Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egyáltalán olyan, hogy...

Van egyáltalán olyan, hogy TEREMTÉS?

Figyelt kérdés
Úgy értem: semmiből valamit létrehozni.
2013. jan. 5. 11:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Még valami:Ha a növény leírható lélek nélkül,akkor egy ember miért nem?Hiszen ha belegondolsz:a nárciszéval a génállományunk 33%-a azonos.Nem is különbözünk olyan nagyon,ha egy kicsit is elgondolkodunk rajta.
2013. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

"csak mondjuk súrlódásról és gravitációról tanulunk, kvantumfizikát azonban nem"

igen, ezt pont úgy értettem, hogy míg súrlódást, gravitációt (+tömegmegmaradást) oktatnak, addig kvantumfizikát nem (pedig lehetne, kellene)

2013. jan. 5. 19:03
 23/45 A kérdező kommentje:

sőt, nem csak test és lélek, de test és elme és lélek egyensúlya is mond valamit. :)

aki csak testnek gondolja magát.. akkor hol vannak a gondolatai? ugyanolyan ösztönlénynek tartod magad, mint az állatok? ... amúgy: a növényeknek is van lelke. az állatoknak is. :)

2013. jan. 5. 19:04
 24/45 anonim ***** válasza:

20


Oké ,és hova találod ki az énedet?


Szerinted nem ostobaság úgy mondatot alkotni hogy saját magadnak mondasz ellent.


Neked pont azt kéne bizonyítanod hogy az én vagy egó nem egy transzcendens ,megfoghatatlan fogalom , pl lásd: lélek,szellem,tudat.

1a Vagy azt kell bizonyítanod hogy nem létezik ego(ez elég nehéz lesz)

2a Vagy hogy a létezése leírható fizikával,elektronikával,bigyológiával.


Azért kösz hogy az én malmomra hajtottad a vizet :)


Mit is mondtál?: Az egót ki kell találni.

Ismétlem "te találod ki a saját énedet"


Elemezzük: 1b Az ént elfogadtad létező fogalomnak.

2b Létezését egy másik transzcendens (nem tudományos) fogalommal ,a kitalációval legitimálod.


Kérdem én .Mióta tudományos érve valaminek a fizikai létezésére az hogy kitaláltad?


Most vagy nem találtad ki, vagy nem fogadtad el fizikai létezőnek az egót.


Koncentrálj az 1a 2a pontokra , ne hibázz.

2013. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
A logikád ott hibás, hogy valaminek a nemlétét akarod bizonyítattni. Valami nemlétét nem lehet bizonyítani, vagy ha igen, bizonyítsd be, hogy a Láthatatlan Rózsaszín Unikornis nem létezik.
2013. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, az egó levezethető elektromos jelekre, erre eszközeink is vannak :)
2013. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

"Akkor arra válaszolj magadnak a tükör előtt hogy hol élsz?"


Nagykanizsán. Ki az a hü.lye aki erre azt mondaná, hogy a testében?

2013. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

petboly:

Elnézést,de szerintem kettőnk közül neked rossz a szövegértésed.Nem mondtam,hogy fizika.Azt mondtam,pszichológia.És mivel kitalálod,nincs helye sem("hova találod ki az éned?").

És végképp nem hajtottam a te malmodra a vizet.Te azt mondtad,hogy a részünk.Én azt,hogy kitalálom.Azt amit kitalálok magamnak,még nem a részem,még akkor sem,ha azt hiszem róla,hogy az.

Ez gondold át újra.

2013. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az olyan vitaeszközök is fölöslegesek, mint hogy le tudná-e vezetni az egóját a vezetékben folyó áramból.


A válasz nyilvánvalóan nem, különben Nobel-díjas lenne. Ennél sokkal egyszerűbb dolgok is vannak, amire a legtöbben nem vagyunk képesek.


Az, hogy valamire nem képes mondjuk a tudomány, az még nem jelenti azt, hogy az adott dolog nem kivitelezhető, különösen, ha a kutatások mind abba az irányba mutatnak. Továbbá illene számításba venni, hogy a fejlődés exponenciális. A '90-es évek fejlődését nem lehet összetenni a '80-as években elért fejlődéssel, az elmúlt 10 évben ez még csak gyorsabb lett, és még gyorsabban fog előrehaladni a következő évtizedekben.


Egyre több olyan műsort, írást találni, ahol nagy előrelépésekről számolnak be az agy működésének feltérképezése terén, ezek több éves műsorok, és olyan eredményekről van szó, amik már kikerültek a garázsból. E pillanatban is folynak azok, amelyeken 5-10 év múlva fogunk ámulni.


Lehet kijelentéseket tenni, miszerint 10 év múlva sem tudnak megcsinálni ezt vagy azt, de teljesen értelmetlen, ugyanis erről csak 10 év múlva kapunk tiszta képet.


Most csak azt tudjuk, hogy itt és itt állunk, illetve hogy abba az irányba haladunk. Hogy mikor érünk a köv. állomásra, hogy elérjük-e azt egyáltalán, vagy hogy létezik-e még állomás, az mind a jövő zenéje.


Azt pedig ne mondd, hogy a tudomány mindig ezzel takarózik, mert ez is értelmetlen. Persze, hogy ezt mondja a tudomány, amikor ez a helyzet. Legalább a tudomány tudja, hányadán áll saját magával, szemben a hitre alapozó táborokkal, ahol aki gondolkozik, zömében egy saját verziót állít össze, aki meg nem, az sugárzó arccal meséli, hogy mit olvasott legújabban, és csalódott, ha nem esnek rögvest hanyatt tőle.

2013. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

És még valami:

Ne mond meg nekem,hogy hogyan cáfollak meg.

Nem azt mondtam,hogy egy megfogható dolog,hanem azt ,hogy csak kitalált.

Te meg azt,hogy ugyanúgy a részünk.

De én nem ezt mondtam.

2013. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!