Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egyáltalán olyan, hogy...

Van egyáltalán olyan, hogy TEREMTÉS?

Figyelt kérdés
Úgy értem: semmiből valamit létrehozni.
2013. jan. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Eléggé elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől, de ez koránt sem probléma. Szerintem már az egészen egyszerű emberek is fel tudják fogni, hogy létezik a testünk és valahol létezik lelkünk is (persze naturalizmus-hívők mondhatják azt, hogy minden csak az elménkben létezik - viszont ekkor is létezhet az elménkben egy lélek-fogalom..) Persze meditációban jártasok mondják, hogy ők megtalálták a tiszta esszenciájukat, a lelküket. Én (még) nem. De tapasztalok, hiszen ezért vagyok itt, az emberek között.

Azt, hogy a tudomány nem ér semmit, senki nem mondta szerintem. Mivel az emberek alapvetően a hogyan? kérdésre keresik a választ, egyértelmű, hogy születnek új találmányok. A fizika létezik, a gravitáció létezik (vagy a kollektív tudatunk hozza ezt létre? mindegy..), viszont ahogy pár száz évvel még azt állították, hogy a Föld lapos, úgy ma sem valószínű, hogy mindennel tisztában vagyunk. Az meg ugye "tudományosan is bizonyított", hogy az agyunknak csak egy kis részét használjuk mindennapjaink során.. Akkor azért felvetődhet a kérdés, hogy még-még-még mire vagyunk képesek.

Aki akar, az úgyis tudományosan közelít a dolgokhoz, aki meg transzcendentális vagy spirituális vagy ezoterikus válaszokat keres.. az is ugyanazért a célért küzd. Nem kell egymást felfalni emiatt..

S ha már itt tartunk, ebből is meglátszik, hogy igenis szét tudja húzni az embereket egy ilyen kis parázsvita.. pedig még csak nem is igazán ideákról volt szó.. szóval: emberek. Több megértést és empatikus odafordulást :)

2013. jan. 7. 09:33
 42/45 anonim ***** válasza:

Tetszik ez a békés hozzáállás, valamikor én is így kezdtem, csak na.. gyarló vagyok, és túl hamar elfogy a türelmem.:)


Csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban agyunk kis részét használjuk, de egy adott pillanatban. Ha pl. fekszem az ágyon, és fejben számolok, akkor egy adott területet használok. Ha kocogás közben zenét hallgatok, akkor nyilván a számolásért felelős agyterület nem aktív, ám annál inkább a mozgásért felelős rész és a hallás központja. Ha eszem, megint egy másik terület dolgozik és így tovább.


A lényeg, hogy egy adott pillanatban valóban csekély részét használjuk, ám összességében minden agyterületnek megvan a maga szerepe.


Ezért értelmetlen a felvetés, hogy mi lenne, ha a teljes agyunkat használnánk. Ha egyszerre minden terület aktívvá válna, az valami olyanszerű jelenséget okozna, mint egy epilepsziás roham.

2013. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:
Oké, egyértelmű. Minden cselekvésnek megvan a kis külön agyterülete, ami közben működik. És igen, valószínűleg irtó nagy epilepsziás görcsben végezve halnánk meg, ha sok aktiválódna egyszerre. Persze kíváncsi vagyok, elérünk-e valaha olyan szintre, hogy képesek legyünk egyszerre sokat használni. Én inkább a feltérképezetlen agyterületekre és azok funkcióira gondoltam. Mert azért ilyenekből is akad egypár.
2013. jan. 7. 14:22
 44/45 anonim ***** válasza:

ha sok aktiválódna egyszerre.


Úgy beszéltek az aktiválódásról mintha nem ti csinálnátok ,hanem valaki más. Felvet kérdéseket hogy ezek a nemtudatos működések pl levegőt veszel ,jársz ,ezeket ki irányítja akkor? Nem is én vagyok én? Én egy robot vagyok kevés öntudattal? Ezeken gondolkodjatok.

2013. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Ezt mind az agyad irányítja.Ha nem így lenne,mindig nekem kéne figyelnem,hogy mikor veszek levegőt.De hát nem így van.

Azt gondolom,jobban teszem,ha követem azt a barátunkat,aki tegnap írt 22:10-kor.Szerintem mindent elmondott,ilyen kaliberű vitákban teljesen fölösleges részt venni.Kézzel lábbal magyarázhat az ember,semmi eredménye sincs.Gondoljon mindenki,amit csak akar,hülyékkel nem lehet vitázni.

2013. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!