Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ekkora hülyeségben, hogy...

Ekkora hülyeségben, hogy hihet valaki?

Figyelt kérdés

"Azzá válunk, amire a legtöbbet gondolunk, és azt vonzzuk magunkhoz, amire a legtöbbet gondolunk. Ha a fejedben látod, akkor a kezedben kapod meg. És ezt az alapelvet három egyszerű szóban lehet összegezni: A gondolatok dolgokká lesznek." a thesecret.hu oldalra véletlenül bukkantam rá. Ekkora hülyeséget ki képes elhinni?

Most mondok egy példát, hogy megbuktassam az elméletet: van egy fiú, aki szerelmes belém és ő pl hiába gondol rám legtöbbet stb. én soha a jó büdös életbe nem fogok belé szeretni!


2011. márc. 16. 22:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Megvan már, hogy a kérdező miért van felháborodva! Az a baja, hogy ez a kis idézet amit írt, az mondja, hogy: "ha sokat gondolsz valamire megkapod". A probléma ott kezdődik, hogy a kérdező, ezt szó szerint vette. Tehát, úgy vette le a mondatot, hogy Izanagija van mindenkinek (azaz mindent amit gondol valósággá tud alakítani) és, hogy ha rágondol, már ott van a szeme előtt. És ez a kérdezőnek nem tetszik, merthogy ilyen nem létezik, és ez csak egy beetetés.


Igenám, ilyen nem létezik, VISZONT(!) az sehol sincsen megemlítve, hogy nem kell érte semmit sem tennünk. És, itt jön a probléma. Ez a mondás szarul van megfogalmazva.


Tehát így a helyes: "Azzá válunk, amire a legtöbbet gondolunk, és azt vonzzuk magunkhoz, amire a legtöbbet gondolunk. Ha a fejedben látod, (!)akkor elegendő munka után(!) a kezedben kapod meg. És ezt az alapelvet három egyszerű szóban lehet összegezni: A gondolatok dolgokká lesznek."


No, így már helyes!

2011. márc. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, mert már félig alszom.

A példádra a válasz: szabad akarat, más életébe nem teremthetsz, így ő sem.

2011. márc. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Menny el egy könyvtárba, ha van időd és szeretsz olvasni akkor vedd ki Brian Tracy Könyveit és olvasd el.

Ha nincs időd olvasni akkor, vedd ki hangoskönyvként, ezek hangfájlok.

Rengetek időt töltünk el semmitevéssel, pl. utazás közben.

Ez idő alatt egy mp3 lejátszó segítségével végig hallgathatod a hanganyagát.

Érthetően elmagyaráz nagyon sok mindent.


De ha belegondolsz, hogy van egy férfi aki pl. nagy foci rajongó aki 8 órába dolgozik a maradék szabad idejében meg TV-t néz akkor ez az ember valószínűleg nem fut be nagy sikereket életében.

Viszont ha szabad idejében azon gondolkozik, hogy hogyan kereshet több pénzt és elkezd utána olvasni könyvekben interneten akkor valószínüleg választ fog kapni a kérdésére..

Képzi magát szakmai könyveket olvas, időgazdálkodásról, pénzügyi befektetésekről olvas..

2013. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dalmi21 válasza:

Élnék egy nagyon egyszerű példával: Ha vesztek egy piros Suzukit, hirtelen feltűnik majd, hogy milyen sok piros Suzuki jár az utakon. Egyszerűen ott van a gondolataidban, mert "nektek" olyan van, és ezért észreveszed azt, ami eddig fel sem tűnt.

Ennek az egésznek valami ilyesmi a lényege, csak nem ennyire lebutítva. Ha tisztán látod, hogy mit szeretnél elérni, akkor a körülötted amúgy is megtörténő dolgokból azt hasznosítod, azokat a kapcsolatokat fogod építeni, ami a célod megvalósításához szükséges. Ha nincs célod, nem tudod hová akarsz eljutni, akkor nyilván fel sem tűnik, hogy mennyi lehetőség van körülötted. :)

Pl. Engem nagyon érdekelt egy új terület, ezért online rengeteget kutattam olyan emberek után, akik jók azon a területükön. Megtaláltam az egyik legjobbat, aki valami zseniálisan tanítja is valamilyen szinten, amit csinál. Órákon át hallgattam, miközben az asztalnál szemben ült velem a barátom. Hallgatta ő is, de nem figyelt különösebben. Egyszer csak felállt és miközben valamit pakolászott volna, viccből oda fordult, hogy na hadd lássa, ki ez a gyerek, akik olyan jó ebben az adott dologban. És akkor jött a felismerés!... Az adott illető az egyik rokona volt. :D Távoli, de rokonok, így rögtön megvolt az adott kapocs, ha esetleg szeretnék vele személyesen is találkozni. De ha én nem tudom mit szeretnék, nem hallgatok ilyen anyagokat, hogy fejlődjek, akkor sosem jövünk rá, hogy az ő rokona zseniális az adott témában és esetleg segíthetne nekem. :D Nyilván ennél sokkal többről van szó, ez csak egy egyszerű példa a sokféle dologra, ami ennek kapcsán megtörténhet.

2018. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!