Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz tudatosan...

Miért olyan nehéz tudatosan élnem?

Figyelt kérdés
Remélem értitek mit gondolok a tudatosság alatt. Úgy tudnám leírni, hogy "ott" vagyok minden pillanatban, egész nap, reggeltől estig tudatos vagyok. Már 1 éve próbálkozom, de mindig visszasüppedek a tudattalanságba, a semmittevésbe.
2011. szept. 14. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha változtatni akarsz az életeden fogadd el, hogy vannak nehezebb időszakok, amikor úgy néz ki, visszalépsz.

Nem kell reggeltől estig tudatosnak lenni, ezen lépj át, mert ez fizikailag lehetetlen. Ha mindig tudtos lennál és ott lennél, akkor nem lennének álmaid, céljaid, fantáziád, terveid, normális életed! Emellett ez az irreális elvárás stresszt szül, mert nem tudod elsőre megcsniálni.


Ha tényleg mindig ott akarsz lenni, akkor először csak pár perc legyen elég, és öürülj neki! Aztán pár óra, aztán meg ha kell neked, akkor egész nap. Hagyj magadnak időt, hagyj magadnak lehetőséget arra, hogy hibázz!


Szánj magadnak minden nap egy kis időt, amikor lazítasz, amikor kikapcsolódsz, és próbálj nem dühösnek lenni magadra,amiért mondjuk leülsz mégis valóvilágot nézni.

Váltogatni kell, hogy most tudatosan küzdesz valamilyen célodért egy órán keresztül, aztán cserébe meg elengeded magad egy fél órára.

A hosszú és rövidtávú célok felállítása is sokat segít.

Meg minden nap egy kis lista, amit meg akarsz tenni aznap, (nem kell túl sok mindent összeszedni), és amikor egy valamit teljesítesz a listáról, akkor megjutalmazod magad, mondjuk egy csokival, vagy fél óra tévézéssel, vagy amit szeretsz csinálni. És dícsérd is meg magad fejben, hogy "ügyes voltam, yeah", mindig, amikor tettél valamit a célodért. Rengeteget számít, nem is hittem volna.


De tudod ez egy rohadt hosszú folyamat, én is küzdök.

2011. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 x) ***** válasza:

Igazából én is a mának élek, úgy érzem így boldogabb vagyok mintha előre azon problémázom mi lesz a holnapi ebéd :) persze ez nem azt jelenti hogy nem tervezem meg a bevásárlást vagy nincs napirendem, csak nem mindig jó ha minden nap ugyan azt csinálod. Kell egy-két óra amit semmittevéssel és olyan dolgokkal töltesz amit szeretsz csinálni. Nem napirend szerűen hogy "14:30 pihenés". Csak egyszerűen ha úgy érzed "most úgy gitároznék egy kicsit" akkor csináld.

Nem minden fog mindig úgy alakulni ahogy azt megtervezed, az ilyen "meglepetések" hoznak változást az életünkbe. Tervezd meg a napodat úgy, hogy a legfontosabb időpontokat írod csak le (például hogy a gyerekért menni az iskolába: 16:30 körül, bevásárlás 10:00) és a köztes időt tölts ki az egyéb feladataiddal. Írd össze azokat a dolgokat amiket el akarsz érni az életben és rakd ki valahová, ahol minden nap látod. Ez erőt ad hogy végigjárd a céljaidhoz vezető utat. De fontos hogy szánj időt magadra is! :)

2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves x), én ugyan nem ismerem a kérdezőt, de azt hiszem itt egy kicsit komolyabb dolgokról van szó, mint hogy mit ebédeljen, és hogy gitározzon-e, avagy sem. Ezek ugyanis, bár nagyon jó, és fontos dolgok, de messze nem életcélok.


Kérdező, azt hiszem pontosan értem, amiről beszélsz. Hasonlóképp vagyok én is. És én is keresem a megoldást...

2011. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!