Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Baglyot látni feltétlen...

Baglyot látni feltétlen halált jelent?

Figyelt kérdés
Tegnap este anyukámék ablakából baglyot láttam elrepülni.ez feltétlen halált jelent vagy lehet ez csak egyszerű véletlen?
2013. febr. 12. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet-e egyszerű véletlen? Ne mondj már butaságot, CSAK véletlen, sőt, ez nem is véletlen, egyszerű természeti, élettani jelenség. Szegény bagolynak fogalma sincs róla, hogy bizonyos kultúrkörökben a halált társítják hozzá, csak röpköd tök nyugodtan, bizonyos embereket meg totál megrémít.

Képzeld, ha ez igaz lenne, mi lenne Szolnokon, ahová a belvárosba(!) beköltöznek a baglyok! Tömeges halál? Sajnos szűkös a táplálékforrásuk, illetve a hideg és szél elől húzódnak védettebb helyekre.

2013. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Általános iskolás koromban mesélte a tanárnénim, hogy a baglyot azért hívják halálmadárnak, mert mindig megjelenik ott, ahol haldokló ember van. Ez régi öregek megfigyelése volt. Ő azzal magyarázta ezt nekünk, hogy régen, ahol beteg ember volt a családban, és ápolásra szorult, ott egész éjszaka világosság volt a házban, a bagoly pedig a fény felé repült, és megült a közelben. Ha az adott háznál meghalt, vagy haldoklott valaki, és látták ott baglyot is, akkor mondták, hogy itt volt a halálmadár. Nem tudom a tudományos magyarázatot, hogy ez így igaz lehet-e. Ezt a történetet kb 30 éve hallottam. Szerintem babona. Olyan mint a fekete macska.
2013. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Erdő mellett laktok? Az magyarázat.

Egyébként pedig ugyanolyan babona, mint a többi. Gondolj arra, hány halálesetnél NEM jelenik meg bagoly.

2013. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én meg tegnap egy fekete macskát láttam.. mégsemm vagyok, szerencsétlen egyszerű természeti jelenségről van szó ne aggódj nem fogol meghalni!!! :-D
2013. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Bárki, aki a világon eddig baglyot látott, az azonnal meghalt.


Épp ezért nincs is a baglyokról hiteles leírásunk, sem képeink, sem semmilyen információnk, mert mindenki meghal, aki látja, mielőtt még elmondhatná másnak, hogy mit is látott. Tehát nem is tudjuk, hogy mi az a bagoly, tehát ez a kérdés nem létezik.

2013. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Számodra igen! X)

Amúgy csak ha baziliszkuszt látsz, akkor halsz meg azonnal!

2013. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szar lehet annak, aki a munkájából adódóan minden nap baglyokat lát.
2013. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Antimod ***** válasza:

Őszintén: ez egy provokatív kérdés?

Ha nem, akkor nyugodj meg, az erdészek nap mint nap látnak baglyot, mint ahogy azok is, akik erdő szélén élnek, és szürkületkor kint vannak a kertben. Semmivel nagyobb esélyük nincs meghalni, mint bármelyik belvárosi lakónak (sőt).

2013. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Feltétlen, sajnálom.
2013. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem azzal van a baj,hogy baglyot láttam,hanem azzal,hogy hol.azt hallottam,hogy ha bagoly szál valakinek az ablakába vagy a kert fájára ott hamarosan halál fog bekövetkezni.köszönöm a válaszokat,még a rosszmájúak válaszát is,ezzel erősödik bennem a tudat,hogy nem minden ember van egyszinten.
2013. febr. 12. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!