Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egyáltalán olyan, hogy...

Van egyáltalán olyan, hogy TEREMTÉS?

Figyelt kérdés
Úgy értem: semmiből valamit létrehozni.
2013. jan. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
70%

@petboj97

Kvantummechanikával foglalkozom, de ezekről a marhaságokról még nem hallottam...

2013. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem hallottál az EPR ről?


Basszus észlény azért mert 3 évig hallgattál kvm át ahol csömör képletekkel meg matekkal megtanúltál kiszámításokat végezni ,nem azt jelenti hogy érted is mi folyik ott.

Te csak a működő kvantumfizikai folyamatokra tanultál modelleket .Tudod a kvntm számítógép kivitelezését elméletben (gyakorlatilag nemhiszem) .


De majd ha megépül az első ilyen szgép akkor jönnek a meglepetések mikor elromlik és senki nem fogja érteni hogy mi romlott el benne. Mert az egész oktatott kvmech egy feltételezésre épült,mégpedig hogy ismerjük az atomok ,elektronok stb részecskék létezésének minden porcikáját.


Csak egyszer megfordul az a spin mert valaki olyat gondol és beszärik az egész rendszer.

2013. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

De azért tökjó, hogy te (valószínűleg) 15 évesen ilyen remekül vágod a témát.

Mellesleg mutass már egy olyan kísérletleírást, ahol gondolatokkal irányították az elektronokat.

2013. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
85%
Mert az energiamegmaradás kvantumfizika,igaz Kérdező?
2013. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Tudom: "A semmi az nem van, hanem nincs. Mert hogy ha a semmi van, az pont hogy nincs semmi, na de ha a semmi nincs az meg már valami, ami pedig már nem semmi." (B.P.)

Nem mondtam, hogy az energiamegmaradás kvantumfizika.

2013. jan. 5. 14:54
 16/45 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


csak mondjuk súrlódásról és gravitációról tanulunk, kvantumfizikát azonban nem"


:)

2013. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
63%

"Mármint az élő lény .Az élő lény nem írható fel pusztán anyagból.

Mond valamit a test és lélek egyensúlya? "


Élek és nincs lelkem. Szerintem ennek a fikusznak sincs itt mellettem, mégis él.

2013. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

A szó hagyományos, pontosabban a semmi szó téves értelmezéséből fakadóan létezik teremtés. A teremtés, ahogyan említed semmiből való létrehozás. De itt a semmi nem a tényleges semmit jelöli, ugyanis a tényleges semmit talán definiálni tudjuk, de mihelyst "rá akarunk mutatni" már nem a semmiről beszélünk, ugyanis ekkor valamivé tettük. A teremtés a fizikailag/anyagi szempontból semmiből való létrehozás. Te is teszel ilyet nem mint nap. Például tavaly télen megnéztél egy izgalmas horrorfilmet. A filmet, mint információt magadban hordozod, fizikailag megfoghatatlanul, és amikor a "jelenben" felidézed a film egyes jeleneteit, akkor tulajdonképpen anyagot, teret és időt hozol létre magadban, vagyis teremtesz.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%

17 Persze mert buta vagy mint a tök.


Akkor arra válaszolj magadnak a tükör előtt hogy hol élsz?


Szerinted miért tárgyiasítod a tested? Nem azt mondod hogy te vagy a tested hanem hogy van egy tested amiben élsz . Van kez-ed,láb-ad,fej-ed, de az én-ed hol van?

Azt mondod benned van az éned.Miben van az éned ?:A test-ed ben benne. De hol, és hogy néz ki?

Meg tudod nevezni az éned?


Talán most azt gondolod a válasz egyszerű : az agyadban van "mint tudjuk".

Nevezd meg. Agyszövet,vér ,agyvelő, elektomos impulzus?


Gondolod ennyire egyszerű a válasz hogy pl te csak egy elektromos impulzusok sorozata vagy?


Te a vándorló elektronok vagy lyukak halmaza vagy?

Te az egódat letudnád vezetni a vezetékben folyó áramból?


Te az agyszöveted atomjai vagy? Vagy elektronfelhők sokasága lennél csak?


Hogyan különbözöl más emberektől ,más fajoktól, több tonnás vas öntvényektől ,ha te nem vagy más mint az elektron vagy a proton vagy a neutron ,amik minden anyagban egyetemesen egyformák.


Valóban azt hiszed letudod írni magad pusztán fizikai fogalmakkal?


Az hogy szerinted mi van és mi nincs a fikuszban ,nem oszt -szoroz .A virág egy másik faj , és nem tudja elmondani.

Ilyet nem sportszerű csinálni .Egy sükettől sem kérdezed meg a háta mögött hogy ,ugye nekem van igazam, és amikor nem válaszol akkor azt mondod hallgatás beleegyezés.

2013. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

petboly:

Az énedet te találod ki saját magadnak.Az afféle magyarázat,amit te írtál le azoknak való,akik nem képesek ezzel a ténnyel megbirkózni.Ez tömény pszichológia,nem kell ostobaságokkal magyarázkodni.Az énedet te találod ki,így válik a részeddé.

2013. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!