Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valamelyikötökel történtek...

SF15 kérdése:

Valamelyikötökel történtek durva természetfeletti dolgok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 18:26
 1/10 anonim válasza:
100%
Megnéztem a Múmia átka című Castle részt és majdnem hatott... csak egy szék dőlt össze alattam meg nekifutottam az oszlopnak...
2012. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de nem merem leírni, mert a szkeptikusok lehülyéznek, de ha nagyon akarod majd leírom.
2012. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 2xSü ***** válasza:
77%
#2: Attól függ, hogy megpróbáltad-e valamilyen módon objektíven, több szempontból is megvizsgálni a dolgot. Ha tényleg nem lehet triviálisan egyszerű választ adni egy adott jelenségre, akkor valószínű nem fognak lehülyézni, max. nem hisznek neked, vagy rád fogják, hogy hallucináltál. Lehülyézni akkor fognak, ha alapvető tárgyi tudás hiányában jutottál arra a következtetésre, hogy természetfeletti dologról van szó.
2012. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Leesett a polcrol egy TOLL áááááááá a sátán közeleg fusson ki merre lát
2012. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Evele123 ***** válasza:

Az én ismerősömnél kiesett a cserepes virág a tartójából, ami elvileg lehetetlen. Egy másiknál ripityára törött a falra akasztott fürdőszobai tükör minden előzetes dolog nélkül. Jómagam pár éve azt tapasztaltam, hogy éjjel átsuhantam egy sugárnyalábban lebegve a falon, nem tudtam megmozdulni sem, belehuppantam az ágyamba és csak utána múlt el a bénultságom, miután kikerültem a sugárnyalábból. Láttam már ufót is, egy repülő csészealjat, a színe leginkább az aluminiumhoz hasonlított; kommunikáltam már ufonautával gondolati úton, aki magát "magas szőkének" mondta és az Orion-csillagképből jött, amikor egyedül voltam egy albérleti lakásban és nagyon magam alatt voltam, mert kirúgtak az akkori munkahelyemről és céltalannak láttam az életemet, megjelent pár démon és a főgonosz, imádkoztam Jézus Krisztushoz, hogy zavarja el őket és bocsássa meg a bűneimet, akkor megjelent Jézus Krisztus és akkora szeretet áradt belőle, hogy elsírtam magamat férfi létemre. Tudom, hogy létezik Jézus Krisztus és a sátán is, de mindenkinek el kell döntenie, kit szolgál. Senki sem szolgálhat két úrnak...


Hát ennyi

2012. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezeket mind most találtad ki, vagy ezeket a meséket adod be mindenkinek?
2012. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Napkiraly ***** válasza:
az utolsó mondata igaz, a többiben kételkedek
2012. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:

> Az én ismerősömnél kiesett a cserepes virág a tartójából, ami elvileg lehetetlen


Elvileg attól függ, hogy milyen volt az a tartó. Meg persze a körülmények is más színt adnak a dolognak. Pl. látta-e valaki, mikor kiesett, vagy van-e gyerek, macska a lakásban…


> Egy másiknál ripityára törött a falra akasztott fürdőszobai tükör minden előzetes dolog nélkül.


Ez velem is előfordult már, de én ezt nem tartom természetfeletti dolognak. Lehet, hogy egy hajszálrepedés jutott el a hőváltozások miatt olyan pontra, ahol megadta magát.


> Jómagam pár éve azt tapasztaltam, hogy éjjel átsuhantam egy sugárnyalábban lebegve a falon, nem tudtam megmozdulni sem, belehuppantam az ágyamba és csak utána múlt el a bénultságom, miután kikerültem a sugárnyalábból.


Itt is az a kérdés, hogy mennyire voltál éber. Mert ha alvásból felébredve, vagy éppen félálomban tapasztaltad, akkor lehet alvásparalízis is a dolog mögött.


> kommunikáltam már ufonautával gondolati úton, aki magát "magas szőkének" mondta és az Orion-csillagképből jött


Ezt nem akarom különösebben kommentálni, de pusztán kíváncsiságképpen felteszem a kérdést, hogy előtte olvastál-e UFO témájú könyveket, írásokat? (Vedd figyelembe azt is, hogy az ember felejt, tehát hogy esetleg előfordulhatott-e, pl. hogy megnéztél egy nulladik típusú találkozások műsort anno, vagy egy videót, vagy egy könyvet, írást.) Mert én úgy a 80-as évek közepén foglalkoztam a témával kicsit – tinédzserként érdekelt –, de akkoriban még nem volt annyi faj, mint amennyit a mai „elméletek” felsorolnak. Akkor még csak itt-ott jelent meg az – akkor újdonságként a földönkívüliek elméletében –, hogy a földönkívüliek nem egyetlen fajból származnak, és akkor még az alacsony szürkékről és a magas szürkékről (nem szőkék, hanem szürkék) esett szó. Azóta aztán mindenféle fajjal népesült be az égbolt, a legtöbb valamilyen híresebb filmben vagy könyvben is megjelenik. (Számomra az egész földönkívüli látogatás elmélet egészen más szempontból elképzelhetetlen. Számomra illogikus bármilyen szempontból nézve is az a viselkedés, amit az elmélet leír. De nem akarom ilyen irányba elvinni a dolgot, mert ezzel oldalakat, ha nem könyveket lehetne megtölteni mindenféle eredmény nélkül.)

(Amúgy ez is lehet alvásparalízis eredménye. Előfordulhat, hogy álomképként éled meg, azaz megpróbálod a tudatodból kipótolni a színpadot, ám mégis valóságnak éled meg aztán később.)


A többi tapasztalatodat nem akarom kommentálni. De ezeknél számomra ott a kérdés, hogy mennyire próbáltad meg ezeket a jelenségeket hétköznapi okokra visszavezetni. Mert sokszor látom azt is, hogy valaki azonnal nem hétköznapi magyarázatot akar adni egy számára ismeretlen jelenségre, holott akár lehet hétköznapi magyarázata is, csak azt nem vette sorra. (Pl. „Láttam egy fényes pontot az égbolton. UFO lehetett?”). Ezt én nem tartom szerencsésnek, de hát mindenki úgy gondolkodik a világról, ahogy neki tetszik. Persze vannak, akik próbálnak hétköznapi magyarázatot találni és ezek sorba vétele után jutnak az UFO kérdéshez. Pl.: „Láttam egy fényes valamit az égen. Nem lehetett ballon, mert gyorsan mozgott. Nem lehetett repülő, mert túl gyorsan kanyarodott, stb…, stb….”. Ezt már helyénvalóbbnak tartom.


Nem akarom azt mondani, hogy nem valósak azok a dolgok, amit megéltél, vagy az emlékeid felerősítik, átírják a tényleges történteket – bár ez is benne van a pakliban, én anno csodálkoztam, mikor egy emlékemről kiderült, hogy soha nem történt meg –, de az esetleg beszélgetés tárgya lehet, hogy lehetnek-e alternatív értelmezései a veled történteknek.

2012. nov. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tory.chan válasza:
100%
szépen aludtam, mikor a fejemre esik a 412 oldalas, kemény kötésű könyvem. a polc stabilan volt felrakva, a könyv is stabilan állt a helyén... de valamilyen furcsa módon mégis a fejemre esett...
2012. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8%
És mi lökte le? Egy szellem, ami elvileg nem anyagi, tehát nem tud mit kezdeni az anyagi dolgokkal?:P
2012. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!