Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halálról?

Mi a véleményetek a halálról?

Figyelt kérdés
Mi történhet ezt követően, mennyország,pokol,reinkarnáció?
2011. júl. 31. 14:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Az elég furi, amit írtál : ma 14:52, anyuék is meséltek ilyen dolgokról, mikor papim meghalt, anyu épp kint tevékenykedett a kertbe kis veteményes, amit szeretett papi is, és érezte ahogy, vki elhalad mögötte, ien hideg fuvallat!..Kerianyumnál a zárt ajtó kicsapódott!..Mikor meghalt mami rá 15évvel(pont vasárnap délben mentek el mindketten) addig álmodtam papimmal, de sosem szólt csak mosolygott, megsimogatott, mami halála után beszélt hozzám..Mamimtól nm tudtam elköszönni, képtelen voltam bemenni az intenzívre, meg úgy akartam emlékezni rá, ahogy élt, azon az éjjel eljött álmomba elköszönt, kérte ne sírjak, mosolygott. Álmomból zokogva ébredtem!..


Az én hitem a reinkarnációt nm fogadja el.. habár ennyi halál után úgy vaok ezzel, h a magam módján hiszek..1év alatt 3halál...

Azt mivel magyarázzátok, h pl. unokatesóm, apja halála után, mintha látta volna..

2011. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Szerintem sem zárja ki a reinkarnáció azt,h Isten létezik... Egyébként talán sokan pont azért hisznek a reinkarnációban,mert egy kis biztonságot ad nekik az az érzés,hogy lesz velük Valami,és nem a bizonytalan semmi...

Mindenesetre rendkívül furcsa a világ,főként ez a halál dolog...ahogy egyik hozzászóló is írta..én sem tudom azt elképzelni,hogy ezután semmi...se nap,se fű,se levegő ..szeretteim nélkül...áh elképzelhetetlen!

2011. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Olyan mint amikor nem születtél még meg.
2011. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
21:15 ok tudom de akkor s, hogyan emlékeznék rá? Épp ezért nem lehet elképzelni. Amúgy én voltam az a hozzászóló, írtam hogy néha belegondolok... hogy mi lesz... mi a semmi... meg hová tűnik az a sok energia? Az életenergia? Mind elfoszlik? Mivé lesz? Szerintem az ember nem csak egyszer él, azt tudom elképzelni, hogy egy életben nem emlékszel előzőekre.
2011. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Ha a tested elpusztul, nem bocsájt ki több energiát. mondjuk elég érdekes a testre mint energiaforrásra gondolni (mátrix), de ez esetben is igaz, hogy az energia csak addig tart ameddig van ami termelje. Enrgiaforrás, illetve energiahordozó híján az enrgia eltűnik, elfoszlik. A génjeidet utódodnak adod tovább és ez által válsz "örökéletűvé". Na meg ha olyan dolgot teszel ami miatt generációk múlva is emlékeznek rád.
2011. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Nem akarok találgatni, hogy mi lesz a halál után, van-e élet a halál után vagy csak a semmi. Vissza pedig még senki nem jött onnan, hogy megmondja milyen.


Viszont egy idézet jut eszembe. Aki kitalálja honnan hallottam, az kap tőlem egy csokit. Perzse ahhoz érte is kell menni.


"Csak egy isten létezik. Az pedig a Halál Istene. És tudod mit mondunk a Halál Istenének : nem ma."

2011. aug. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Bleach pfffffffff
2011. aug. 1. 11:32
 28/38 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Nem akarok felháborítóan racionális lenni. De, az ember azért találta ki több ezer évvel ezelőtt a halál utáni életet (bármilyen formáját), mert nem volt képes elfogadni, hogy ennyi. Pont. Vége. Amit eddig megtettél megtetted, amit nem, azt nem. De szerintem pont ettől lehet értékes igazán az élet, hogy tudod, hogy most kell megtenni mindent amit akarsz. A halál utáni élet, egy fajta vigasz, arra, amit nem tudtál véghezvinni, elérni. Szóval tessék úgy élni, hogy ne kelljen bánkódni, ha majd ott fekszel a halálos ágyadon. Szerintem ha így fogjuk fel, ez is lehet szép, nem pedig kiábrándító.
2011. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Ez is egy nézőpont,mert attól még hogy Isten létezik, vagy reinkarnáció van az életed lehet szép és sikeres!
2011. aug. 1. 14:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!