázolja. (a generatív megnyilvánítót)


A Kabbala erről szól.

2014. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A G betű pedig benne a GENERATÍV erőt jelenti. kabbala
2014. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Architect válasza:
Én is észrevettem egy ideje, ezért kerestem most rá és találtam erre a topic-ra. Ami érdekes, hogy a Keleti metróállomás csak ezeknek a fotóival van tele, pedig a pályaudvar épületén vannak más motívumok is: de ezek közül csak a szabadkőművesek vannak a képeken kiemelve (nem csak a körzőre gondolok) és Stevenson is, aki tudomásom szerint szintén "zenész" volt. Véletlennek ez talán kicsit sok lenne ennyi egyszerre...
2014. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!