Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egyáltalán olyan, hogy...

Van egyáltalán olyan, hogy TEREMTÉS?

Figyelt kérdés
Úgy értem: semmiből valamit létrehozni.
2013. jan. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
És petboj97, csak neked: a kitartásod az valami elképesztő! Hónapok óta napi szinten nyomod az igéd, még ha nem is értünk egyet, de tiszteletem érte! :)
2013. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"Ja, és igen, az egó levezethető elektromos jelekre, erre eszközeink is vannak :)"


Hajrá! javaslom előbb végezd el az általánost


"És mivel kitalálod,nincs helye sem...Azt amit kitalálok magamnak,még nem a részem,még akkor sem,ha azt hiszem róla,hogy az."


KITALÁLOK-MAGAMNAK-NEM A RÉSZEM

-Hát kinek a része töki? tán az én részem amit te találtál ki?

Ha meg sehol nincs akkor honnan tudod hogy van?

ezt még gondold át :D


"olyan vitaeszközök is fölöslegesek, mint hogy le tudná-e vezetni az egóját a vezetékben folyó áramból. "


Annyira fölösleges hogy konkrétan az agyban futó áramok hullámformáiból fejtegetik meg a gondolatokat ,na nem a semmiből hanem a páciens adott képet látva az agyában adott helyen átfutó jelalakhoz tudják később kötni az adott képet.


"A '90-es évek fejlődését nem lehet összetenni a '80-as években elért fejlődéssel, az elmúlt 10 évben ez még csak gyorsabb lett, és még gyorsabban fog előrehaladni a következő évtizedekben. "


Hát az valóban jó dolog hogy ismerik az agy felelős részeit de ennél többről nincs szó.


" Legalább a tudomány tudja, hányadán áll saját magával, szemben"


Igen tudja csak az a baj hogy neked nem mondja el.


"a hitre alapozó táborokkal, ahol aki gondolkozik, zömében egy saját verziót állít össze, aki meg nem, az sugárzó arccal meséli, hogy mit olvasott legújabban,"


Kicsit árnyalnám a képet.Való igaz hogy sugárzó arcal lehet olvasni a cikkeket miszerint mindjárt megfejtjük az embert azaz az agyat ,a gondolkozás és tudat fellegvárát.

A nagy büdös igazság csak annyi hogy amióta létezik agykutatás egy lépéssel sem kerültek közelebb a kutatók az agy mint számítógép működési mechanizmusának megértéséhez.

Konkrétan : mivel tudományosan nincs lélek ami tárolja az adatokat ezért meg kéne találni a szövetben a fizikai helyét a ram nak és a működési elvét, ezen kívül a kód nyelvet sem ártana tudni ha már bináris adatáramlásokról zengenek.

Állítják hogy 400Gbit/s az agy folyamatos adatáramoltatása ,és ebből 20Kbit/s amit használunk gondolkozásra ,szervek működtetésére.Ezzel csak egy gond van , nem ismerik a program nyelvet, és logikailag semmi nem utal arra hogy az agy binárisan működne lásd: Látás, hallás, maga az analóg mechanikai rezgés a látóideg vagy a hallócsontok után is tömörítetlenül hullámformában jut az agyi központokba . Hogy értsd ,a hallókészülék ami a hallóközpontba van bekötve totál süketen született gyerekeknél ,az a mikrofonjából érkező analóg elektromos jelet nem kódolja,tömöríti, mint a binárisan kódolt mp4 lejátszód ,hanem egy az egyben ráküldi az agyra .És láss csodát hall.

A másik megdönthetetlen tény hogy lehet példákat felhozni agyi memória területek sérülése miatt bekövetkező felejtésre,de ez csak béta állapotban igaz állítás.

Ha egy bármilyen korú és állapotú embert rávezetünk alfa később théta tudatállapotra s kikérdezzük az minden esetben emlékszik élete összes megtörtént,kitalált,álmodott információira .


Tehát nem elég hogy van egy végtelen kapacitású memóriánk ,de erre a memóriára az agy szövete nincs is hatással (kivéve béta).


Na persze memória nélkül nincsen tudat ,nincsen emlék és nincs egó .


Ezeket tessék szives lenni figyelembe venni ha pusztán fizikailag akarják leírni a tudatos élő embert.Mondjuk a biorobotot sem lehet leírni mivel oda is kell ram .

2013. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Rendben. Tegyük fel, hogy nem erőltetem a magam igazát. Kérlek, mesélj arról, hogy szerinted mi tölti be a memória szerepét, ha az agyszövetnek nincs szerepe benne?
2013. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

petboj:

Ha én kitalálok valamit(bármit),akkor az szerinted a részemmé vált?

Kitalálok(elképzelek) egy repülő halat.Akkor az a repülő hal az én részem lett?Na ugye,hogy nem.És annak a halnak helye sem lesz,mert csak kitaláltam.Maximum úgy van helye,mint minden más információnak,amit el tudok tárolni az agyamban.De az csak az információ.Maga a hal nem is létezik,így nem foglal helyet sem,tehát nem találtam ki sehova,csak elképzeltem és elraktároztam,mint információ.De a tárolt információ konkrétan nem képezi a részemet.

2013. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

Én tudom a választ , a lelkemben tárolom el az adatokat.


"Maximum úgy van helye,mint minden más információnak,amit el tudok tárolni az agyamban.."


Most éppen megneveztél egy fizikai tárolót.


"De az csak az információ.Maga a hal nem is létezik,így nem foglal helyet sem,tehát nem találtam ki sehova,csak elképzeltem és elraktároztam,mint információ.De a tárolt információ konkrétan nem képezi a részemet"


Ingadozol a tagadás és elfogadás közt.:


"nem foglal helyet- nem találtam ki- elképzeltem-elraktároztam-tárolt-nem a részem."


Értsd már meg hogy az adatokat is tárolni kell valahol. Nincs ilyen hogy láthatatlan CD , láthatatlan könyv.

Te azt képzeled hogy egy adatsor ami a halat leírja az nem létezik .Ha nem létezne nem tudnád leírni a halat vágod?

Ez csak egy kis alap információ elmélet de nyilván nem informatikai végzettséged van.


Mint mondtam théta állapotban a kitalált emlékeinkre is emlékszünk .


A tudomány nem azzal van bajban hogy létezik vagy nem létezik az adat ,hanem hogy hol van lepakolva,letárolva.


Jelenleg azzal próbálják magyarázni a világnak ezt a memória kérdést hogy a szinapszisok egy egy új emléknél összekapcsolódnak így hozva létre valamiféle holografikus bináris rendszert, olyat mint a cd n az 1 és 0 , igen ,nem állapot.


Ezt egy magadfajta laikus megeszi mert nem is érti a fogalmakat másrészt egy professzor mondja aki felé bizalommal vagy,mert csak tudja hogy mit beszél.


Ezzel az előbbivel is az a gond hogy esti mese,mert a hologram az pont nem bináris elven létezik ,a bináris rendszer meg cseppet sem holografikus.


Nyilván megérted ha összehasonlítod egy szgép sebességét és egy hologram sebességét adathalászati szempontból.


Míg a szg órákig keres egy fájlt ,addig egy hologram lemez 0 idő alatt rajzolja ki a keresett filet . Ez úgy lehet hogy a szg elérési utakon barangol és folyamatos számításokat végez az eredményért ,míg a hologram minta alapján egyből kidobja a keresett fájlt.


És az emberi gondolkodás is utóbbi.Egy emlék felidézéséhez nem időre van szükség hanem az emléket kiváltó jelre. Vagyis 10 ével ezelőtti emlékre lehet hogy hamarabb ráeszmélsz mint hogy tegnap előtt mi volt az ebéd.


Persze ezt is a szinapszisokkal magyarázzák csakhogy fake az egész hiszen ha van egy 25éves emléked amire 25 éve nem gondoltál egyszer sem de az ismerősöd felemlegeti neked ,egyből beugrik . Miközben a nem használt emlékek szinapszis kapcsolatai elsorvadnak 25 év alatt a tudomány szerint.


Én bármelyik tudományos állítást megcáfolom neked ami ebben a témában felmerül.

2013. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Értelek téged,de nem vagyunk közös nevezőn.

Ha te a lelkedben tárolod az információt,akkor a lelkednek is léteznie kell valahol benned.Ha valahol tárolnom kell az információt,akkor az információnak is megfoghatónak kell lennie.A te esetedben ez azt jelenti,hogy fizikailag léteznie kellene a lelkednek,de ez nem igaz.Ez pedig ellentmondás.

2013. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmiféle ellentmondás . Miért akarod hogy a lelkem fizikailag létezzen mikor végig azt bizonyítottam hogy TEST és LÉLEK van ,azaz megfogható és megfoghatatlan.


Láttál már filmekben szellemeket ahogy átmennek a falon?

Na ez a lélek is ilyen szellemanyagból van ha így jobban érted.

2013. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, utolsó alkalommal szálltam be ilyen természetű vitába. Nálam képzettebb és tájékozottabb emberek, biológusok sem mennek veletek semmire, teljesen fölöslegesen sz*rom el itt az amúgy is szűkös időmet.


Szerinted az egész tudomány kamu, a kutatók ostobák, vagy bonyolult érdekrendszerek miatt mindent titokban tartanak előttünk, és egy áligazsággal tömik a fejünket, nehogy valamire rájöjjünk, mert akkor nem tudnak minket manipulálni, megtizedelni, vagy tudomisén mi éppen a legtrendibb összeesküvés.


Én nem fogadok el mítoszokat, legendákat, olyan dolgokat, amiket 1500 évvel ezelőtti kultúrák vallottak, csak azért, mert régen így gondolták, és újabban divat lett előrángatni mindenféle homályos elméletet.


Egyszerűen röhejes, ahogy minden sz*rság mögött valamiféle összeesküvést véltek, számomra nyilvánvalóan túlbonyolítjátok a világot, de a ti dolgotok. Max. megmosolyoglak a bajszom alatt, ha időnként belétek botlok, és igyekszem a továbbiakban hasznosan tölteni az időmet.


Ígérem, az Ezotéria-kategória nevű szentélyeteket nem fogom háborgatni többé, csak csendes szemlélő leszek olykor, ha egy fárasztó nap után valami könnyed szórakozásra vágyom.


Kívánok egy világvégementes boldog új évet!

Minden jót!

2013. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Szellemanyag"?

Na ne röhögtess.

Az anyag az anyag.Ennyi.Ha anyag,akkor megfogható,ha megfoghatatlan,akkor nem anyag.De ha nem anyag,nem tárolhatsz benne információt sem,mert ahogy mondtad,az információnak valahol léteznie kell.

De ha a szellemanyagodnál is maradunk:ha az átmegy a falon,akkor azon miért nem megy át az információ?Azért,mert nem létezik olyan.És kár a filmekre hivatkozni.

2013. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%

Basszus ha te ennyire egyszerű vagy akkor nincs értelme válaszolnom .Most te komolyan szó szerint értetted hogy szellemanyag? Másképp nem tudtam elmagyarázni a kis értelmezőkédnek ennyi.


Csak egy valamit tanulj meg aztán felejtsük el egymást: Vannak fizikai dolgokat ábrázoló fogalmak ,és vannak transzcendens fogalmak amik nem fizikálisak ,ettől még nem azt jelenti hogy nem létezik .Mint ahogy te sem mondod azt a munkáltatódnak hogy nem fogadhatom el a pénzt mert ez csak szellemi munka volt amit végeztem és szellem szerintem nem létezik.


Remélem érted . Én többször nem fogom elmondani ugyan azt a dolgot. jó éccakát!

2013. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!