Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális barátaim, mennyire...

Spirituális barátaim, mennyire tartjátok hasznosnak megvitatni a dolgainkat ebben a topicban? Nem túlbúrjánzottak a trágár szkeptikusok itt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az előtte szólók igazából elmondták, amit én is gondolok: Ha valaki nem kedveli az ezoterikus tanokat, akkor ne mértem, miért jár ide -pláne rendszeresen, és miért koptatja a billentyűzetet. Jóformán egy ezo topic sincs, ahova bele ne poénkodnának, vagy lekezelően írnának gyakran nagyszerű személyekről, akiknek munkásságáról mit se tudnak.

Én pl. nem kedvelem a hüllőket, ezért nem olvasom hüllőtenyésztők oldalait, és nem írom be hogy "fúj"


Tudom, sok a csaló mágus, jósnő, léleklátó, de orvos, és informatikus is lehet nagyszerű szakember, és kontár.

Az a gond, hogy hiába sok az érdekes téma itt, a topicok nagy része átmegy hitvitába, gyűlölködésbe, ez csak energiát von el.

A szkeptikusok szerintem (itt most nem azokat a nyitott gondolkodású, de óvatos, kritikus ezoterikusokat értem) főleg a szűklátókörűség, és az irigység vezérli.Ők is titkon szeretnének hinni, de nem tudnak, sok bennük a blokk. Szeretnének ők is látók jósok, mágusok lenni, de nem megy nekik, nincs hozzá adottságuk. Így bánatukban rajtuk töltik ki a mérgüket.

2013. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én speciel már nagyon unom, hogy folyamat szétoffolják a kérdéseimet:)

Alapból nem értem, hogy ha nem érdekli őket az ezotéria és abszolút ellene vannak, akkor mi a frászkarikának járnak ide. Nekem ez olyan, mintha megtéríteni akarnának mindenkit, és bebeszélni nekünk, hogy hülyék vagyunk és nem is jól láttuk, amit láttunk.


Érted, ő akarja nekem megmagyarázni, hogy az a lebegő tárgy az hazugság és én csak kitaláltam:)


Én az ilyen trollokat egyébként, úgy vágnám ki a moderátorok helyében az ezotéria rovatból, hogy a lábuk se érné a földet. De hát ez van, nekünk tűrnünk kell.

2013. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy legtöbben csak kétfelé osztjátok az itteni fórumozókat: ezósokra és szkeptikusokra. Úgy, hogy 90% nem tudja, mit jelent a szkepticizmus. Éppen annyira elenyészően kevés szkeptikus van itt, mint amennyi valódi spirituális indíttatású, nyitott ember.


Megpróbálom bemutatni azokat a csoportokat, amiket megismertem. Persze sokan ide is, oda is tartoznak, kérdéstől vagy a hangulatuktól függően.


Gyenge trollok: belőlük nagyon sok van, és általában a szkeptikusok közé sorolják őket. Ők azok, aki minden egyes kérdés alá odahányják a szokásos "krixkraxiak, lumbulábilik, mit szívtál, hülye vagy" kommenteket, és azt hiszik, hogy ugyanazok a poénok ezredszer is viccesek. Általában nincsenek érveik, céljaik, csak olcsó szórakozásként vagy unalomból vannak itt.


Frusztrált anti-ezósok: ők alkotják a szkeptikusnak mondott társaság gerincét, pedig a szkepticizmus nem jellemző rájuk. Van köztük tanult, tanulatlan, buta és értelmes is, de közös vonásuk az, hogy kötekedni, lehurrogni, kifigurázni járnak ide. Nem elsősorban azzal van a gond, amit írnak, hanem azzal, ahogy írnak. A legnagyobb bajuk, hogy egy kalap alá vesznek mindenkit, aki “ezós”, és alapból hülyének nézik azt, aki ilyesmivel foglalkozik. Nem feltétlenül trollkodnak, sokan azért kommentelnek, mert dühíti őket az ezotéria minden formája, és nem tudják szó nélkül hagyni, ha valakinek más a véleménye. Sokan felsőbbrendűnek érzik magukat, pedig általában nincs miért.


Komoly trollok/apróhirdetők: gyakran nem kommentelnek, hanem kérdéseket tesznek fel. Céljuk a viták kirobbantása és fenntartása. Pontosan tudják, hogy az egyes csoportok mire harapnak, mi az, amitől a „szkeptikusok” vagy mások őrjöngve gépelnek majd oldalakat és oldalakat. Rengeteg idejük van. Legjobb példa a „Szkeptikusok, ehhez mit szóltok?“ kérdések tömkelege. Gyakran linkelnek bugyutábbnál bugyutább blogokat és oldalakat, ami nem rossz módszer a látogatói statisztikák feltornázására.


Tanulatlan divat-ezósok: a másik oldal gerincét alkotják. Legfőbb jellemzőjük az elfogultság és a szűklátókörüség. Tudományellenesek, arrogánsak, ám a legtöbben még azokat a fogalmakat sem értik, amiket leírnak (energia, rezgés stb.). Tudásuk még abban a témában is rendkívül sekélyes, amiről épp vitatkoznak. Köpködnek a felsőoktatásra és a diplomásokra, természetesen önigazolásból. Spirituálisnak tartják magukat, pedig közben ahhoz is lusták, hogy utánaolvassanak rendesen egy-egy témának. Azt hiszik, hogy ha elolvasnak egy-két blogot, máris telepaták, mágusok, jósok lesznek.


Önjelölt ezo-guruk: ők már kevesen vannak, régóta foglalkoznak az adott ezoterikus témákkal, és a saját területükön meglehetősen tájékozottak. Azonban rendkívül részrehajlóak, és leírhatatlan felsőbbrendűséggel nézik le azt, aki merészeli például a tudományt emlegetni (imádják a “materialista dogmák” kifejezést és a hasonlókat). Jellemző rájuk, hogy ügyesen elhelyzett érvelési hibákkal kábítják el a laikus közönséget, elsősorban a Tanulatlan divat-ezósokat. Ha ilyen választ látunk: “Ne foglalkozz ezzel a sok beszűkült materialistával, ők a úgysem érthetik meg ezt, írtam választ privátban.”, akkor biztosak lehetünk benne, hogy Önjelölt ezo-guruval van dolgunk.


Az Ébredők: elvakult összeesküvés-hívők, nem akarok sok szót vesztegetni rájuk, mindenki ismeri őket. A lényeg, hogy ha nem értesz egyet velük, akkor be vagy programozva, manipulált birka vagy, aki minden szót elhisz a kormánynak/tanároknak. Az Ébredő tudja, hogy minden mindennel összefügg, ő már rádöbbent, hogy mi megy a háttérben, úgy érzi magát a monitorja mögött, mint Neo, amikor kiszáll a tartályából a való világban. Bármit megkajálnak, ami kellően sötét és izgi, és hihetetlen agresszivitással ugatnak le bárkit, aki ellentmond nekik. Valamiért imádják azokat a videókat, amik alá a Requiem egy álomért záró zenéjét vágják.


Korrekt összeesküvés-hívők: fontos megkülönböztetni az eggyel feljebb lévő kategóriától, nem szabad általánosítani. Ők érdeklődnek a téma iránt, tájékozódnak, képesek megbecsülni a források hitelességét, és van bennük némi kritikus hozzáállás. Lehet velük értelmesen beszélni, vitázni, és nem harapják le a fejed, ha nem értesz egyet velük, legfeljebb megpróbálnak meggyőzni. Nagyon kevesen vannak.


Spirituális beállítottságú fórumozók: képesek gyűlölködés, személyeskedés és kötekedés nélkül társalogni, akár vitatkozni is. Hajlandóak értelmezni és elfogadni mások nézeteit. Valóban érdeklődnek az adott téma iránt, nem csak az egójuk hízlalása a céljuk. Nem szólják le a tudományos magyarázatokat, legfeljebb nem kérnek belőlük. Értik azt, amit leírnak. Elég sokan vannak, de sajnos nem mindig tűnnek ki a Tanulatlan divat-ezósok tömkelege közül.


Szkeptikusok: fehér hollók. A fórumozók elsöprő többsége sajnos nem tudja, hogy mi az a szkepticizmus. Nem veszekedni, gyűlölködni járnak ide, hanem érvelni, vitatkozni, amit a legtöbben támadásnak vesznek. A szkeptikus felhívja a figyelmet a következetlenségekre, logikai és érvelési hibákra, és megpróbálja megérteni a másik oldal gondolkodásmódját. Nem a spiritualitással van gondja, hanem az irracionalitással, a szubjektivitással, a demagógiával, az elfogultsággal. Többen közülük hajlamosak át-átcsapni trollkodásba, ha már fáradtak érvelni, vagy ha igazán szaftos ostobasággal találkoznak.


Noob: először van itt, megkérdezi, hogy mi az az aszcendens, aztán sértődötten távozik fél óra múlva, miután megkapta az első öt troll-választ.


Remélem, senki nem veszi túlságosan magára, amit írtam, elsősorban szórakozásból pötyögtem be :)


Ignoramus

2013. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!