Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lenézed azokat akik szkeptikus...

Lenézed azokat akik szkeptikusak és nem hisznek az ezotériában?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 18:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem nézem le őket, de remélem, hogy egyszer egy szép napon kinyílik a szemük :)
2012. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Zsizsik666 ***** válasza:
31%
Alapvetően nem. Mindenki abban hisz amiben akar. A baj csak a kölcsönös tisztelet hiánya az ezosok és szkeptikusok között, a szkeptikusok gyakran fikázzák le az ezósokat. Ezt inkább elítélem.
2012. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A "szkeptikusok" azok, akik egy általánosan elfogadott igazságban kételkednek. Az ezotéria közel sem az.
2012. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
Én le és nem csak a tudatlanságuk ,hanem a modoruk miatt is. Kiírok egy normális ezotéria témakörbe való kérdést és jönnek a loús meg az egyéb idétlen válaszok, amikor mindenki jól tudja, hogy a loúval nem szabad viccelődni...
2012. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Antimod ***** válasza:

Miért néznék le bárkit?

Mondjuk nem mindig értem őket, de ha egyszer ilyenek?


Hozzáteszem, szkeptikusnak lenni nem jelenti szükségszerűen azt, hogy materialista. Én is szkeptikus vagyok pl. az Ashtar Légióval kapcsolatban. :)

Ráadásul az ezotéria nem egy egységes tan, és amúgy sem hinni kell, hanem meggyőződni.

2012. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kiss "hibrid" vagyok mert vannak olyan ezotéria témák amik érdekelnek, de bennem vannak a szkepticizmus gyökerei is. Senkit nem nézek le, egyik oldalról sem, de pl aki egy kommentem után, (ami szabad vélemény nyilvánítás volt, de nem értettem egyet az ezotériában hívőkkel) kurv@ anyázós privát üzenetet küld, azon azért elgondolkodok, hogy ha én intelligensen válaszolok és véleményt mondok akkor vajon nem jár irányomba is egy kis intelligencia? És például az anyázós üzenet, helyett nem tudott volna egy olyan üzenetet küldeni amiben megpróbál esetleg érvekkel meggyőzni az igazáról? Anyázni könnyebb... A lényeg én nem nézek le senkit egyik oldalról sem.
2012. okt. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*Kissé
2012. okt. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 sl zoli ***** válasza:

16-os véleményét osztom. Sosem nézek le senkit, mindig tiszteletben tartok mindenkit. Van, hogy felidegesítenek, de már megtanultam, hogy először bármilyen is a másik, fogadjam el, hogy esetleg nem képes normálisan válaszolni, és ne menjek bele veszekedésbe, és ha már elfogadtam magamban olyannak, amilyen, akkor válaszoljak neki tisztelettudóan. Mindig igyekszek megmaradni a tisztelet talaján és hiszem, hogy a példamutatás a másikban is megszüli a normálisabb válaszokat. Ha nem, nem haragszok érte.

Viszont ha valaki olyan témában fikázza a másikat, amiben meg vagyok győződve róla, hogy csak nagyon felületesen vannak ismeretei, azoktól általában meg szoktam kérdezni, hogy mennyit foglalkozott ezzel a dologgal. Általában az emberek olyan könnyen alkotnak a rengeteg tévhitükön és felszínes tudásukon keresztül véleményt, pedig rengeteget tanulhatnának, ha nyitottak lennének a témára és nem csőlátással mennének neki a dolognak.

2012. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Tibi papa válasza:
Sajnos vannak az ezósok között akik egymást is lenézik és vannak ilyenek a szkeptikusok közt is.De mit jelent az hogy ezoterikus? "Titkos, rejtett csak a beavatottak által érthető" Amikor a kisgyerek első osztályos lesz megtanul számára titkos, rejtett dolgokat /írás, olvasás/és beavatott lesz. Ugye mennyire ezoterikus? Véleményem szerint a szkeptikusok rendes emberek,de valamiért tartanak az ismeretlentől, hiszen a tudósok szerin a körülöttünk létező világnak mindössze 4-5 %-át látjuk. Egyébként egy ezoterikus embernek illik tudni hogy mind ugyanabból az "anyagból" vagyunk így ha lenézünk valakit önmagunkat nézzük le.
2012. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Tejes kispapucs ***** válasza:
Nem. Én úgy érzem, nincs olyan hogy mindenhez szkeptikus vagy mindenhez ezós. Pl: én hiszek a lélekben, de a zombikban már nem :) lehet leszólni, lepontozni, nem érdekel.
2012. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!