Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria hívők. Elmondanátok...

Ezotéria hívők. Elmondanátok a természetetek lényegét?

Figyelt kérdés

Naponta jelennek meg hülyébbnél hülyébb kérdések,és az a baj hogy gyakran nem csak a neten,hanem a valóságban is találkozok komolyan ilyen hülye emberekkrl.

A kérdéasem három fő ezotéria hívő típusnak szól.


1.)UFO hívők:


Ti miért akartok mindenbe földönkívülieket belelátni?Unalmasak a hétköznapok?Vagy talán mert nem tudtok sokat a tudomnból,ezért inkább az ufo-khoz menekültök,mert azokról a tudomány se tud sokat,így egyenlők lesztek?Vagy mi? Csak hogy mutassam hogy mikbe vagytok képersek földönkívülieket belelátni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__3789..


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4265..


Ezek mik hogyha nem a hiányos tudás szülte kérdések?Meg az még a kedvencem amikotr valami 404 fan nem is ismeri a természettudományokat,de ott kardoskodik az igaza mellett,egy természettudományos vitában.Például:"Nem, te ostoba, járj utána mielőtt okoskodsz, az űrben telik lassabban az idő. Ha egy asztronauta csoport kimenne az űrbe 100 évre ( és most ne nézzük az emberi életkort) és visszajönne, sokkal több idő telne el a Földön, már senkit sem találnának, akiktől elköszöntek. "


(A kérdés itt megtekinthető:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__3909..


Én már kivégeztem nem egy michio Kaku,Stephen Hawking és sorolhatnám még milyen írók után született könyvet,ésa tudom hogy a kérdező téved,az űrben tényleg gyorsabban tellik az idő.Ennek ellenére még neki lett felháborodása hogy le "okoskázták".


Szóval miért?Miéret jó,teljesen műveletlennek lenni,és hülyeségeket állítani?(legalábis a természettudományokban)


2.)A "mit jelent az álmom" hívők:


Ti mit is akartok erre hallani?Tehát nézzük meg mondjuk ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__4241279-..


A kedves kérdező leányzó mégis mit várt volna?Azt válaszoljam hogy ilyen meg ilyen benyomása van valaki felé?Miért?Ezt ő magától nem tudja?Vagy hogy szerelmes?Ismét=>MIÉRT?Magától nem, tudja?


De ide sorolandóak még azok is akik arra kérdeznek rá hogy ez meg ez mit jelent.Például: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__4266..


Erre is mosat mit kéne mondanom?


3.)A mindenféle alá nem támasztott dolgokban hívők:


Miért jó ez?Okosabbnak érzitek így magatokat?Lehet hogy tényleg ez áll a háttérben,hisz én se tudok többet az unikornisokról mint te,ergó te nem vagy butább mint én,ergó egyenrangúak vagyunk.


Itt a nem alátámasztott dolgok alatt értem például a :

-mágiát

-idézést

-démonokat

-fénylényeket (a mai napig egy ezósokkal való beszélgetés során nem kaptam egységes definíciót)

-vámpírok

-erők

-sors meg a többi



2013. ápr. 23. 15:45
1 2 3
 1/21 Antimod ***** válasza:
94%

Világunk sokkal bonyolultabb, mintsem jelenleg meg tudnánk érteni. Aki azt hiszi, hogy minden lényeges dolgot tudunk róla, vagy a jelenleg alkalmazott tudomány segítségével teljesen meg lehet ismeni, téved.

Vannak, akik tapasztalnak ezt-azt, amit aztán különböző elméletek segítségével próbálnak megmagyarázni maguknak. Vannak, akik vakon elhisznek bármit, akár divatból, akár csak azért, mert ezt szeretnék. Van, aki semmit sem hisz el, akkor sem, ha 1 a százezerhez annak az esélye, hogy neki van igaza.


Arra szeretnék kilyukadni, hogy aki (még) alá nem támasztott dolgokat elhisz, egyáltalán nem biztos, hogy kompenzálás, hiszékenység, butaság, vagy bármi egyéb, általad felsorolt tulajdonság / állapot miatt teszi. Semmi nem írja elő, és logikailag sem következik, hogy ne lehetne elfogadni ma még nem bizonyított, sőt, hivatlosan fel sem tételezett dolgokat.

2013. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
A tapasztalat az.De ez ember nem szereti,ha hülyének nézik,ezért az,aki tapasztalt,mélyen hallgat.
2013. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azért kedves Antimod csak érzed hogy nem bizonyított és nem bizonyított közt is van különbség.Például nem bizonyított még a pontos működése egy fekete lyuknak sem.Néhány részletkérdés még mindig megválaszolatlan.Ezért mit csinálnak Hawkingék?Elméleteket gyártanak rá.És ezek még nem biztosak,de valószínűek.

De ezzel szemben van mondjuk a Loch Nessi szörnyben való hit,ami lásuk be egyáltalán nem valószínű.


Érted?Mindkettő (Hawking elméletei és a Loch Ness-i szörny léte) sincs bizonyítva,de azért érezhető hogy nem ugyanolyan skálán mozognak.Hawking a mérési adatokból,és a matematika fizika eddigi eredményeiből állítja össze a bizonyítatlan elméleteit,a nessi hívők meg a Jurassik parkból.

2013. ápr. 23. 16:03
 4/21 Antimod ***** válasza:
90%

"Ezért mit csinálnak Hawkingék?Elméleteket gyártanak rá.És ezek még nem biztosak,de valószínűek."


Az ezotérián belül számos irányzat is éppen erről szól: megfigyelésen, ok-okozati láncolat érzékelésén alapul, de tudományos magyarázat még nincsen rá (sőt, a tudomány - mai jellegénél és módszereinél fogva - nem is képes vizsgálni), ezért vannak helyette az elméletek, illetve számos esetben közvetett bizonyítékok.


A Loch ness-i "szörny" nem ilyen, bár ott is voltak megfigyelések, fogalmam sincs, mi lehet a tó mélyén, és megmondom őszintén, a legkevésbé ez érdekel.


A "mindenféle alá nem támasztott dolog" között így nyilván van valóság, valami mással tévesen azonosított jelenség és komplett kitaláció is, ez nem vitás.

2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mindenestre többen láttak szellemeket,mint Loch-essi szörnyet és Fekete-lyukat.
2013. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha a sz_r MINŐSÉGŰ ELMOSÓDOTT FÉNYKÉP IS SZELLEMNEK SZÁMÍT AKKOR PERSZE.
2013. ápr. 23. 16:41
 7/21 Antimod ***** válasza:

Nem, vannak, akik a saját szemükkel érzékelnek entitásokat, nem fényképeket nézegetnek a neten. Persze nekik kevesen hisznek, leginkább csak olyanok, akik szintén tapasztaltak ilyet vagy más, ehhez hasonló jelenséget. Inkább csendben maradnak, ők sem szeretik, ha hazugnak, hülyének vagy pszichiátriai esetnek bélyegzik őket.

Egyébként időről-időre mindenki tapasztal olyat, ami nem illik bele a mai tudományos világképbe - csak van, aki elmagyarázza és átsiklik felette, van, akit pedig továbbgondolkodásra vagy kutatásra késztet.

2013. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Egy szellem nem élő entitás ezért a fotón persze,hogy nem lesz éles,ezért egy éles szellemfotó a tuti hamis.

Én egyébként azért "pofázok",mert már láttam szellemet,nem egyedül,hanem ketten,pedig egész jól bebeszéltem magamnak,hogy hallucinálok,míg a másik nem mondta,hogy mit látott,mert akkor már,hogy ő is ezt mondta össze...magam.

Egyébként én azt nem értem,ha titeket ez a téma annyira bánt,mit vagytok még itt,attól még nem fogjuk azt hinni,hogy nem láttuk,amit láttunk.

2013. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A kérdés elején szerepel hogy a valóságban is tapasztalok hasonlóakat (ember emberrel szembeni eszmecsere folyamán).És ezért kérdezem meg az ugyanilyen embereket a neten,hogy ha valóságban találkozok velük,tudjam érteni egyáltalán a gondolkodásmódjukat.
2013. ápr. 23. 16:53
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nagyon gorombán fogalmaztad a kérdésedet. De úgy tudom, hogy nindenkinek az jön ki a száján (vagy az újja hegyén)ami neki belül van. Persze ez sem bizonyított, de logikus.


Nincs szó arról, hogy okosabbnak vagy bármilyenebbnek érezzük magunkat. Mi nem hasonlítgatunk. Mi így gondolkozunk, ilyen a világképünk. A dolgoknak, amiket te valótlannak, bizonyítatlannak gondolsz, mi azok létezésének, valóságának a tudatában élünk.

2013. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!