Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria hívők. Elmondanátok...

Ezotéria hívők. Elmondanátok a természetetek lényegét?

Figyelt kérdés

Naponta jelennek meg hülyébbnél hülyébb kérdések,és az a baj hogy gyakran nem csak a neten,hanem a valóságban is találkozok komolyan ilyen hülye emberekkrl.

A kérdéasem három fő ezotéria hívő típusnak szól.


1.)UFO hívők:


Ti miért akartok mindenbe földönkívülieket belelátni?Unalmasak a hétköznapok?Vagy talán mert nem tudtok sokat a tudomnból,ezért inkább az ufo-khoz menekültök,mert azokról a tudomány se tud sokat,így egyenlők lesztek?Vagy mi? Csak hogy mutassam hogy mikbe vagytok képersek földönkívülieket belelátni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__3789..


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4265..


Ezek mik hogyha nem a hiányos tudás szülte kérdések?Meg az még a kedvencem amikotr valami 404 fan nem is ismeri a természettudományokat,de ott kardoskodik az igaza mellett,egy természettudományos vitában.Például:"Nem, te ostoba, járj utána mielőtt okoskodsz, az űrben telik lassabban az idő. Ha egy asztronauta csoport kimenne az űrbe 100 évre ( és most ne nézzük az emberi életkort) és visszajönne, sokkal több idő telne el a Földön, már senkit sem találnának, akiktől elköszöntek. "


(A kérdés itt megtekinthető:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__3909..


Én már kivégeztem nem egy michio Kaku,Stephen Hawking és sorolhatnám még milyen írók után született könyvet,ésa tudom hogy a kérdező téved,az űrben tényleg gyorsabban tellik az idő.Ennek ellenére még neki lett felháborodása hogy le "okoskázták".


Szóval miért?Miéret jó,teljesen műveletlennek lenni,és hülyeségeket állítani?(legalábis a természettudományokban)


2.)A "mit jelent az álmom" hívők:


Ti mit is akartok erre hallani?Tehát nézzük meg mondjuk ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__4241279-..


A kedves kérdező leányzó mégis mit várt volna?Azt válaszoljam hogy ilyen meg ilyen benyomása van valaki felé?Miért?Ezt ő magától nem tudja?Vagy hogy szerelmes?Ismét=>MIÉRT?Magától nem, tudja?


De ide sorolandóak még azok is akik arra kérdeznek rá hogy ez meg ez mit jelent.Például: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__4266..


Erre is mosat mit kéne mondanom?


3.)A mindenféle alá nem támasztott dolgokban hívők:


Miért jó ez?Okosabbnak érzitek így magatokat?Lehet hogy tényleg ez áll a háttérben,hisz én se tudok többet az unikornisokról mint te,ergó te nem vagy butább mint én,ergó egyenrangúak vagyunk.


Itt a nem alátámasztott dolgok alatt értem például a :

-mágiát

-idézést

-démonokat

-fénylényeket (a mai napig egy ezósokkal való beszélgetés során nem kaptam egységes definíciót)

-vámpírok

-erők

-sors meg a többi



2013. ápr. 23. 15:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

21:00 de szépen mondtad,mi annak a létezésében élünk,bár,ha csak én tapasztaltam volna tök jól bebeszéltem volna,hogy meghülyültem,de én többedmagammal tapasztaltam meg a dolgokat,mármint a család többi tagja is...és nem fogok késsel nekitámadni a nem tapasztalóknak,ugyanakkor nem értem ezt a vehemens nekünk támadást.

Bár a középkorban hasonlóan eshettek neki a nőknek,hogy boszorkányok,na jó csak majdnem.

2013. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 nemelfogult ***** válasza:

Nehezen hinném, hogy, ha az általad kiemelt, de akár a többi kérdést is figyelmesebben végigolvasod, ne vennéd észre, hogy GYK-on több mint fele troll kérdés.

Nem az ilyen gondolatok jellemzik a legtöbb paranormális dolgokkal foglalkozót.

2013. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Őszinte legyek?


Én ezt végig nem olvasom.


Csak a fő kérdést olvastam és arra válaszoltam.


Hogy miért is?Mert a többi nem érdekel mivel semmi,de semmi tapasztalatom nincs benne,mesehősök pedig,mint a vámpírok végképp nem érdekelnek.

2013. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Illusi0n ***** válasza:

Természetetek lényege?

Hát , nem tudom, pontosan mire gondolsz, de az első válaszolóval egyet értek. Én is tapasztaltam fura dolgokat, mai napig (pedig nem drogoztam soha életemben xD)...És ha valaki leírná a sztorijaimat (amiket tapasztaltam), még talán én magam is azt mondanám rá, hogy "persze" :D


De ott voltam, átéltem, láttam. Az én személyes természetem a megfigyelésen alapszik (összefüggések, energiák áramlása, tapasztalás). Nem gondolom, hogy más ember "kevesebb" vagy hülyébb lenne nálam.

Megtapasztalom, feldolgozom, raktározom :) Mint egy puzzle kirakós darabkáit próbálom beilleszteni a világképembe. Próbálom több szempontból megvizsgálni a dolgokat, és a Világ Működését. Amennyi "tapasztalat" a rendelkezésemre áll (mert csak abból tudok építkezni, mint én).


Egyszerű példa: mikor kitalálták, hogy a Föld nem lapos, hanem kerek , akkor hülyének nézték Galileo Galileit. Nem volt bizonyított. Ám mégis gömb alakú xD

Amúgy egy érdekesség még ehhez:

Eratoszthenész Pentatlosz ( i. e. 276)-ról van szó:

"Ugyanebben az időben Alexandriában egy pózna árnyékát megmérve a napsugarak beesési szögét 7,2 foknak találta. A Földet gömb alakúnak tételezve aránypárt állított fel a távolságok és a szögek alapján."

2013. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azonkívül úgy hasznunk sincs belőle,csak egyénileg,hogy teljesebbnek és érdekesebbnek látod a világot.És ennyi.
2013. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14-es ugye tudod hogy nem Galileo találta ki hogy a Föld gömbölyű?Galileo a Föld mozgásával váltott ki elég komoly ellenszenvet.És mi az hogy nem volt bizonyítva?Bizonyítva volt csak a csökönyös egyház nem akarta elfogadni.


Ebből is látszik mennyire műveltek az ezo hívők...

2013. ápr. 24. 19:44
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Bár nem vagyok "ezo hívő", de nyilván azért szeretik az emberek az ezotériát, mert érdekes és egyszerű, mindenféle tételkimondás, definiálás, bizonyítás nélkül lehet hinni gyakorlatilag akármiben. Ha én felkapok valami bohóc ruhát és holnap kimegyek Pestre, miközben felszedek pár kavicsot, aztán elhitetem az emberekkel, hogy az balkáni dobogó tűzkő, ami pozitív energiákat sugároz, hidd el, hogy lesz, aki elhiszi és megveszi.

A különböző tudományok (pl. matematika, fizika, biológia) ezzel szemben nehezen érthetőek, bonyolultak, és az emberek 99%-nak érdektelenek. Magyarországon már a középiskolás matematika, vagy éppen fizika gondot jelent a diákok nagy többségének, pedig azok még köszönő viszonyban sincsenek az egyetemi matematika/fizikával.


Az ilyen emberek inkább valami könnyebb, érthetőbb, és izgalmasabb dologhoz fordulnak, mint az ezotéria, még ha köze sincs a valósághoz.

2013. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 nemelfogult ***** válasza:

#17

Amit írsz az jól hangzó közhely amit x példával meg lehet cáfolni.

Nincs egyetlen, kissé szerű profilja az "ezo hívőknek". És tényleg van akinek hit, másoknak viszont valóság. Eleve nem fedik a szavak jól a jelenségeket.

Én inkább megmagyarázhatatlan jelenségeknek, anomáliáknk hívnám mindazt, amit itt olyan sokan egy kalap alá vesznek ezotérikus népbutítással. Mert persze olyan is van bőven és könnyű a nyilvánvaló csalást, áltudományt kipellengérezni.

Viszont az aki csak a matematikában és egzakt tudományokban hisz és soha nem fordult meg a fejében, hogy mindezekkel egyenlőre bizonyítható furcsaságok igenis léteznek, az legalább olyan csőlátással él mint Alaje (vagy hogy hívják?) hívei:)

2013. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 nemelfogult ***** válasza:
rosszul írtam fent, erre gondoltam: mindezekkel egyenlőre nem bizonyítható
2013. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező,én az egyik vagyok akinek belinkelted a kérdését.


Nem vagyok se 404 fan és a mondandómat úgy értettem,hogy ha a fénysebességhez közeli sebességgel egy űrhajóst elküldenek egy másik galaxisba, majd onnan visszajön, itt addigra meghal az összes élő rokona, és eltelhet akár 150 év is a földön, míg az ö 10 évvel lett sejtszinten öregebb. Vagy ha esetleg több időt tölt kint az űrben. de nem közvetlenül a Föld mellett!!!

Tehát az idő ott másként múlik.


Egyébként ha te a 20-as válaszoló vagy, már pedig szerintem igen -de bocs ha mégsem - akkor csak gratulálni tudok a megnyilvánulásaidért. Ha ennyire szúrja a szemed ez az egész téma, nem tudom minek foglalkozol vele, mert kis agresszivitást vélek felfedezni mind a kérdésedben mind a válaszban.


A többi dologra nem is válaszolok inkább, mert fölösleges a hozzáállásod miatt.

2013. ápr. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!