Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak vele...

Miért foglalkoznak vele ennyit ha nem igaz?

Figyelt kérdés
Ha semmi nem igaz a világvége jóslatokkal akkor miért ennyire téma mégis, miért hisznek még benne egyes emberek hát soha nem lesz már nyugalom?? Ezzel kelek ezzel alszom el kész vagyok!

2012. dec. 16. 23:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint te is foglalkozol vele:)
2012. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Mer az emberek szeretnek felni es felhajtast csinalni.

Ezt mondtak ketezerre is,pedig az nagyobb durranas volt,mint 12-ike.Egy nagy fos az egesz.Mindig lesznek tokfilkok,akik kitalalnak ilyet.Bar Nostradamus meg eddig nem tevedett,szoval lehet,hogy ahogy o mondta 3100-ra megdoglunk. :D

2012. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
dehogynem tévedett -.-
2012. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát őszinte leszek ha ne adja ég tényleg történne valami csak a kislányom miatt aggódnék másért már nem! Amúgy meg remélem sem Nasa sem a Magyar Csillagászati Egyesület nem téved, meg hát a maják sem jósoltak világ végét így nem is értem, hogy miért is aggódok még egy kicsit is :D
2012. dec. 16. 23:30
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek pszichológiai okai vannak. Egyrészt valamiért az emberek szeretnek rettegni, másrészt nagyon sok embernek manapság igencsak unalmas és szürke élete van. Főleg a fejlett nyugatra igaz, ezért reménykednek abban, hogy fog valami történni; mert úgy megváltozna minden, izgalmasabb lenne az élet anélkül, hogy nekik bármit kéne tenniük.


A kitalálói pedig szimplán csak megpróbálnak a világvége iparból megélni megint csak úgy, hogy semmit nem tesznek. Kitalálnak a meglévő vallások és okkult tudás felületes tanulmányozását követően fél illetve dezinformációkat, hogy erre alapozva könyveket, filmeket, hülyeségeket adhassanak el.


Egyébként létezik egy ökölszabály erre. Amivel nagyon sokan foglalkoznak, az biztos hogy hülyeség vagy félrevezetés. Amivel nagyon sokan foglalkoznak, azt nem szabad elhinni.

2012. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igaza lehet az utolsonak! biztos, hogy nem vernék nagy dobra ha valami is igaz lenne valamelyikből!
2012. dec. 16. 23:34
 7/22 anonim ***** válasza:
Rengeteg dologgal foglalkoznak, ami nem igaz.
2012. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egyébként kegyetlenül hangzik, de a kislányod miatt fölösleges aggódni. Ugyanis ha VILÁGVÉGE lesz, az vonatkozik rá is.
2012. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Még előző vagyok:


A maják nem jósoltak meg semmit, de ezt már egyszer-kétszer leírtam. A majáknak volt egy naptáruk pont úgy, ahogy nekünk keresztényeknek van a Gergely naptár, és nolám, mégsem halunk meg december 31-én, igaz?


Közben utánanéztem jobban és ezt találtam:


A maja időmérés fogalmai:


A maja időmérés alapfogalmai a 20-as szám, illetve annak hatványai körül mozognak, az egyetlen kivétel – a természet állapota miatt – a 18 hónap.


Kin – nap, nappal

Vinál – hónap (= 20 nap)

Tun – év (= 18 hónap = 360 nap)

Katun – 20 év (= 7200 nap, azaz 19,7 valódi év)

Baktun – 400 év (= 20×20 év = 144 000 nap)

Pictun – 8000 év (= 20 baktun = 2 880 000 nap)

Calabtun – 160 000 év (= 20 pictun = 57 600 000 nap)

Kinchiltun – 3 200 000 év (= 20 calabtun = 1 152 000 000 nap)

Analtun – 64 millió év (a 20 hatodik hatványa, még elméleti jelentősége sincs)

Iztun - 128 millió év


Világvége 2012-ben:


Az interneten a „baljós évszám” közeledtével egyre gyakrabban keringenek a jövendölések arról, hogy 2012. december 21-én lesz a világvége. 2009 októberében hollywoodi nagyfilm dolgozta fel a témát.


A legendát hívei a maja naptárra alapozzák. Eszerint a világ keletkezésének dátuma 0 baktun, 0 katun, 0, tun, 0 vinál, 1 kin, 0 iztun volt, (a mi naptárunk szerint 3114. augusztus 11. időszámításunk előtt) vége pedig 12 baktun, 19 katun, 19 tun, 17 vinál, 19 kin, 0 iztun, azaz 2012. december 21., mert egy nappal később újra 0.0.0.0.1. lenne, mivel addigra eltelne a világ kezdetétől számított 13 baktun. (A legendát erősítheti az a tetszetős szám is, amit a szóban forgó nap előtti dátum nemzetközi rövid naptári formája ad: 20.12.2012.)


Komoly tudósok – mint David Stuart, a legnagyobb élő maja-kutató – azonban nevetségesnek tartják, hogy a maják a világ végére gondoltak volna. Ezt cáfolja egyébként az analtun egység létezése is a maja naptárban. 2012. december 22-én a maja naptár szerint „egyszerűen” 13.0.0.0.1-t írunk majd. Időközben találtak már olyan maja naptári számításokat is, ami jóval tovább számolja az éveket, mint 2012.


(Wikipedia)

2012. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Szerintem először is nyugodj meg. :) A véleményem, hogy nem lesz, pedig hidd el ezelőtt 3 évvel én is alig tudtam aludni, mert annyira féltem ettől a "dátumtól". :D

És hogy ma már miért gondolom, hogy nem igaz. Először is olvastam erről, hogy vannak tanulmányok amik kimutatták, hogy ezelőtt nem is emléxem már igazán, de asszem vagy 4 éve be kellett volna következnie a világvégének a szökőév miatt(ne kérd, h elmagyarázzam,mert már nagyon emléxem a cikkre). :D Másodszor főiskolán tanultam a majákról és azok agyagtábláiról. Na már most amit én tanultam az az, hogy a maják könyvtárait felégették, összetörték a táblákat és csak nagyon-nagyon kevés maradt fent. Ebből kiindulva arra gondoltam, h lehet tovább tart az a tábla, nemcsak dec. 21-ig csak épp már nincs meg, mert tönkretették.

Illetve... most teljesen más világban élük. Azért éled bele magad ennyire, mert fel mész az internetre, bekapcsolod a tv-t, újság, stb. szóval a csapból is ez folyik. Hidd el ha nem lenne ez a sok média, akkor lehet nem is hallottál volna róla(vagy épp hallottál volna róla, csak épp nem élted volna bele magad ennyire).

És az utolsó: a világvégét nem lehet megjósolni. Ha lesz akkor lesz, ha nem akkor nem. És ami a legfontosabb, bár ez az én véleményem, senki nem fogja túlélni, akármilyen bunkert épít.

Szóval, nyugi... :)

2012. dec. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!