Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Törömen leirná nekem valaki,...

Törömen leirná nekem valaki, hogy mi ez a Titok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy itt is van róla sok minden a gyakorin,csak nincs kedvem mindet végigolvasni. Megfogalmazná nekem valaki mi a lényege. Valami csak pozitívan dolog van benne? Köszönöm a válaszokat
2011. márc. 19. 20:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Áltudományos new age kamu, amivel az író szemétté kereste magát. 10% igazságtartalom mellett (amit viszont már nagyjából száz éve ismer az emberiség) 90% túlzás és médiahype.
2011. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hát... akkor az írónak mindenesetre bejött :)
2011. márc. 19. 21:29
 13/23 A kérdező kommentje:
Bocsi,most látom csak hogy elirtam. Tömören lenne :)
2011. márc. 19. 22:25
 14/23 anonim ***** válasza:

ne mereszeld a film jelzot hasznalni arra a szardarabra. egy c kategorias szekta video is jobb annal a szarnal.


az, hogy ha valamit akarsz gondolsz ra, hat ebben uj nincs. viszont ha nem jon be, akkor teged tesz hibassa. nem akartad elegge, nem hittel elegge, ha meg bejon, akkor veres kardkent vegigviszi h azert van mert a vonzas torvenye. egy forintot nem er az a zsak szar amit ott osszehordanak.


jaaaa es a nezesevel elrabolt idot en mar sosem kapom vissza az eletemben

2011. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hát... az előttem szóló életében nem sok minden jött össze...

A Titok lényege a következő, mivel világunk 2 pólusú és a hasonlók vonzzák egymást, így a pozitív gondolatok pozitív dolgokat vonzanak az életedbe, kivéve az előttem szólóéba :) -bocs.

De ez nem fog működni azonnal, azért el kell érned egy bizonyos kort (ha láttad a filmet ott sem tizenévesek szólaltak meg), tapasztaltnak kell lenned, picit jártas a spirituális témában. Ha már többször meditáltál az sokat segít, mert meditálás közben ki kell tudnod zárnod a külvilágot, ha az megy, akkor ki tudod zárni magadból a negatív gondolatokat is.

A kívánságod jól meg kell fogalmaznod és csak is pozitívat kívánhatsz, tehát másnak rosszat nem. Egyszer kell kérned, nagyon erősen, persze akkor amikor hihetetlenül jól érzed magad, mert akkor tele vagy pozitív érzéssel. Másnap kezd azzal a napod, vagy fejezd be azzal, hogy hálás vagy mindazért, ami megadatott neked, hogy van hol laknod, vannak szüleid, testvéreid, kiskutyák, stb. De tényleg légy hálás, aztán vedd sorra, hogy miket kívántál, mondjuk ha pénzt, akkor képzeld azt, hogy már a kezdben van és érzed a nyomtatott papír szagát. Minél többet gondolsz arra, hogy a pénz a kezedben van, annál több energiát fordítasz a dologra, és előbb-utóbb olyan erős lesz, hogy valósággá válik.

Viszont azért van szükség spirituális jártasságra, mert ha elkezded alkalmazni a Vonzás Törvényét, akkor véglegesen hinned kell benne, nem pedig úgy hozzá állni, hogy " na jó 1 hónapra kipróbálom", vagy végig hiszel benne, vagy ne is foglalkozz vele. Ajánlom figyelmedbe a Kérd és megadatik c. könyvet, ami részletesebb, mint a film. Neten fenn van.

Még ha idővel úgy is gondolod, hogy nem történt csoda az életedben, akkor is jó ezzel foglalkozni, mert megtanulsz pozitívan gondolkodni. Van egy ausztrál ismerősöm, aki nagyon pozitív személyiség. Idővel elmondta nekem, hogy a magyarok nagy részénél azt tapasztalja, hogy negatívak és ködösek, ellenben az ausztrál ember pozitív és olyan mint a napsütés. Többször beszélgettünk erről, és addig nem tünt föl, hogy tényleg mennyire negatívak vagyunk. Ha már csak a pozitív gondolkodást sajátítod el, már az is megéri. Egyszer próbáld meg összeszámolni, hogy egy óra alatt hány pozitív és hány negatív gondolatod van.

Szerezd meg a könyvet, jó olvasást!

2011. márc. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

utolso: te hany eves vagy fiam?


hogy lehet ennyi baromsagot osszehozni egy beirasba????


"A Titok lényege a következő, mivel világunk 2 pólusú és a hasonlók vonzzák egymást, így a pozitív gondolatok pozitív dolgokat vonzanak az életedbe,"


hasonlok vonzak egymast????? ezt meg hol olvastad te nagyon muvelt nagyon tapasztalt?



masik idezet toled:

"De tényleg légy hálás, aztán vedd sorra, hogy miket kívántál, mondjuk ha pénzt, akkor képzeld azt, hogy már a kezdben van és érzed a nyomtatott papír szagát. Minél többet gondolsz arra, hogy a pénz a kezedben van, annál több energiát fordítasz a dologra, és előbb-utóbb olyan erős lesz, hogy valósággá válik."


nem gondolod, hogy ha dolgozol, akkor hamarabb lesz penz a kezedben?


naiv vagy, es a legrosszabb, hogy masokat is meg akarsz gyozni arrol, hogy ha valamit akarsz, eleg csak gondolni ra. Tudod mit? a discovery space shuttle epp nyugdijba ment. probaljuk mar ki amit mondasz, es akard, hogy ne egy muzeumban, hanem a kertedbe kosson ki:)


En adok valamiert 1.5% eselyt, hogy nem nalad lesz az az urjarmu, de te csak gondolj ra.



Hasonloak vonzak egymast. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


okos lehetsz mint a nap

2011. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ez most nem kimondottan a témába vág, de saját tapasztalaton alapul:


Legyél egy nap mosolygós, vidám. Légy kedves az emberekkel, megértő. Azt veszed észre, hogy egy idő után visszamosolyognak rád, megcsodálnak...


Ez nem titok, ez tény. Mielőtt valaki a világot változtatná meg, magát kell megváltoztatnia.


(És hangsúlyozom nem a Titok alapján mondom ezt)

2011. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hát jó, kedves ismeretlen kommentelő, 07:45-ös. Ez amúgy már lassan beletartozik a provokálás témakörébe, hol vannak a modok? Szerintem vagy annyira inteligens, hogy szépen is meg tudd fogalmazni a válaszaidat, sértegetés nélkül.


24 éves vagyok. Aránylag művelt embernek tartom magam a spirituális témában. Sokat olvasok. Attól, mert te nem értesz meg valamit, vagy elvetsz, attól még működhet.


Mikor láttál olyat, hogy valaki romokban hevert, ivott és eljátszotta mindenét, aztán egy csapásra milliomos lett, visszanyerte a családja bizalmát, és nagyszerű vállalkozást indított. Ilyen nincs. Aki negatív az nem vonz jó dolgokat az életébe. Ettől függetlenül aki pozitív az sem biztos, hogy vele mindig jó dolgok történnek. De ő legalább megadja az esélyt rá.


Ha pénzt szeretnél ne ülj otthon, én nem mondtam ilyet, ezt te forgattad ki. Ha bölcsebb lennél, értenéd, hogy mit mondtam. A Titok c filmben sem ez volt, hogy ülj otthon és kívángass. Csak támadni szeretnél, ahelyett h kérdeznél és megértenéd mit miért írtam.


A kérdező kérdezte, hogy mi a Titok. Én elmagyaráztam és javasoltam, hogy olvassa el a Kérd és megadatik c könyvet, amiben vannak hasznos dolgok. Nem próbáltam semilyen hülyeségre rávenni, hogy vásároljon ezt+azt stb. A Titok nem más mint szemléletváltás, mert az emberek roppant negatívak, lásd magadat. De miért jó negatívnak lenni? Valahol azt olvastam, hogy naponta 50x kellene nevetnie az embernek, ezt nem tudom hogy számolták ki, de az kb óránként 3 nevetés. Ez normális is, de van olyan itt aki 50x nevet naponta? Szerintem nem, bár remélem, h igen. A lényeg a pozitív gondolkodás, mindegy h ezt a Titok-on keresztül éred el, vagy másként.


Azt te mondtad h a hasonlóak vonzzák egymást, én azt mondtam, hogy a pozitív gondolkodás pozitív irányba viszi az életed, azáltal h nem negatív eseményeket vonzasz be.

Én neked is ajánlom azt a könyvet, hidd el, ha csak az elejét elolvasod is, és átgondolod, pozitívabban láthatod a világot. De te tudod.

2011. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

toled idezek te bolcs 24 eves:


Hát... az előttem szóló életében nem sok minden jött össze...

A Titok lényege a következő, mivel világunk 2 pólusú és a hasonlók vonzzák egymást, így a pozitív gondolatok pozitív dolgokat vonzanak az életedbe, kivéve az előttem szólóéba :) -bocs.


akkor ki mondta, hogy hasonlok vonzak egymast???? annyira gondolsz mar azokra a dolgokra amikre vagysz, hogy nem latod mit irsz????



az a baj, hogy kevered a szezont a fazonnal. Az, hgoy valaki pozitivan gondolkkodik az eletrol szerintem is rendben van. Ha nem hiszed el, hogy kepes vagy valamire, akkor nem is fog sikerulni. De erre van egy szep magyar mondas is: NEM AKARASNAK NYOGES A VEGE. ezt kiforgatni es azt mondani, barmi amit akarsz, ha sokat gondolsz ra, osszejon, az egyenlo az elmebaj kategoriaval.


tajekozott vagy, azt latom:)

2011. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell gúnyolódnod velem? Te mondtad, hogy a hasonló vonzza a hasonlót, én azt mondtam, hogy a pozitív a pozitívat. Ez nem ugyanaz, mert tudtommal a negatív negatívat vonz, a pozitív pozitívat, de amikor semleges vagy, akkor vonzol, csak gyengén, nincs olyan, hogy semlegest vonzzol, valami vagy pozitív, vagy negatív.


Bármit amit akarsz: na igen, mit láttál a filmben? Láttad azt, hogy az emberek Holdutazást akartak? vagy hogy egy űrakármi leszálljon a kertükbe, vagy tudjanak repülni? Ilyesmiről szó nem volt, ezt megint te hangoztatod. Ha pénzt, ha szerelmet, ha barátokat, ha karriert, ha gyerekeket, stb akarsz, hangolódj rá, és az érzelmeidtől függetlenül megkapod. Senki nem beszélt olyan dolgokról se a könyvben, se a filmben, mint amit említettél. Nem fogsz istenné válni.

És mint már említettem tájékozottnak, olvasottnak tartom magam a témában. Nézd megbántani nem tudsz, mert mindig az ilyen felvetések elgondolkoztatnak és jobban átgondolom a dolgokat, olyna szemszögekből is megnézem, amiket mások látnak.

Neked a bajod a titokkal az, hogy azt hiszed bármit megkaphatsz, pl lehetsz az államok elnöke, ha rágondolsz, de most itt te vagy a hibás, mert olyan dolgokat gondolsz bele, amelyek lehetlenek. Nem értetted meg a Titkot. A mindennapi életedben sikeres lehetsz, ha beépíted az életedbe. De nem válsz istenné, és tehetsz bármit, mert te úgy gondolod. Írd le magadnak, hogy mire gondolsz nap mint nap, és írd le mi történik veled minden nap. Hidd el, hogy van köztük kapcsolat.

2011. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!