Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Éjszaka nem tudtam mozogni és...

Éjszaka nem tudtam mozogni és hang sem jött ki a számon. Valakinek tud rá magyarázatot?

Figyelt kérdés

Van egy megrázó emlékem kiskoromból úgy 10 év alatti lehettem. Éjszaka volt, feküdtem az ágyamon alvásra készen és éreztem, hogy valami nincs rendben, valami leszorít engem az ágyra. Próbáltam segítségért kiáltani édesanyámnak át a másik szobába, de nem tudtam mozdulni egyáltalán és egy hang sem jött ki a számon. Próbáltam kiabálni anyámnak, hogy segítsen, segítsen, de nem jött ki semmi hang a számon. Rettenetes volt.


Tegnap éjszaka ismét egy hasonló dolog történt velem.

Lefeküdtem aludni a barátnőm mellé hajnali 3 órakor és egyszer csak éreztem, hogy a szívem rettenetesen feszül egyre erősebben. Ismét mint régen is, próbáltam a mellettem 3cm-re fekvő barátnőmnek szólni, de zsibbadt az egész testem és nem tudtam megmozdulni 1 cm-t se, a számon pedig szintén egy hang sem jött ki. Elkezdtem egyre jobban szédülni és azt hittem, hogy nah most végem. Valami teljesen megbénított és nem értem, hogy mi ez. A jó ég se tudja, de valahogy a barátnőm észrevett, és ahogy felém fordult egyből visszajött a hangom és tudtam mozogni is. Mondtam neki, hogy megint a régi dolog történt velem és hogy a szívem is feszült és kezdtem teljesen elszédülni. Elkezdte a mellkasomat simogatni körkörösen és én megnyugodtam. Nem tudom, hogy mi lehetett ez, egészséges vagyok, persze vannak lelki problémáim, de kiskoromban nem voltak tehát feltételezem, hogy ez nem valami lelki eredetű dolog. Psychiáterhez persze elmegyek elmondani, de tudom, hogy feleslegesen. Szeretném, ha valakinek lenne sejtése, hogy mi is történt.

Köszönöm a válaszokat. FFi/23


2011. jún. 28. 11:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést az elején a "Valakinek tud rá magyarázatot?" kérdésre. Tehát: Valaki tud rá magyarázatot adni? :)
2011. jún. 28. 11:44
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
már egy ideje feküdtél? mert az alvásparalízis (ami normális) az olyan ,hogy tudod hogy alszol és semmit nem tudsz csinálni. Múltkor én is jól megijedtem tőle, azt hittem valami keringési probléma :D aztán rákerestem, és facepalmoltam hogy kihagytam egy lehetőséget a tudatos álomra... szóval ha eltelt egy kis idő lefekvés és a bénulás között, akkor az normális... vagy egyből?
2011. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Alvási paralízis.


[link]

2011. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Igen, ez alvási paralízis. Nekem is van. Főleg ha délután szunyokálok. Ijesztő, de egyben érdekes jelenség. Okát nem tudom. Ha csak rövid ideig tart, akkor ártalmatlan.
2011. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök,hogy valaki feltette ezt a kérdést.Eddig azt hittem csak én vagyok ilyen hülye, hogy ilyeneket képzelgek.Nekem is gyakran van ilyen és utána félek visszafeküdne,nehogy ismét megtörténjen.
2011. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hű, ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a jelenséggel :) Néha a frászt hozza rám ez az érzés, nagyon fura, elég gyakran van.
2011. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem heti szinten van ilyenem ez alvásparalizis nyugi. normális dolog.
2011. jún. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen már egy ideje lefeküdtem az ágyba, de tudatomnál voltam. :). Köszönöm mindenkitől a gyors értelmes válaszokat. 14:20-ra már van időpontom psyho-hoz, de nektek köszönhetően megnyugodtam és így már el tudom neki mondani, hogy ez mi is volt valójában. Még egyszer köszönöm nektek és remélem mások is megnyugodtak akik hasonlóakat éltek át.
2011. jún. 28. 12:45
 9/15 anonim ***** válasza:
szia.na mit mondott a doki?
2011. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szamtalanszor elfordult ez a dolog, de olyan is hogy:

Pl:

Rosszat almottam es fel akartam ebredni, fel is ebredtem de egyszeruen nem tudtam kinyitni a szemem kb 2 mm-t ha kibirtam nyitni, aztan megint visszacsukodott. A legsz@rabb az egeszben, hogy az alom meg nem ert veget, ugyanugy folytatodott!!! A kezemmel labammal se tudtam semmit csinalni, mint aki lebenult. Aztan nagy nehezen megtudtam fogni egy kis parnat, es az arcomhoz vagni. S igy tudtam kinyitni a szememet!


Aztan olyan is volt mar hogy mindig arra ebredtem fel ejszaka, hogy az also fogsorom es a felso fogsorom marmint elol a ket fogam kozott alul felul mintha egy kis porc nem engedne osszecsukni a szamat, aztan 2 s utanhirtelen az a kis porc feleseg eltorik a szamban. S ez ujra es ujra es ujra. Mindig felebredek a porc nem engedi ossze szarni a szamat aztan az a porc eltorik. S nem almomban hanem mindig akkor eppenseggel felebredtem.

Meg ilyen baromsagok mindenesetre erdekes jelensegek, sokszor remiszto is

2011. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!