Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van joga egy papnak megkérdezn...

Van joga egy papnak megkérdezni, hiszek-e istenben? (bóvebben a leírásban 1 érdekes konkrét eset)

Figyelt kérdés
8 évesen az esztergomi bazilikában voltam oszt. kiránduláson. A pap megkérdezte, ki hisz istenben? Persze mindenki feltette a kezét, én nem. Meg kérdezte én miért nem tettem fel a kezem? Azt mondtam, hogy ha van isten miért hagyja hogy a terhes anyáknak meghaljon a gyermeke a kezük közt miután a világra hozzta őt? Azt válasolta, hogy magához hívta őt isten, mire én: egy gyerekkel mi dolga aki pár percet élt csak és milyen kegyetlenség ez az anyával aki 9 hónapig szerette a gyerekét?! Majd kizavart a bazilikából és erre már nem adott választ.

2013. ápr. 29. 03:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Persze, joga van.

Mint ahogy neked is, hogy megkérdezd, ő hisz-e benne.

2013. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Kérdező - Gyökér, istenre féltékeny vallási fanatikusok: 6 - 0.
2013. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem értelek, miért ne kérdezhetné meg egy pap, hogy hiszel-e Istenben? Furcsa egy logikád van. Mondjuk én még olyan papot nem láttam, aki egy ilyen válasz miatt kiküldött volna, nekem valahol sántít ez az egész, nem tudom elképzelni, hogy megtörtént volna. Vagy nem egészen így történt. Ha mégis megtörtént, akkor nyilván kicsit megártott a papnak a misebor. :D
2013. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hagyd őket kérdező


A kereszténység már olyan komplex védelmi mechanikákat fejlesztett ki amiket nagyjából lehetetlen kijátszani.


Itt van pélDául a te példás is a gyerekét elvesztett anyával.Az egyik válaszoló írta hogy az Úr milyen jó tanár,mert hát meg kell tanítani az embereket valaki elvesztésére.Ergó=>dicsőítsd istent mert hát milyen okos!


De ha mondjuk az anyának a gyereke életben marad akkor meg isten ismét jóként jött ki a dologból,hisz megáldotta az asszonyt egy egészséges kisgyermekkel.Ergó=>dicsőítsd az urat mert hogy milyen könyörületes.


De van még néhány ilyen.

2013. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hozzám is ez áll a legközelebb a 14-es válasz. Sok keresztény doku.ban is az áll hogy nem kell templom és papok a vallás gyakorlásához! Ezt is mindig kimagyarazzák állandóan. És még én vagyok a bagatel? Sok az ellentmondás de érdekes olvasgatni a keresztény emberek lokikátlan logikáját.


Volt 1 válasz, h nem tudni mit vétett az anya! Erre annyit mondanék, hogy kegyes az úr, ugye? Ezzél kegyetlenebb büntetést ki sem találhatott volna! Engem inkább ne tanítson!

2013. ápr. 29. 16:15
 16/25 anonim ***** válasza:
7%
Már máshová is leírtam, hogy a keresztény istentől gonoszabb nem nagyon van. Özönvíz, 10 csapás, bosszúállás, haragtartás, kirekesztés, stb. Az egyetlen angyalt, aki tanítani akarta az embereket, ki*aszta örökre. Sosem értettem mi abba a jó, ha egy ilyen istent követünk, de szerintem annyi, hogy a gyenge, önmaguk megvédésére képtelen emberek azt hiszik, hogy majd az ő ellenségeiken is bosszút fog állni. Nem fog, mert nincs. Jézus meg törvénytelen gyerek volt, elhitette vele az anyja, hogy isten fia, hogy ne kövezzék meg a faluban, hogy Józsi öccsétől van. Ennyi a nagy kereszténység.
2013. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:

Na, utolsó, ki volt az az angyal?

Mert szerintem te Prométheuszra gondolsz, aki teljesen más tészta...

Kérdező, azért hagyja Isten meghalni a gyereket, mert miért avatkozna bele a természet rendjébe? Nem Isten tehet erről, mivel ő nem avatkozik bele a mi életünkbe...

De egyáltalán minek írok ide, ha az ateista gyökerek úgyis lepontoznak, mert Én elfogadom Isten létezését :/

2013. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Akkor és ott kaptál egy (megelőlegezett) leckét a társadalomból.


Jól vizsgáztál, veled vagyok.

2013. ápr. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Itt az "ateisták" jobban képben vannak a teológiával mint a hívő barátaink. Érdekes dolog ez!

Kérdés a kérdésben a keresztény gondolkodásúaknak, de nagyon figyelni!

És ha úgy válasolnátok az eredeti kérdésre hogy nem feltételezitek hogy hitetlen vagyok???

Rögtön le ateistázzátok azt aki felteszi a kérdéseket! Az a szabad akarat, hogy kuss és higyj mint egy jó BIRKA a nyájban?!

2013. ápr. 30. 02:17
 20/25 anonim ***** válasza:

ma 02:17


Azért ne legyen általánosítás! Az én kérdésemben nyoma se volt annak, amiket írtál. Egyikben sem. És nem véletlenül.


Teológiai vitát folytatni egy GYK szerű oldalon nagyjából értelmetlen. Ki az, aki órákon, sőt napokon át gépelné azt, amit gondol? Ugyanis, nyilván egy ilyen vita több százezer karaktert jelentene, csk az egyik fél részéről - már ha komolyan veszi a mondanivalót és valóban azt írná, amit gondol/érez.


Ezért sem reagáltam és nem is fogok a kérdésre jobban, mint ahogy tettem - megjegyzem, az tökéletesen lefedte a kérdés látszólagos okát -, mert a teljes konfrontációra lenne szükség, az pedig itt szinte elérhetetlen.


"Itt az "ateisták" jobban képben vannak a teológiával mint a hívő barátaink. Érdekes dolog ez!"


Ez viszont számomra nevetséges. Elvégre azt se tudod, milyen nézetű emberek írták a válaszokat - amire érdekes mód te magad is utaltál, felháborodottan a kommentedben, ami elég ironikus.

2013. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!