Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valamit hatalmadban áll...

Ha valamit hatalmadban áll megtenni, az feljogosít-e rá, hogy meg is tedd?

Figyelt kérdés
A kérdés elég egyszerűnek tűnik, de ha jobban elgondolkodunk rajta mégsem az. Ha valamihez van elég erőnk, képességünk, tudásunk és eszközünk akkor ez önmagában elég-e ahhoz, hogy meg is tegyük. A tudatos döntés nyilvánvalóan fontos, de ha ezek önmagukban nem "jogosítanak" fel a cselekvésre akkor miért van ott a lehetőség? Miért tehetnénk meg?

2013. júl. 31. 21:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmány:


Dosztojevszkij, Bűn és bűnhődés

2013. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Jó látni, hogy másoknak is van még saját véleménye amit hajlandóak is megosztani.

A "jó" és "rossz" fogalmát emlegették többen, de ez egy szubjektív dolog, kinek mi a jó vagy rossz és amit annak tartunk az valóban az-e? (Mert ugye a gazellának nagyon nem jó, hogy megeszik, de az oroszlán jól lakik és eteti az utódait. Ugyan az az esemény ellentétes nézőpontból)

Ez a helyzet és a probléma a moralitással is, hogy szubjektív. (szerintem)

8. Ha valamit teszek az azt azért teszem, mert úgy döntöttem, függetlenül a cselekedet milyenségétől. Hogy én mit hiszek, jót vagy rosszat cselekszem az már csak ideológia.

Dosztojevszkij-t pedig nem szeretem (ezt több könyv után mondom) nem az én világom. De azét köszönöm! :)

2013. aug. 1. 10:07
 13/22 anonim ***** válasza:

Persze persze, teljesen igazad van, a jó és a rossz valóban szubjektív fogalmak, csak most nem akartam ebbe nagyon belemenni mert nagyon hosszú lett volna, és a kérdés szempontjából sem igazán releváns. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a képesség valaminek a megtételére mindössze lehetőséget teremthet, de azt nem ennek okán dönti el az ember, hogy megteszi-e, vagy sem.

A szabad akarat és az ebből származó egyéni döntések már természetesen szubjektív dolgok, ahogy a jó és rossz fogalma is egyénenként változik, de azt már mindenki el tudja dönteni, hogy a saját értékítélete alapján mit tart jónak vagy épp rossznak, és ez alapján hoz meg egy döntést.

2013. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 DarkLantern ***** válasza:

A válasz igen, ha hatalmamban áll valami amit megtehetek akkor azt meg is teszem.

Hogy miért? Mert az ember egyszerű lény, és ha hatalmában áll valami akkor azt meg is fogja tenni. Példa: Ha hatalmadban állna hogy a munkahelyeden mindenkit kírugj, és olyanokat vegyél fel akik neked szimpatikusak, akkor megtennéd? Az emberek többségének a válasza az hogy igen, minden további nélkül. Az hogy XY-nak gyereke van, huszadrangú dolog lenne. Megtennék mert megtehetik, és nekik jobb lenne, hisz bárkit felvehet helyette aki neki szimpi. Az ember MINDIG minden körülmyények között saját boldogulását keresi, ezért a többség BÁRMIT és BÁRKIT hajlandó feláldozni, feltéve ha megtehetné.

Vannak kivételek, azok mindig vannak:)

2013. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Antimod ***** válasza:

"Az ember MINDIG minden körülmyények között saját boldogulását keresi, ezért a többség BÁRMIT és BÁRKIT hajlandó feláldozni"


Az érettebb társadalmakra hála istennek ez már kevésbé jellemző.

2013. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az utolsónak csak egy tévedése van. azt írta az ember.talán feledékenységből maradt le ez a "kis" előtag: gaz-ember.

Persze tudunk róla,hogy királyok is voltak ilyenek,de attól még mocsok.

2013. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 DarkLantern ***** válasza:

Antimod

Az éretteb társadalmak mint pl. az USA akik csupa önzetlenségből és szívjóságból terjesztik a demokráciát fegyvereikkel?

Azért avatkoznak be ilyen dolgokba, mert megtehetik, nem pedig azért mert érdekli őket Ysuf Mohamed iskoláztatásának nehézsége.

Persze terorista veszély.........


Bíró úr

Nemcsak a gaz emberek teszik meg azt ami hatalmukban áll. Avagy attól lesze e az ember "gaz" mert megteszi ami hatalmábanáll?

Ha hatalmadban állna valami te nem tennéd meg?

És ha megszüntethetnéd az éhezést? Nem tennéd-e meg, pusztán azért mert megteheted? Mert nemcsak negatív dolgok állhatnak valakinek hatalmában, de máris mindenki a negatívót veszi alapvetőnek.

2013. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 DarkLantern ***** válasza:
Bocsi a helyes írásért:)
2013. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak nehezen válaszolok,hiszen egész-séges ember tudja miről van szó. Minden embernek vannak adottságai. Amiket megtehet,ha a lelkiismerete nem tiltja. "Az ördög nem alszik"
2013. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Antimod ***** válasza:

"Az éretteb társadalmak mint pl. az USA akik csupa önzetlenségből és szívjóságból terjesztik a demokráciát fegyvereikkel?"


Az USA neked érettebb társadalom? :) Szerintem éppen az eklatáns példája a porcelánboltba tévedt elefántnak.


"Persze terorista veszély......"


Főleg most, újra előszedték, hogy kiderült a lehallgatási botrány. És még mindig van, aki beveszi. :(

2013. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!