Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem evolúció, de teremtés,...

Ha nem evolúció, de teremtés, porból, majomból génmanipulációval vagy mi? Isten, földönkívüli, esetleg más? Miben hisztek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 06:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%

Istenben, ebben az egyetlen teremtő szemita úristenben nem hiszek. A vallások legnagyobb részében a Sumeroktól kezdve, "égből jöttekről" beszélünk, ahonnan a keresztény vallás is ered.


Az evolúciónak a legújabb ismereteink szerint meg sem voltak a feltételei, az egész ettől függetlenül minden oldalról meg van cáfolva, meg egyébként is csak a "hiten" alapszik.


Túl sok más verzió nemigen létezik. Az égből jöttek az istenek, és ők teremtették meg az evolúciót. Azért van az, hogy visszamenőleg is mindenből csupán kész kifejlett, túlélésre alkalmas élőlények maradványaival találkozunk.


Be-bedobnak időnként napjainkban is egy kis változást, figyelgetnek bennünket, kísérletezgetnek, itt mászkálnak körülöttünk. Lehet, ha elcseszték az egészet, felszámolják a labort. Volt már rá példa (Özönvíz, Szodoma és Gomora), majd kezdenek elölről mindent...

2013. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy ha nem evolúció.

Evolúció, ez tény.

Aztán lehet helyette meséket kitalálni, csak rohadtul fölösleges.

2013. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
14%
Néhány ezer évig az isteni teremtés volt tény. Ma az evolúció tény. ... csak nem szabad gondolkodni egyiken sem. Attól függ, mibe nevelnek bele. Ha gondolkodsz, elemzel, rájössz, hogy csak akkor tény, ha hiszel benne, és csak azokat a bizonyítékokat fogadod el, amelyek mellette szólnak.
2013. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Grielean ***** válasza:
70%

Az evolúció egy tény, mivel ez egy folyamat, ami a jelenünkben is minden élőlénycsoportban létezik és megfigyelhető.

Az, hogy korábban is ugyanígy működött az evolúció, pusztán logikai feltevés, de azért ezt alátámasztani látszik az összes közvetett bizonyíték is.

Az, hogy a legelső egyszerű élőlények hogyan jöttek létre, ez egy kényes kérdés (bár erre is vannak jó tudományos hipotézisek), illetve hogy az evolúciós fejlődést valaki tudatosan alakította volna helyenként, nos, ezt cáfolni nem lehet. De én a magam részéről hiszem (és igen, ez a része már tényleg csak hit, akármennyire is tudomány), hogy a törzsfejlődés bármilyen tudatos beavatkozás nélkül is ugyanígy lejátszódhatott.

2013. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azért ne kerekedjen vita ebből. Azért kérdeztem meg, mert a Kultúra és közösség rovatban olvastam egy vonatkozó mondatot, de ott nem akartam megkérdezni, a vallás témakör miatt inkább a teremtéselmélet dominált volna. Ezotéria témán belül azonban istenhívők, földönkívüli-látogatásokban hívók, és tudományos eredményekben bizonyságot találók is megfordulnak, így változatosabb lesz a válaszok aránya.
2013. okt. 10. 09:04
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

3-as

Már megbocsáss, de az evolúció nem hitkérdés, ezzel szemben a vallás mindig is az volt, csak aki nem fogadta el tényként, azt nyilvánosan kivégezték. Az élelmiszergyártástól a védőoltásokig millió dolog az evolúció mechanizmusára alapul a mindennapi életedben is, és ha értenél hozzá, akkor el is fogadnád a tudományos tényeket. Sajnos az emberek többsége viszont nem rendelkezik ilyen értelmi képességekkel, vagy behunyja a szemét mert sokkal egyszerűbb elfogadni a beszélő kígyót és a tanulságos meséket, meg hogy várnak a táncoló angyalok a halál után.

2013. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

6-os

"Már megbocsáss, de..." Nem vállalkozom még most hosszabb fejtegetésbe. Ma az iskolák legnagyobb részében az evolúciós elméletet tanítják. Nincs bebizonyítva, mert: csak az bizonyított, hogy évmilliók óta élnek élőlények különböző fejlettségi fokon. Ha hiszünk abban, hogy ezek folyamatosan egymásból alakultak ki, akkor tény az evolúciós elmélet. Aki nem fogadja el tényként, az nyilvánosan eltapossák a tudomány nevében, minden szinten.


A legrégebbi leletektől kezdve, a legújabbakig, csupán kifejlett lények maradványaival találkozunk. Különböző, olyan kihalt élőlények maradványaival nem találkozunk, - főleg az állatvilágban - amelyek nagyon rövid ideig éltek, mert életképtelenek voltak. Olyanokból nyolcszor, tízszer annyinak kellene lennie, mint a túlélőknek.


Ha hiszünk abban, hogy az ősgyíkmadárból alakultak ki a gólyák, akkor tény az evolúciós elmélet. Ősgyíkmadár van, gólya van, a többi a hit kérdése. Azért nem logika, mert akkor sokkal több kihalt madárhoz hasonló állati maradványból kellene találni lelete, mint kifejlett madárból. Ez minden állatfajnál így van! Ha ezzel ellenkező publikációkkal találkozunk, nevetség tárgyává tesszük.


A "középhosszúnyakú" zsiráfot sem vette észre senki addig, hogy nincs, míg ezt nem szajkózták nagyon sokáig. Rengeteg ilyen példa van, ami nem ennyire látványos, de tény. Sokkal jobban oda kellene figyelni a részletekre is! "Sajnos az emberek többsége viszont nem rendelkezik ilyen értelmi képességekkel, vagy behunyja a szemét mert..." ... mert sokkal kényelmesebb egy uralkodó táborral a hátunk mögött nevetségessé tenni a gondolkodó embereket...

2013. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

7-es

A gondolkodó, érvelő embereket senki nem teszi nevetség tárgyává. Ellenben az evolúció ellenes emberek 99%-ára nem ez a leírás a jellemző, hanem az, hogy bigott vallásos, és nem érti hogyan alakulhatna át az alma körtévé.

Nem az én tudományterületem az egész, de az biztos, hogy számomra egy kishibás, de komplex és jól felépített tudományos elmélet elfogadhatóbb, mint a beszélő kígyós ördögös riogatás. Sokra tartom azokat - pl. téged - akik ezt ennél a pontnál tovább gondolják, és nem tudok velük vitába szállni, de biztos vagyok benne, hogy az általad felhozott problémákra is van valamilyen hivatalos válasz.


Szerintem a köztes fajok egyszerűen életképtelenek voltak, ezért elenyésző számú egyed létezett csak, és nem maradt fenn minta a milliószor nagyobb egyedszámú fajokkal szemben. A középnyakú zsiráf nyilván nem sokáig bírta, mivel minden zsiráfokra jellemző negatívummal együtt kellett élnie, viszont mégsem érte fel a fákat. Passz :)

2013. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Grielean ***** válasza:
100%

7-es válaszoló:

"Nincs bebizonyítva, mert: csak az bizonyított, hogy évmilliók óta élnek élőlények különböző fejlettségi fokon."

Határozd meg nekem legyél szíves az élőlények fejlettségi szintjeit! Mitől és mennyivel lesz fejlettebb egyik a másiknál?


"Aki nem fogadja el tényként, az nyilvánosan eltapossák a tudomány nevében, minden szinten. "

Kevered a vallást és a tudományt. A tudósok senkit nem akarnak megtéríteni, egyszerűen csak válaszokat keresnek a világ működésére. Ha te nem fogadod el ezeket a válaszokat, az a legkevésbé sem érdekli a tudományt, és nem is teszi hiteltelenné az elméletet. Épp azért, mert a tudomány nem a hitre épül.


"A legrégebbi leletektől kezdve, a legújabbakig, csupán kifejlett lények maradványaival találkozunk."

És ez miért probléma? Milyen lényeket keresel, ha nem kifejletteket? Olyat, ami félig lett megteremtve, de mondjuk hiányzik még a fél törzse, vagy mi?

Természetesen minden, amit élőlénynek hívunk, az valamilyen formában kifejlett lény.


"Különböző, olyan kihalt élőlények maradványaival nem találkozunk, - főleg az állatvilágban - amelyek nagyon rövid ideig éltek, mert életképtelenek voltak. Olyanokból nyolcszor, tízszer annyinak kellene lennie, mint a túlélőknek."

Ha egy élőlény életképtelen, ezért gyorsan kimúlik, akkor miért kéne ebből olyan soknak lennie? Akárhogy is számolok, egy ilyen élőlény mindeképp csakis egy darab egy hatalmas populáción belül, ami gyorsan elpusztul, és szinte kizárt, hogy egy adott faj több millió éves létezése alatti több milliárd példányából majd pont az az pár egyed maradjon fent, ami már eleve életképtelennek született, és szinte rögtön meghalt.


"Azért nem logika, mert akkor sokkal több kihalt madárhoz hasonló állati maradványból kellene találni lelete, mint kifejlett madárból."

Miért is? Ahhoz elég speciális körülményekre van szükség, hogy egy élőlény maradványai ne bomoljanak le, és megőrződjenek évmilliókig. Ez nem úgy van, hogy ami valaha csak élt, azok ott vannak alattunk eltemetve. Néhány ezreléknyi töredéke maradhatott fent legfeljebb a valaha élt élőlényeknek fosszíliaként.


Mindig és mindig ugyanaz a lemez... Valaki egyáltalán nem is ért hozzá, de azért tagad, mert olvasott valami neki tetsző, de sajnos nem konkrét tényekre épülő elméletet...

2013. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A mellette való állításban annyi konkrétum sincs, mint az én cáfolatomban. Nem vagyok vallásos sem, ezt kihangsúlyoznám, miután sértegetési szintig lementünk a vitában. (Még szerencse, hogy megszüntették a máglyahalált!) Nyitottan elolvasom a cáfolatokat is, elgondolkodom azon is, ami mellette szól, azon is ami cáfolja az evolúciós elméletet. Ha csak azokat az érveket fogadom el, amelyek nekem tetszenek, akkor egy idegen, sokkal fejlettebb civilizáció telepítette ide az élővilágot, amelyben még logika is van!


Ennyire arrogánsan kezelnek minden olyan kutatási eredményt, ami az én álláspontomat képviseli, mint itt, és nem érdekel, hogy ki nullázza le a válaszomat és mennyire! Nem habzik a szám, még ideges, vagy feszült sem vagyok, de a hited alapján, akár az ellenkezőjét is bizonyíthatónak találhatod. :-) Ha elkezdek kutatni, kapok egy csomó anyagi támogatást addig, míg az evolúció mellet szóló eredményeket publikálom. Ha elkezdem bolygatni, feszegetni az ellentmondásokat, megfenyegetnek, hogy megvonják a támogatást. Ha publikálom, tanulmány írok róla, konkréten meg is vonják! Mehetek koldulni, de csak a „hívőknek” marad pénzük bizonygatni. Ez nem összemosás, hanem párhuzam a vallás és az evolúció között. Egyébként Charles Darwin is azt mondta, hogy: „Vannak még hiányosságai az elméletemnek, de az utókor, a kutatásaival igazolni fog engem…” Hát az utókor valóban igyekszik igazolni, erőszakkal, spekulációval, foggal, körömmel…

2013. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!