Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel a sorsban, végzetben?

Hiszel a sorsban, végzetben?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor szerinted hova vezet? Mi a célja velünk?

2012. okt. 14. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A sors/végzet hülyeség, mivel te döntöd el mit csinálsz.
2012. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 nagylzs ***** válasza:
Semmi gond. Nem trollkodni kívánok. Csak nem világos hogy mi a kérdés. Nem mindenki ugyan azt érti sors alatt. Meg kell ismernünk a nézőpontodat mielőtt elmondhatnánk, hogy melyik részében hiszünk. Van nekem is véleményem róla. Le is írhatom, hogy szerintem mi a sors. De akkor ez nem arról fog szólni, hogy én hiszek-e benne.
2012. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Még egyszer elmondom, de többször nincs kedvem: leírtam, mit értek alatta :)


Te pedig válaszoltál a kérdésre: nem hiszel benne. Mi a probléma? :)

2012. okt. 14. 22:05
 14/17 nagylzs ***** válasza:
45%

> Te pedig válaszoltál a kérdésre: nem hiszel benne. Mi a probléma? :)


Még semmit nem írtam arról, hogy hiszek-e benne. És nem értettem meg, hogy te mit értesz alatta. Leírhatom hogy hol nem értek veled egyet, de ez talán úgy fog tűnni számodra, hogy kötekedek. Pedig nem erről van szó - hanem csak arról, hogy a "hiszel-e benne" kérdés helyett muszáj a "mi a sors valójában" kérdést megbeszélnünk. Mert amíg nem ugyan arra gondolunk, addig a "hiszel-e benne" kérdésre nem lehet válaszolni.


A sorsot szerintem is erők irányítják. De szerintem a sors az nem pusztán egy erő. A saját sorsod az részben a saját teremtésed, és érted van. A sors az ami olyan élethelyzetekbe helyez téged, ahol a legtöbb lehetőséged van tanulni és fejlődni. De ez nem azt jelenti hogy tanulsz is belőlük - a sors az csak nyújtja ezeket a lehetőségeket. Rajtad múlik, hogy tanulsz-e belőlük vagy nem. A sorsod egy részét nem a mostani életedben határozod meg. Az hogy milyen családba születtél, hogy kik a szomszédait és a barátaid, az részben olyan dolgok által van meghatározva, amibe a jelen életedben nincs/nem volt beleszólásod. Másrészt a sorsodat tudod befolyásolni - a döntéseiddel nap mint nap ezt teszed. Amiben nem értek egyet az az, hogy "a sors jutalmaz meg". A sors nem jutalmaz. Mindened amid van, azt vagy másoktól kaptad ajándékba, vagy a saját munkád gyümölcse. A sors nem egy személy, és nem tesz semmit. És végül, amint az a fentiekből látszódik, szerintem a sors az egy objektív, létező dolog és olyan törvényeknek megfelelően működik, aminek egy részét tudjuk, egy másik részét ismerjük, és van olyan része is amit nem fogunk föl.


Nos, ebben hiszek én. De hogy ez azt jelenti-e, hogy hiszek-e abban a dologban amit te sorsnak gondolsz, azt nem tudom.

2012. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszek!

Mi irányítjuk a sorsunkat.

Ezzel az "Ez a sorsom" dumával könnyen belenyugszanak sokan pocsék helyzetekbe is, mert ugye "Ez biztos a Sors keze, ez biztos visz valahová".

Nem!

Vedd kézbe a Sorsodat, te irányítod, nem más.

2012. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

nagylzs:


Már csak egyet nem értek, miért nem lehetett alapból ezt írni, ahelyett, hogy 3x is írtál? Hidd el, magadnak spóroltál volna vele időt, és energiát, de Te tudod...


Többieknek ment a zöld kéz, hajrá továbbra is :)

2012. okt. 14. 23:35
 17/17 nagylzs ***** válasza:
Kedves kérdező, azért mert ez nem válasz a kérdésre. Szeretek arra válaszolni, amit kérdeztek. És a kérdés nem az volt, hogy "szerinted mi a sors" hanem az, hogy hiszel-e benne. Egy nyelven beszélünk, de a "sors" szó csak hangzásilag közös a számunkra. Annyira sokan használják, és annyira sokféle értelemben, hogy egy 4 szavas kérdésből nem derül ki hogy Te milyen jelentésére gondoltál. Ha én azt választam volna hogy "hiszek" akkor senki nem tudta volna megmondani hogy az mit jelent? (Kivéve azokat akik azt hiszik, hogy mindenki ugyan azt érti Sors alatt, de ez csak meddő vitához vezet.)
2012. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!