Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi utal arra, hogy fejlett...

Mi utal arra, hogy fejlett idegen lények besegítettek a piramisok építésénél?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 14:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
A videóban is szerepelnek történészek, ez az, hogy végig se nézed és úgy próbálsz vitatkozni . Tanultál általánosban a piramisokról, interneten találtál egy cikket és azt hiszed mindent tudsz . De látom nem is érdekel komolyan a téma, mindegy gondold akkor, hogy 20 év alatt épült, nem fogok veled vitatkozni ...
2013. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint sok minden utal erre. A legfőbb érvként azt említik meg, hogy meghaladta az emberek akkori mérnöki és fizikai teljesítőképességét.

Az akkori emberek között is voltak nagyon intelligensek, akik egy mai IQ tesztet képesek lennének akár 150-es, vagy nagyobb pontszámmal teljesíteni. Akkor is éltek jó építészmérnökök.

Kevésbé ismert, hogy akkoriban alkalmaztak néhány olyan újítást, amit a jelen korban nem sikerült tökéletesen reprodukálni. Akkoriban több földrésen is ismert volt egy, a mai betongyártáshoz hasonló technológia, amihez képest ebben a korban elég silány minőségű betont gyártanak. Bebizonyosodott, hogy azok a kövek, amelyek az elképesztően pontos megmunkálásukról híresültek el, valójában ebből az ókori betonból készültek. Amiket hosszú ideig tömör kőtömböknek, kőoszlopoknak hittek, azok bizony ókori beton technológiával készültek. Vajon miért is vesződtek volna hatalmas kőmonolitok szállításával, amikor porrá zúzhatták a bányában a köveket, így könnyedén elszállíthatták a rendeltetési helyére az alapanyagot, majd újra egy tömör, szilárd testet önthettek belőle? Nem kellettek az ókori építkezésekhez sem óriások, sem idegen lények.

2013. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

"A videóban is szerepelnek történészek, ez az, hogy végig se nézed és úgy próbálsz vitatkozni . Tanultál általánosban a piramisokról, interneten találtál egy cikket és azt hiszed mindent tudsz ."


Te viszont nem tanultál általánosban erről, de megnéztél pár jutub videot, és máris birtokában vagy a teljes piramisépítési szaktudásnak, ugye? :)

2013. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
22# Nem igaz, mert csak a külső burkot (ami már jórészt le is kopott) öntötték ebből a "betonból" a többi faragott mészkő illetve belül gránit . Vagy akkor mivel magyarázod a több száz tonnás félkész kifaragott gránittömböket ? És a fúrószerű lyukakat benne ? Mivel fúrták ki ? Milyen célt szolgáltak ezek a fúratok ? Akkoriban még nem volt se acél se vas, csak rézvéső . De a kamrák fala is milliméter pontossággal van lecsiszolva egy papírlapot se tudsz beilleszteni sehol . Mivel magyarázod, hogy nem egyformák se a mészkő, se a beton, se a gránit elemek ? Mivel magyarázod, hogy a piramis az elmúlt 5000 év alatt egy centit nem süllyedt ?
2013. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
91%

Semmi nem utal rá, hogy idegen lények építették.


Nincs vita a régészetben arról, hogy idegen lények segített-e ebben, mivel nem utal rá semmi.



Ezt csak pár fantaszta képzeli, akik figyelmet, ebből népszerűséget, ebből pedig pénzt akarnak kisajtolni a hiszékenyekből.


Egyetlen egy szövegtöredék, kép, rajz, tárgyi lelet nem szól arról, hogy hiperfejlett technológia építette volna, ezért a parasztvakítók egyetlen (gyenge) érve, hogy az akkori emberi technológia nem volt elég fejlett hozzá. Pedig de, mivel erre viszont van írásos, képi, és tárgyi bizonyíték is. Csak történelmi témájú írásokat kéne olvasgatni, nem a youtube-ot bámulni.

2013. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

Most hagyjuk a földönkívülieket, azzal a technológiával amit az egyiptológusok feltételeznek az akkori egyiptomiakról lehetetlen egy ilyen piramis megépítése, nem véletlenül vannak róla a régészek között is viták . Ebből két dolog következik : vagy sokkal fejlettebbek voltak, mint ahogy mi gondoljuk (ezt a legtöbb történész elutasítja, mert akkor ugrana a lineáris fejlődés elmélet és újra kéne írni a történelem könyveket) vagy tényleg az akkori eszközökkel készült, de akkor legalább 300 évig . Ezt megint elutasítják, mert akkor a sírelmélet ugrik :-)

Egyébként ez a "20 évig épült" dolog Hérodotosz leírásából ered, aki maga is több ezer évvel élt a piramisok építése után, szóval nem számít túl hiteles forrásnak :-) Arról, hogy mennyi ideig épült semmilyen konkrét bizonyíték nincs :-)

2013. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Prödl Annácska (vagy netán Avatara?) ezt nem vitatémának szántam, nem is óhajtok erről vitatkozni. Nekem nem kell megmagyaráznom semmit, mert mindez, amit írtam, már tény. Úgy gondolom, hogy nem tartozom magyarázattal, a kérdező meg utánaolvas és ha jó helyen keresgél, akkor találni is fog.

Nem, nem csak a külső rétegeket öntötték ki. Azokban a precíz furatokkal és megmunkálással rendelkező kövekben is arra utaló nyomokat találtak, hogy azokat bizony kiöntötték. Ugyanerre a következtetésre jutottak a többi földrészen található építményeket alkotó hatalmas kövekkel kapcsolatban is.

Azok a bizonyos szkeptikusok és történészek pedig eléggé hülyének nézik az akkori embereket, mert ők is elég intelligensek voltak és a lehetőségeikhez képest sok problémát meg tudtak oldani. Ahogyan számunkra is kézenfekvő, hogy nem több 10, vagy 100 tonnás kövekből építjük épületeinket, a számukra is az volt.

Nem csak ezen a téren remekeltek a régi korok emberei (ott van példának a Delphiben található kb. 1500 éves vasoszlop, amin kincs nyoma korróziónak, azt sem az ufók hozták össze és nem egy is egy magasan fejlett technológiai társadalom).

2013. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

"azzal a technológiával amit az egyiptológusok feltételeznek az akkori egyiptomiakról lehetetlen egy ilyen piramis megépítése, nem véletlenül vannak róla a régészek között is viták."


Nincsenek köztük viták arról, hogy lehetséges volt e megépíteni azzal a technológiával. Arról szólnak a viták, hogy pontosan milyen módszerrel épült. Hérodotosz kettőt is említ.



"Ebből két dolog következik : vagy sokkal fejlettebbek voltak, mint ahogy mi gondoljuk (ezt a legtöbb történész elutasítja, mert akkor ugrana a lineáris fejlődés elmélet és újra kéne írni a történelem könyveket)"


Már megint a történész-maffia, akik titkos és megdönthetetlen tudásként őrzik az eddigi ismereteket, nehogy más kerüljön a történelemkönyvekbe.


A méltán körberöhögött ősi idegen-piramis-összeesküvés elmélet tudatlan formálóinak gyenge érve ez. Felesleges hangoztatni, mert nem sokan vesznek komolyan.


"vagy tényleg az akkori eszközökkel készült, de akkor legalább 300 évig. Ezt megint elutasítják, mert akkor a sírelmélet ugrik :-)"


Kik utasítják el, és kik a 300 éves elmélet szakavatott pártolói? Mert van olyan számítás is, ami szerint 20 év sem kellett hozzá.


Akár 2, akár 20 , akár 300 évig épült, egyik sem zárja ki, hogy emberek építették.


A sírelméletet nem az építés ideje támasztja alá, hanem a piramiskomplexum és tipológia


"Egyébként ez a "20 évig épült" dolog Hérodotosz leírásából ered, aki maga is több ezer évvel élt a piramisok építése után, szóval nem számít túl hiteles forrásnak :-)"


Így van, Hérodotosz 2 évvel később élt, viszont közvetlenül az egyiptomi papok voltak a forrásai. Ez még mindig sokkal biztosabb forrás, mint a XX-XXI.századi földönkívüli-piramis fantasztáié.


"Arról, hogy mennyi ideig épült semmilyen konkrét bizonyíték nincs :-)"


Leszámítva Hérodotoszt, ami tényleg csak közvetett bizonyíték.


A 300 éves elméletnek milyen hasonló bizonyítékai vannak? Melyik ókori történész írt róla? Akár hallomásból?


Mert hozok neked olyan számítást is, ami szerint Hérodotosz túlzott. 100 ezer ember és 20 év sem kellett hozzá.

2013. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Bocs!


Hérodotosz 2 évvel később élt >>> Hérodotosz 2 ezer évvel később élt.

2013. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

"Már megint a történész-maffia, akik titkos és megdönthetetlen tudásként őrzik az eddigi ismereteket, nehogy más kerüljön a történelemkönyvekbe. "


Inkább nézz utána mi az a régészeti felügyelőség, tudod több millió olyan lelet porosodik a múzeumok pincéiben amiről fogalma sincs senkinek micsoda, mert nem illik bele az eddigi elképzelésekbe, ezért nem is mutogatják, csak akkor fogják kiállítani, ha előkerül egy másik lelet ami megmagyarázza a funkcióit .


"A méltán körberöhögött ősi idegen-piramis-összeesküvés elmélet tudatlan formálóinak gyenge érve ez. Felesleges hangoztatni, mert nem sokan vesznek komolyan. "


Rajtad kívül itt már senki nem beszél földönkívüliekről . Az meg a legkevésbé sem érdekel, hogy a médián felnevelt korlátolt emberek többsége nem vesz komolyan, egy igazi történész feladata a múlt megismerése (megalkuvások nélkül) és nem a karrierje egyengetése . Ha csak 1% esély is van rá, hogy lehetséges volt a földönkívüli beavatkozás, ostobaság lenne elvetni, főleg hogy az ókori népek többsége (egymástól függetlenül) égből érkezett istenek teremtményeinek tartják magukat .


"A sírelméletet nem az építés ideje támasztja alá, hanem a piramiskomplexum és tipológia "


De pont az építési idő határozza meg, mert senki nem építtet magának olyan nyughelyet ami a halála után több száz évvel lesz kész . A piramiskomplexumot meg kár volt felhozni, mert olyan pontos matematikai számítások alapján épült (pí ismerete, tizedre pontos északi tájolás, amit a modern korig képtelenek voltunk megismételni stb) hogy nagyobb az esélye a csillagászati vagy a vallási teóriának, mint hogy egyszerű sírhely volt .


"A 300 éves elméletnek milyen hasonló bizonyítékai vannak? Melyik ókori történész írt róla? Akár hallomásból? "


Egyszerű következtetés, a feleakkora Szárnyas Kígyó Piramisa körülbelül 150 évig épült .


"Mert hozok neked olyan számítást is, ami szerint Hérodotosz túlzott. 100 ezer ember és 20 év sem kellett hozzá."


Semmi akadálya, csak előbb a 24# válaszomban feltett kérdésekre próbálj meg légyszíves válaszolni, kíváncsi lennék az elméletedre :-)

2013. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!