Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan nem...

Miért van az hogy sokan nem hisznek benne?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy sokan nem hisznek benne?


Előszőr olvasd el mondandómat aztán lehet ugatni!

miért van az hogy sokan nem is kutatnak,kisérleteznek de már rá vágják hogy hülyeség ?

a tudomány nem az hogy kutatsz mielőtt ugatsz?

pl.: amikor Távirányitást valaki kitalálta egyből lenézték a feltalálóját később lett elfogadva.


meg az hogy régen azt tanulták sokan hogy a föld lapos és aki ellent mond az hülye és eretnek...


meg ha most valamit visszaküldenénk a multba valami csúcstechnológiát a középkorba akkor ott azt mondaná mindenki hogy a sátán műve és eretnek vagy és tiltott dolog. tudom ez lehetetlen csak valami hatásos példát akartam irni :D


ja és vannak akik azért irják hogy hülyeség és ne foglalkoz inkább vele hogy ne foglalkoz vele mert veszélyes pl.: szellemidézés.


ennyit erről :D

ja és ha kedvet kapott 1 szkeptikus hogy most kisérletezen és megmonda hogy hu nem igaz akkor ne ugy kisérletezen hogy elkezd valami gyakorlatott és abbahagyom mert nincs kedvem és lezárom hülyeségnek :D


meg halottam olyat is hogy vágo istván kisérletezet a homeopátiával hogy van-e valami mellékhatása.

... minek kell elvárni hogy legyen? szerintem az a lényeg hogy müködik és a többit nem érdekelni...


am elnézést a sok irásért és a modorért :D csak felirtam pár dolgott amin jó lenne ha gondolkozna :D


ja am biztos van helyesírási hiba mind1.


2011. aug. 18. 16:21
 1/8 A kérdező kommentje:
várom a válaszokat :D
2011. aug. 18. 16:22
 2/8 A kérdező kommentje:

+ engem nem érdekelnek a babonák azért :D

azok szerintem is ... :D

2011. aug. 18. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most tulajdonképpen miben is nem hiszünk?
2011. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16:24


Ez egy nagyon jó kérdés. Kétszer is végigolvastam a magyarázatot, de kajak nem tudom belőle a lényeget leszűrni :O


Amúgy "a Föld lapos, aki nem ezt vallotta eretnek és meghal" szituációval annyi a hiba, hogy a mai világképbe ez illeszthető be, mert anno az emberek vallásra alapoztak, ma pedig a tényekre a racionális tudományokra.

2011. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én alapvetően nyitott vagyok. A tudomány is folyamatosan fejlődik, rengeteg bizonyításra, vagy megcáfolásra váró elmélet van még és vannak olyanok is, amik laikus fejjel gondolkozva már a misztikum határát súrolják. Úgyhogy általában nem utasítom el azonnal azt, ami új, nem megszokott, vagy nem bizonyított. Ráadásul nem is lehet mindent tudományos szemszögből megközelíteni, a tudomány sem mindenható, bármennyire is szeretnénk.

Viszont azért vannak itt olyan kérdések és hozzászólások, amiktől a fülem is kettéáll. :D

2011. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

am azért engem érdekel a tudomány is,láttom hogy fejlődik folyamatosan :)


azért ezzen a fórumon tényleg ....

2011. aug. 18. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyen hiedelmek a primitívséggel kapcsolható össze,arányosan azzal amit leírtál.
2011. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x) ***** válasza:

Már megbocsáss, de ennek a kérdésnek alapvetően szerintem semmi értelme... nem itt kell megmondani az embereknek hogy miben higgyenek, vagy hogy min gondolkozzanak. Mindenkinek a saját magánügye hogy miben hisz. Vannak emberek akik fogékonyak a paranormális dolgokra,pl. szellemeket látnak stb. De akivel soha nem történik ilyen az miért hinne benne? és szellemidézéssel nem szabad kísérletezni, mert tényleg megidézhetünk dolgokat amik egész életükön át kísérteni fognak minket, vagy akár meg is ölhetnek.

"meg ha most valamit visszaküldenénk a multba valami csúcstechnológiát a középkorba akkor ott azt mondaná mindenki hogy a sátán műve és eretnek vagy és tiltott dolog." ez nem igaz. a lehető legtöbben megpróbálnák kihasználni, és egyébként mivel ezzel valószínűleg rengeteget kellene kísérletezni úgyis tudná mindenki hogy egyszer majd lesz ilyen, lenne idejük fölfogni. És a régi időkhöz meg ne hasonlítgasd a mi világunkat, mert teljesen más volt. Próbálták elnyomni a tudományt. És alapvetően azt sem értem mi köze van a tudománynak az egészhez, mikor főleg olyan dolgokról beszélsz amik tudományosan (még) nem bizonyíthatók -.-

2011. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!