Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérdés: jól gondolom, hogy a...

Kérdés: jól gondolom, hogy a bolygókat helyén tartó erő az ugyan az az erő mint ami az elektronokat a helyén tartja a proton (ok) körül vagy eltérő ez a két erő? De ha nem jól gondolom írjátok le mi is ez pontosan. (értelmes válaszokat)

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

bolygók között gravitáció van, ez vonz mindent

egy elektron és egy proton viszont azért vonzza egymást mert az egyik negatív a másik meg pozitív.

2011. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Minden bolygónak van mágneses tere ami a magban található fém atomoktól alakul ki és ez a mágneses tér vonzó hatást gyakorol más bolygókra.
2011. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ugyan nem értem a húr elméletet, de azt hámoztam ki belőle hogy : gyakorlatilag minden dolog ami van sok- sok kicsi rezgés. tehát húrok tartják össze az atomokat és a naprendszert ami eleve atomokból épül fel. ezalapján igen a válasz.


ha atomok részei - naprendszer , szintjén : akkor nem.

2011. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:

Szero súlyosan téved. A bolygókat a gravitációs erő tartja a helyén, ami jelenlegi ismereteink szerint a téridő torzulásaként jelenik meg. Az elektronokat a Coulomb-erő tartja a protonok körül, amit a fénykvantum, azaz a foton közvetít.

A Húrelmélet egyelőre inkább hipotézis, önmagával sem tud teljesen megegyezni, úgyhogy ne bízzunk benne annyira. De tény, hogy a részecskéket "húrok" sajátrezgéseiként írja le, így többek között tartalmazza a gravitációt is, de, mint mondtam, egyelőre nem szól bizonyíték a hipotézis mellett.

2011. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lehetséges hogy mindegyik "erőnk" egyféle alapon nyugszik, és ez a rezonancia(rezgés). lehetséges, hogy a gravitáció is rezgés alapú, mivel mondjuk a napunk nagy energia, erős rezgéssel, így vonzza a körülötte lévő bolygókat ugye, és maga a rezonancia stabilsága tartja egy "adott" pályán a többi égitestet. szóval én simán egyetértek, de már alapban is a kérdezővel, ami az univerzumot mindenestül összetartja, az egyetlen és ugyanaz az egy erő..csak kérdés, hogy igazából mi ez. erre persze ki lehet térni...de a kérdéshez ennyit. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár én nem konyítok annyit az atomfizika és a részecskék közötti erőkről mondhatnám hogy proton(+) és elektron(-) között nagyobb a vonzóerő mint a bolygók között hiszen ezek töltéssel rendelkeznek a bolygók pedig nem. De, a témáról nincs tanulmányom és csak érdekességként tettem fel a kérdést hogy erről is informálódjak.
2011. márc. 31. 15:32
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Utolsó: A GUT jóslatai szerint nagy energiákon nem lesz különbség az erők között, de ezt egyelőre nem tudjuk ellenőrizni.

Kérdező: Valójában négy alapvető kölcsönhatás ("erő") létezik:

- Erős kölcsönhatás: Ez tartja össze a nukleonokat, illetve az atommagokat is.

- Elektromágneses kölcsönhatás: Ez tartja pályán az elektronokat a mag körül.

- Gyenge kölcsönhatás: Az atommagok bomlásáért felelős.

- Gravitációs kölcsönhatás: A testek között létrejövő vonzóerő.


A gravitáció kizárólag pozitív (vonzó) előjelű, így nagy részecskeszám esetén összegződik, míg a nála vagy negyven nagyságrenddel erősebb elektromágneses kölcsönhatás a két különböző töltés miatt átlagolódik, és nagy részecskeszám esetén akár el is tűnik.

2011. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!