Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a világvégében?

Hisztek a világvégében?

Figyelt kérdés

Lehet hogy idén lesz az utolsó karácsonyunk.Én valahogy hiszek benne.Hallottam olyant is hogy pár ember pár száz ember fogja túlélni a föld pontjain és mikor majd találkoznak nagyon fogják szeretni egymást.És így indul újra minden.


http://www.youtube.com/watch?v=Lb-0jpwaseo&feature=related


tök szomorú.:( Az első két perc..."-.-


2011. okt. 8. 11:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
JAjj ne úgy képzeljetek már el hogy itthon ülök a szobámba és azon agyalok hogy vajon megdöglök-e..:D Csak foglalkoztat a téma és én is csak azokat mondtam el mit hallottam másoktól.Nem én találom ki:)
2011. okt. 8. 11:35
 12/26 anonim válasza:
Még a világ kezdetében sem vagyunk biztosak! Mit tudhatnánk a végéről???
2011. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem is tudom mikorra mondtak földrengést,talán májusra, sokan meghalnak azt hiszem, na és abból sem volt semmi.

Az,hogy a maja naptár véget ér, nem jelenti azt,hogy világvége lesz,csak új ciklus kezdődik,de nem hiszek már benne...mi naptárunk is véget ér,kezdődik újból.

2011. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Tom Benko ***** válasza:

Nem. Nem hiszek semmiben.

A maja naptár vége nem vég, csak egy ciklusé. Ők ugyanis olyan hosszú ciklusokkal dolgoztak, hogy egyszerre mindig csak egyet írtak le, elég sokáig elég is volt. Kb. úgy képzeld el, hogy nálunk 2000. december 31.-én véget ért a második évezred, és kezdődött a harmadik. Mi történt ez alatt? Egyesek matarészegek voltak, mások buliztak és jól érezték magukat. Egy szellemileg visszamaradott kisebbség meg majd összeszarta magát rémületében, hogy mindjárt vége a világnak. Persze nem lett.

2011. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Neménvagyokaz ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy valaki napra pontosan megjósolja a világvégét, és azt sem hiszem, hogy lefekszek aludni kedden és szerdán már arra kelek, hogy világvége van.

A videó meg rohadt vicces:D(szerintem).

2011. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem lesz világ vége, reptoid invázió lesz, de ne aggódj az ellenállás megállítja őket.
2011. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A Tudomány szerint egy világvége bármelyik pillanatban bekövetkezhet. Lehet, hogy egy óra múlva, lehet, hogy 1 millió év múlva.


A Wolf-Rayet csillagok közül többről feltételezhető, hogy a közeljövőben szupernóvát fognak produkálni, ilyen a például a Velorum és a WR 104, ez utóbbi a földi bioszférára is veszélyes lehet, mert forgástengelye és ebből eredően a robbanáskor felszabaduló energia nagy részének kisugárzási iránya megközelítőleg a Föld felé mutat.


Ha pontosan a Földet venné célba a WR104 (kicsi, de van rá esély), egy villanást látna az egész Föld lakossága, és elporladnánk, vagy a "jobb esetben" mindenki rákos lenne...


A Napunkat sem ismerjük még nagyon, ha egy lehetséges megagigantikus koronakidobódás telibe találná a Földet, elsodorná a Világűrbe a légkörünk nagy részét védőrétegestül együtt, ez se lenne túl egészséges.


Egy kisebb gigantikus kitörés kiégetheti, tönkrevághatja a Földön éppen működő összes elektromos berendezést, kezdve az összes működő villamos energiát termelő erőműtől az összes számítógépig, az összes bankot és az összes áram alatt lévő elektromos vezetéket... visszazuhannánk a középkorba, ami a mai viszonyokat és népességet figyelembe véve világvége lenne. Mit kezdene például Budapest lakossága 2-3 évig áram, így pl hűtőgép nélkül?


Egy szupervulkán is kitörhet bármikor, elég csak a 600-700ezer évente kitörő Yellowstone szupervulkánjára gondolni, 650ezer éve nem tört ki, így "időszerű". Egy évre leállna az egész Földön a mezőgazdaság... elég egy kisebb, nem szupervulkán hatására gondolni: 1816-ban kitört Tambora vulkán, s miatta nyár nélküli év volt a Föld egész északi féltekén. Egy szupervulkán hatása sokszoros a Tamborához képest...


stb...

2011. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ja még az előzőhöz:


az hogy ez pont 2012 decemberében történik meg nagyon kicsi az esélye.


ugyanúgy bekövetkezhet ma is, 10 év múlva is, 100ezer év múlva is...

2011. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

itt van még egy lehetséges Földközeli gyilkos:

[link]


[link]

2011. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kis összehasonlítás:


A Tambora vulkán 1816-ban 50 köbkilométer vulkáni hamut és kén-dioxidot lövellt a Föld légkörébe, ezzel egy évre megszüntetve a mezőgazdaságot


A Yellowstone szupervulkánjának leghevesebb ismert kitörésére 2,1 millió évvel ezelőtt került sor: ez 2450 köbkilométernyi vulkanikus anyagot vetett ki, 1,2 millió évvel ezelőtt egy ennél kisebb kitörés 280 köbkilométer anyagot lökött ki...

2011. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!