Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik hisznek a sorsban, mi a...

Akik hisznek a sorsban, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Ezoterikus beállítottságúaktól szeretném kérdezni, hogy szerintük létezik-e olyan, hogy a sors, vagy az univerzum, vagy nevezzük bárhogy, jeleket ad neked, hogy merre tovább. Pl. elveszted a munkád, és nem potyognak az öledbe a lehetőségek, de vannak jelek, ha figyelsz, hogy merre tovább. Vagy véget ér egy kapcsolatod, a sors pedig jeleket ad, hogy hogyan tovább, küzdj érte, vagy felejts... Ilyesmik. Van olyan, aki így él? Hisz ebben, és figyeli a jeleket? Működik?


Kérem a szkeptikusokat, hogy ne kössenek belém, én is az vagyok, de kíváncsi vagyok azok válaszára akik hisznek ebben. De egyáltalán nem szemétkedésből kérdezem, valóban kíváncsi vagyok. Köszönöm.


2010. dec. 12. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Én hiszek ebben.

Ha szeretnéd ezt az egész témát szépen csomagolva adagolni magadnak, ajánlom Coelho: Az alkimista című regényét. Szerintem sokmindent megmagyaráz erről a felfogásról.

2010. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az eddigi életemet végigkísérte ez a dolog. Pl. volt egy számomra nagyon fontos kapcsolat, de a másik kutyába se vett. Évekig akartam harcolni a "szerelmünkért", ami valójában sosem létezett. Egy sms után döbbentem rá, hogy mekkora hü.lye vagyok, -de már akkor éreztem, hogy ez egy új korszak kezdete is. Egy percig se bánkódtam, mert tudtam csak jobb lehet. Hát lett is. Találtam egy olyan valakit, aki megbecsül, tisztel, szeret.
2010. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,amiről írsz,működő jelenség.Bár inkább szerintem a saját felsőbb énünk "küldi a jeleket",vagy érzékeny tudatalattink,nem pedig az univerzum.De ha úgy tetszik,akár őrangyalnak is mondhatjuk.Érdemes figyelni a megérzéseinkre és erősíteni ezt a képességet!
2010. dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizony, létezik ilyen; és lehet is így élni. No, persze, nem könnyű: ha fölismersz bizonyos törvényszerűségeket, onnantól sokkal felelősebb vagy önmagadért és a világért.
2010. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalra egyszer már beküldtem egy elképzelést a sorsról, mint olyanról, de FONTOS, hogy ez csak egy elképzelés0, és úgy is kell kezelni:

[link]

2010. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos én is szkeptikus vagyok az ilyen dolgok iránt de be kell vallanom történtek már velem ilyenek és nagyon fura volt nem értettem mire utalhattak, volt sejtésem de inkább hagytam az egészet.
2010. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy még most is vannak csak nem veszem észre őket.
2010. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem vannak periódusaim az életemben, főleg 2 ellentét. az egyikben egy antiszoc, mindenki által lenézett senki vagyok, a másikban pedog mondhatni népszerű, és ez sztem nekem így van megírva a sorsomban, h ezek így váltakozzanak. általában 4-5 évente jön el a fordulópont.


ha csak a napokat nézzük, ak is megfigyelhetünk törvényszerűségeket, főleg azt, h a jó és rossz élmények egymást követik, és kiegyenlítik egymást, bár ezt néha nem így érzékeljük, mivel egyes élmények jobban beleégnek a memóriába, és ezek határozzák meg a véleményünket az adott napról.


h ez a törvényszerűség megtörténhessen, annak csak az az egy oka lehet, h már előre meg van írva az életünk.

2010. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs sors.

Csak te felelsz a döntéseidért.

Nincs kozmikus hatalom, aki/ami helyetted vállalja a felelősséget.

Te irányítod azt, ami a hatalmadban van.

Csak te tehetsz magadért, ne várj a sültgalambra.

A véletlenek irányítják az életünket. Az, amit nem tudunk befolyásolni, számunkra véletlen eseménynek minősül, hiszen a cselekedeteinktől független, kívül esik a hatáskörünkön.

Kényelmes és könnyű mögé bújni, hogy "ez van, a sors akarta így".

Ha akarsz valamit, tegyél meg érte mindent, amit tudsz. Ne többet, ne kevesebbet. Ha ennek tudatában élsz, nincs arra szükséged, hogy a sors mögé rejtőzz a lelkiismereted elől.


Én sem akarok beléd/belétek kötni, és nem is személy szerint neked szól, amit leírtam. Ez az én véleményem, és ráadásul szerintem nagyon király :D

Na minden jót!

2010. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!