Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szabadkőművesek jó vagy...

A szabadkőművesek jó vagy rossz emberek?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérek!

2013. okt. 22. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Döntsd el te:


[link]


A listán van pár elég jó arc, Ady, Széchényi Ferenc, Kazinczy.stb.

2013. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te jó vagy rossz embernek tartod magad?
2013. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden rossz egyben jó is és fordítva
2013. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a hosszú listát, sajnos legtöbbjük életéről nem igazán tudok túl sokat.. igen van pár "jó arc:D" őróluk korábban is hallottam, hogy ide tartoznak


én úgy összességében kérdezem, hogy a cselekedeteik által most jót vagy rosszat csinálnak? olvastam mindenfélét, de nem teljesen értem, hogy kik ők..

2013. okt. 22. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A szabadkőművesség egy, általában unatkozó, gazdag és tanult emberek által gyakorolt hobbi volt a 18. században, és a mai napig az, csak már kevesebben követik. A lényege annyi volt, hogy fent említett emberek szabadidejükben találkoztak valahol, és azzal szórakoztatták magukat, hogy mindenféle titkos kézfogást, rangot, szertartást stb. agyaltak ki, illetve ezoterikus izékről beszélgettek (pénzről és politikáról viszont tilos volt). A mai napig ezt csinálják, azzal a különbséggel, hogy közben jótékonykodnak is.


Persze később gyártottak róluk mindenféle összeesküvés-elméleteket, de azt tudni kell, hogy a szabadkőműveskedés főleg az elit körében divatos, az még nem jelenti azt, hogy a szabadkőműves páholyokban döntenek a világ dolgairól, és a páholymesterek irányítanak mindent. Pl. a golf-klubokban és a Maldív-szigeteki nyaralókban is megtaláljuk a világ szinte minden milliomosát és vezető politikusát, mégse gondolja senki, hogy titokban a golf-klubok tulajdonosai vagy a Maldív-szigetek elnöke irányítja a világot.

2013. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hmmm... Ha ilyen "ártatlan" dolog lenne, akkor miért van tele szabadkőműves szimbólumokkal az 1 dolláros bankjegy?
2013. okt. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ne? Ha egy szupertitkos összeesküvést működtetnek, miért raknák rá a jelüket a dollárra?
2013. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!