Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha mégsem lesz világvége mint...

Ha mégsem lesz világvége mint sok okoskodó állítja, akkor meg fogtok térni? Vagy el sem gondolkoztok azon hogy tévedtetek, és élitek tovább unalmas szürke hétköznapjaitok?

Figyelt kérdés
Az aranykort sem úgy kell elképzelni, hogy beüt egy másodperc alatt és minden megváltozik, hanem szép lassan. Figyelni fogjátok a híreket, hogy kevesebb e az erőszak és káosz a világban? És ha igen, és bebizonyosodik, hogy valóban történik valami azt is betudjátok majd valami hétköznapi dolognak, mert nem tudjátok elfogadni Isten létezését?

2012. dec. 9. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tehát ha én nem hiszek istenben, molesztálhatok gyerekeket, mert isten nem sújt le rám? Ez milyen logika?


Egyébként meglepően sokan hisznek ebben a baromságban, ha jól emlékszem, valahol azt olvastam, hogy a világ 13%-a hisz a világvégében.

2012. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egyálltalán ki mondta azt, hogy világ vége lesz? MErt én konkrétan nem olvastam ilyet sehol se, csak azt, hogy valami naptár véget ér, és dec 21-én lesz egy együttállás (tejút közepén a feketelyuk (ha az), Nap, Hold, Föld, és a seggem)
2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

18:22


Vagyis nincs isten mivel szabad akaratunk van és azt teszünk amit akarunk. Ő meg igazából lesz@rja hogy épp növényként éljük az életünket vagy tömeggyilkosok leszünk.

2012. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de a keresztények nevében kikérem magamnak, hogy mi terjesztenénk ezt az orbitális debilséget a 21-én esedékes világvégéről.
2012. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


ssx44!


Akkor te arra fogod nevelni a gyerekedet hogy ami kell azt vedd el? Hiszen nincs Isten ,szabad akaratunk van azt teszünk amit akarunk.

Igaz hogy a Bibliában van egy csomó olyan dolog amit ha megértenél akkor még az is lehet hogy változna a véleményed. De minek azt elolvasni. Úgy is lehet róla véleményt mondani hogy nem tudom mit írnak benne.

Ja persze másoknak van véleménye s én is azt mondom hogy úgy van.

Öööö.......izé várjunk csak de az nem is az én véleményem hanem másoké.

Amerikában sokan azzal szoktak védekezni hogy jaj nem tudtam hogy a fegyver töltve van. Akkor mi a jó francért vette a kezébe? Az persze már nem is olyan lényeg hogy ez miatt meghalt valaki. Hülyéskedett meg ő nem is tudta. Ez baj hogy nem is tudta. Miért nem tudta? Vagy ha nem tudta akkor minek nyúlt hozzá?

Azért kell hogy legyen tudásunk hogy ne vezethessenek félre más emberek a saját véleményükkel.

A Biblia írja hogy: - Nincs Isten. De utána azt is írja hogy rajta kívül nincs Isten.

De milyen könnyű is azt az embert félre vezetni akinek nincs tudása az el is hiszi hogy így van s az orránál fogva lehet vezetni.

2012. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ssx44! Ne haragudj, de nincs igazad. Ateista voltam én is, viszonylag sokáig, kb. 16 és 28 éves korom között. A Bibliát nem tudtam elfogadni Szentírásként (ma sem tudom), de logikus, racionális gondolkodás útján végül is eljutottam Istenhez.


Azóta az Égiek nagyon vigyáznak rám, bármilyen probléma adódik az Életben, szinte azonnal érkezik a segítség is. Legyen az depresszió, magány, hitel miatti kilátástalanság, vagy munkanélküliség (ezeket mind megéltem). Nincs az a probléma, amit ebben a lelkiállapotban ne tudnék megoldani.


Természetesen nem csak magamra gondolok, ahol tudok, igyekszem segíteni. Több olyan visszajelzés is érkezett már, hogy 'rajtam így még senki sem segített'. Az emberek általában nem is nagyon tudják hova tenni az ismeretlenül nyújtott, önzetlen segítséget.


Igazából ez nem ilyen adok-kapok játék. Ha eljutsz idáig, már nem azért adsz, mert bármikor is viszonzást vársz érte, inkább azért, mert tudod, hogy a világ aszerint IS változik, amit te magad hozzáteszel. A mostani intézményrendszer lassanként szétpereg, ezért kell valami új, valami sokkal jobb, ami átveheti a helyét.


#9/15 18:22 voltam.

2012. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2012. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A nullsík gyökérséget kezdték el hirdetni a keresztények, nem magát a világvégét. Nem kell magatokra venni egyébként, ha ti nem hisztek ebben, annak nagyon örülök, de ezt konkrétan keresztény vallási fanatikusok találták ki és kezdték terjeszteni, és konkrétan azért, hogy megtérítsék az embereket. Mármint a nullsíkot, nem a világvégét. Egy dolog hinni Istenben, és más dolog megszállott mániákusnak lenni, aki ráerőlteti másokra a vallását és elítél mindenkit, aki nem ért vele egyet... és inkább jussak a Pokolra, mint a Mennyországba ilyen "tiszta" lelkű emberekkel... :)
2012. dec. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

ssx44 !! NEKED TOTÁL IGAZAD VAN!!

"Ha mégsem lesz világvége mint sok okoskodó állítja..." csupán realisták vagyunk, drága Kérdező. :D

2012. dec. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!