Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem evolúció, de teremtés,...

Ha nem evolúció, de teremtés, porból, majomból génmanipulációval vagy mi? Isten, földönkívüli, esetleg más? Miben hisztek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 06:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Ignoramus szívemből beszélt, és szinte mindent elmondott, amit nekem is szándékomban állt. Annyit tennék hozzá, hogy 3-as válaszoló véleményével ellentétben ("Attól függ, mibe nevelnek bele.") én úgy lettem atteista, hogy bigottul vallásos nagyszüleimnél gyakorlatilag együtt nevelkedtem a nálam mindössze másfél évvel idősebb nagybátyámmal. Belőle végül pap lett, nekem meg nem vette be a hasikám a pap válaszát, miszerint Istent hinni kell, fiam, nem megérteni. Nekem az evolúció némi gondolkodás után minden kérdésemre választ ad, és amíg ez így van, nem kívánok másban hinni.
2013. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Semmiben nem hiszek.Én tudok.Ez eléggé jelentős különbség.
2013. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nesze nektek biblia:"Azután így szólt az Úristen: Lám az ember olyan lett, mint EGY KÖZÜLÜNK, ismer jót és rosszat. De nem fogja kinyújtani kezét, hogy az élet fájáról is vegyen, egyék és örökké éljen"-A teremtés könyve 3/22. És én hiszek Isten(ek)ben, de nem fogok vakon engedelmeskedni minden szavának/szavuknak.
2013. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor sorolom az evolúció igaz voltát alátámasztó tényeket és megfigyeléseket:

1. Fosszilis leletek

2. Élőlények közti anatómiai hasonlóságok

3. Élőlények közti genetikai hasonlóságok


És egy érdekesség, ami közvetlen bizonyíték is egyben, hiszen a szemünk előtt történik:

Az antibiotikum-rezisztancia. Azaz a kórokozók azon tulajdonsága, hogy ellenállóvá válnak az antibiotikumokkal szemben, és ez a tulajdonság bizonyítottan és megfigyelten genetikai mutációk következménye. Azaz lényegében kicsiben figyelhetjük meg az evolúciót; Azok az emberre veszélyes baktériumok, amelyek nem mutálódnak, előbb-utóbb kihalnak, míg azok a példányok, akikben a véletlen folytán megjelenik ez a mutáció, tovább képesek élni, így végsősoron a faj megváltozik.


És akkor most sorolom azokat a dolgokat, melyek ellentmondanak az evolúciónak:

.

.

.


Igen, ennyi. Jelenleg nincs olyan megfigyelés, ami ellentmondana az evolúciónak, vagy kétséget ébreszthetne az igaz voltát illetően.


Így, ha még az apró részletek nem is teljesen tisztázottak, és többféle teória is létezik arra, hogy PONTOSAN hogyan is zajlott pl. az egysejtűből többsejtű élőlények kialakulása, az elmélet nagy vonalakban minden kétséget kizáróan igaz.

Nem mondom, hogy nem tartalmazhat kisebb tévedéseket - amik előbb-utóbb majd úgyis tisztázódnak -, de alapvetően az a dolog, hogy új fajok keletkeztek és keletkeznek genetikai mutációk sorozatának eredményeképpen, meglehetősen jól alátámasztott elmélet.


Nos, ezért tanítják ezt a biológia órán.


Tudod, az evolúció egészét megkérdőjelezni azért, mert esetleg néhány részlet még nem tisztázott, vagy esetleg téves, pont olyan, mint megkérdőjelezni a gravitáció létét, csak azért, mert nem egészen úgy működik, ahogy azt annak idején Newton leírta.

Csak hát a gravitáció létét megkérdőjelezni nem szokás, mert akkor a válasz az, hogy ha nincs gravitáció, akkor ugorj ki 10.-ről, és meglátjuk, mi történik..

2013. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Abban hiszek, hogy ezt az univerzumot mi teremtettük... vagy nekünk teremtették ... talán egyfajta csapdaként.
2013. okt. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!