Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van joga egy papnak megkérdezn...

Van joga egy papnak megkérdezni, hiszek-e istenben? (bóvebben a leírásban 1 érdekes konkrét eset)

Figyelt kérdés
8 évesen az esztergomi bazilikában voltam oszt. kiránduláson. A pap megkérdezte, ki hisz istenben? Persze mindenki feltette a kezét, én nem. Meg kérdezte én miért nem tettem fel a kezem? Azt mondtam, hogy ha van isten miért hagyja hogy a terhes anyáknak meghaljon a gyermeke a kezük közt miután a világra hozzta őt? Azt válasolta, hogy magához hívta őt isten, mire én: egy gyerekkel mi dolga aki pár percet élt csak és milyen kegyetlenség ez az anyával aki 9 hónapig szerette a gyerekét?! Majd kizavart a bazilikából és erre már nem adott választ.

2013. ápr. 29. 03:42
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

1. Nem minden ateistára mondom, hogy gyökér, csak az ilyenre, aki nem fogadja el más hitét. Végülis vallásszabadság van, nem kell mást b@sztatni a hitéért...

2. Lucifer nem tanította az embereket, max. jól beszopatta Ádámot és Évát Isten előtt, mert ő a gonosz angyal ugyebár, aki nem segít, max. elront.

3. Zárjuk le a vitát, mert ez csak egy újabb száj (vagy ebben az esetben betű)karate lesz belőle, aminek se hossza, se vége.


Szóval mindenki azt hisz amit akar, törődjetek a családotokkal, sportoljatok, játszatok a géppel(ott a Skyrim, nekem nagyon tetszett), de ezen fölösleges vitatkozni...

Éljetek boldogan, ne már itt a GYK-n töltsük el ezt az időt, amit kaptunk.

2013. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves anonim kommentoholista!


Én csak mondtam, hogy a Skyrim nem nagy cucc, az Eye jobb, a Crysis 3 meg per pillanat a világ legjobban összedobott fps-e lett. Még ajánlottam is neked játékot, hol itt a rosszindulat? :D Természetesen a saját stílusod jellemzését jóindulatúan kihagytad :D Bár engem igazából nem izgat, csak mondom.


Egyébként szerintem erre a kérdésre elsősorban a józanabb "szkeptikusok" válasza lett várva, vagyis nekem több jogom van itt lenni, mint neked.


"Szóval foglald el magad valamivel,mert szerintem te sem akarod a gép előtt tölteni az életed..."


Képzeld, ott élem le. Ebből élek és akarok is :D

2013. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A teológia: egy merénylet Isten ellen.


Ha valaki reménytelen eset, hát a teológus az az.

2013. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Miért folyik a vita egy olyan emberről, akinek nincs és nem is lesz gyereke?! Egy férfiról, aki nem tudja milyen, ha egy élet növekszik a hasában, aki nem szüli meg keservesen a gyermekét, ha már az adott témáról beszélünk... Ettől persze nem a férfiakat bántom, hanem próbálok rámutatni az egyház, a papság hiányosságaira...
2013. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Eleve miért is kérdés, h kinek milyen jogai vannak?

Elvégre mindenki azt csinál, amit akar!

Te pedig kérdező a kérdésed jogos, de nem tudhatod, h ilyen esetek miért történnek meg, ahogy azt se, h sokkal rosszabb esetek miért történhetnek meg.

Tudnék neked magyarázatokat adni kis regény által, de amíg pusztán csak lázongásból fogalmazódott meg benned ilyen kérdés, addig azt hiszem felesleges a magyarázat is, mert nem tudnád valóban átlátni a dolgokat.

Magyarázatnak egyébként kezdésnek elolvashatnád Jób történetét. És afelől megnyugodhatsz, h az ilyen gyermekek, akik itt sajnos nem élhettek azok mind-mind Istenhez kerültek...és azt se felejtsd el, h az itteni életünk mindenki számára csak átmeneti élet.

2013. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!