Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért csak gúnyolódni tudnak...

Miért csak gúnyolódni tudnak a szkeptikusok?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért van az, hogy aki az ezotéria oldaláról közelíti meg az itt föltett kérdéseket, az igyekszik érvelni, megmagyarázni; aki viszont szkeptikus, az csak rágalmaz, gúnyolódik, fröcsög?
2011. márc. 8. 09:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
Én azt nem értem,hogy ha nem hisznek az ilyesmiben,mit keresnek ezen az oldalon? Engem baromira irritál,ha beirják a hülyeségeiket,mikor valaki komolyan kérdez valamit. Tiplizzenek el innen,ha nem tetszik valami.
2011. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Engem érdekel a téma, de azt nem nagyon szeretem, amikor valaki marhaságokat beszél. A legtöbben sajnos ezt teszik ebben a témakörben.
2011. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

De ha már itt tartunk. Akár feltehetném azt a kérdést ide: Az úgynevezett hívők miért nem tudnak normálisan kommunikálni?


Mert sajnos egyre többször tapasztalom, hogy valami "hívő" beokád ide valami óriási baromságot (mondjuk világvége, idegen invázió stb.), jön egy szkeptikus, és megkérdezi, hogy "és mi a bizonyítékod rá".

Ebben az esetben két lehetőség van:


1. Kedves hívő fogja magát, és belinkel valami "hírportált", aminek a hitelessége közismerten 0, vagy egyéb hasonló kaliberű hírforrást, és ezt tényként kezeli... hülyének nézi a szkeptikust.


2. Szimplán elhatárolódik az ellenvéleménytől, nem hajlandó tényekkel alátámasztani a mondandóját. Az van, amit ő mondd, és kész... ismét hülyének nézi a szkeptikust.

2011. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%
Jól mondod: hívők. Aki hisz valamiben,annak nem kell bizonyíték. És ha már a világvégét hozod fel: akik ebben hisznek,azok egyszerűen csak nyitot szemmel járnak,és látják mi folyik a világbantermészetben.A jégsapkák elolvadása,a globális felmelegedés mind-mind igen súlyos következményekkel fognak járni. de gondolom valaki majd beir,hogy nincs igazam,és ezek nincsenek is,vagy nem irtják az esőerdőket stb.stb. Eztért nem is lehet a szkeptikusoknak semmit "elmagyarázni" mert a végén ugyis belöknek valamit, hogy ez pedig nincs úgy, és a döglött ló is csak alszik :D
2011. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:23


annyira el vagy tevedve, hogy nagyon.


En mint szketptikus allitom neked es egyet is ertek veled 100% ban, hogy jon a vilagvege. Nincs ketsegem afelol, hogy jon.


Viszont veletek szemben, en nem azt mondom, hogy marcius 22 en vagy oktober 8 an jon, sot meg evszamot sem mondok, amit a tegnap a ket tenyeremmel atpreselt galambszarbol olvastam ki.

En csak azt tudom, hogy egyszer vege lesz. 100 1000 10000 vagy sok 10000 ev mulva azt nem tudom, meghatarozni, viszont amig nem megujulo eroforrasokra tamaszkodunk, addig a nevebol is kiderul, hogy bizony egyszer el fog fogyni. Az, hogy felmelegedes van, az is bizonyitott. Bar itt sem a felmelegedes a problema( hisz mindig is voltak ciklusai a foldnek), hanem annak a sebessege, amit az ember okoz.


A baj ott van, hogy amig a foldonfuto bolond behaluzza, hogy a hold egy urhajo, 2012 ben vilagvege lesz, egy csecsemo 6 honapig donthet, hgoy a csaladdal akar maradni ahova szuletett, vagy nem, josolnak tenyerbol kartyabol kutya-galamb-kecskeszarbol, ezt semmivel nem tudja egyiksem alatamasztani. AZ meg, hogy en megjosolom latatlanba, hogy a szuletendo gyereked kislany lesz arra meg pont 50 % az eselyem, hogy eltalaljam. Ha fiu lesz, akkor


a, kusban elkotrodom

b, kitalalok valamit amivel majd bizonyitani probalom, hogy igazabol o kislany, csak fiu testben


ha kislany lesz akkor


telekurtolom az vilagot azzal, hogy en bizony megalmondtam, hogy kislany lesz.


Mi szkeptikusok mar csak ilyen foldhozragadt barmok vagyunk, akiknek nem eleg az, hogy valaki a halucinacioit megosztja a tomeggel, hanem akarunk valami bozonyitekot latni a csodas asvanyvizrol, ami eltunteti a teljes adossagunkat ha iszunk belole.


teves azt gondolni, hogy az a hulye aki bizonyitekot akar latni, mert pont te ringatod magad alomba azzal, hogy elhiszed, ha eleg sokszor mondasz egy varazsiget, az megtortenik.


De legyen igazad. Szeretnem latni, hogy beszelsz az orangyaloddal, es megkered oket vigyazzanak rad, majd csukott szemmel setalj at az M1-M7 kozos szakaszan kereszben. Nezzuk segitenek e az angyalok...

2011. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A szkeptikus elfogadja a globális felmelegedést, mert az éves középhőmérséklet (mérhető adatokból!) növekszik, a jégsapkák olvadnak (centivel mérhető), de elutasítja, hogy ennek 100%.osan világvége a következménye. (Mert ez már csak spekuláció) Lehet, hogy sok minden elpusztul, de lehet, hogy nem minden, maradnak túlélők, kialakulnak új fajok, stb. (Ez is csak egy spekuláció.)

Na itt a lényeg: két spekuláció közül miért kellene elfogadni kritika nélkül csak az egyiket? A szekptikus mindig meghagyja a lehetőségét annak, hogy az általa elfogadott elmélet esetleg nem állja meg a helyét, mert a jővőben előkerülnek olyan bizonyítékok (mérhető adatok), amelyek ellentmondanak neki. Ilyenkor a szkeptikus zat mondja: tévedtem (köszönöm ezt a szót egy előző hozzászólónak) és megpróbál egy új elméletet felállítani.


A hívő meg makacsul ragaszkodik ahhoz, amiben hisz, akkor is, ha tömegével kerülnek elő olyan bizonyítékok, amelyek hitének ellentmondanak. Akkor ezeket a bizonyítékokat megkérdőjelezi, nem fogadja el, a bizonyítékok bemutatóját pedig támadónak véli.

2011. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:40

Én egy szóval se irtam,hogy 2012 -ben lesz a világvége. Látod ez is baj : mindenkit egy kalap alá vesztek.

2011. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az ezotéria jó dolog,szerintem jó felé mennek vele az emberek, akárhogy is van.Ha azzal segít magán valaki, hogy kéri az angyalokat, vagy varázsigét mond, és ez segít rajta, akkor ez minden bizonnyal pozitív,nemde?Ezen kívül a szkeptikusoknak is be kell ismerni, hogy olyan, mint önszuggesszió létezik,és ami az ezoterikus "világban" folyik, az pontosan ez!Ha valaki,vagy egy ember a másiknak bebeszéli, hogy de igenis meg fog gyógyulni attól a pohár víztől amit kap, akkor akár a placebóhatás, 90% hogy meg is fog!Ugyanígy A jóslatoknál, hogy ha azt hallja, hogy jó lesz az anyagi helyzete, akkor tudomásul veszi, és akarata ellenére is tudat alatt azon tevékenykedik,hogy a jóslat beválljon,mivel hisz benne, ez menni is fog!Ezek a dolgok közelebb viszik az embert az önismerethez is, és így fejlődik az emberiség..Még véletlenül sem úgy,hogy hatott valakinek a "gyógymód",amit elmesél itt valakinek, erre lehülyézik,hogy dehát ez kamu,majd lelombozva a kedves gyógyult vissza is eshet a betegségbe.Nem szabad ezek az emberek alól kirúgni gondolkodás nélkül a mankót.És aki nem képes megadni a lehetőséget bizonyos dolgoknak, az ugyan olyan korlátolt gondolkodású, mint az, aki mindent elhisz, amit ezen a gyakori kérdések oldalon lévő különös fenntartással kezelendő ezoterikus témakörben olvas.

Addig, amíg pozitív dolgokra ösztönözik egymást az emberek, addig jó dolog az ezotéria.Ha valaki a világvégét jósolgatja,az meg legfeljebb felhívja a figyelmet a szemmel látható világ problémáira..Az ufóügyeket is ismerem, plejádok,meg szíriuszi magyarok,stb és csak annyit mondok, bárcsak valamennyi igaz lenne,de majd ha látjuk őket,akkor bizonyosodunk meg a létükről,

ide nem elég 404 nevű válaszoló kommentje,de nem is kár, hogy itt van, hátha igaz!A lehetőséget meg kell adni mindennek a létezésére, amíg nincs rá ellenbizonyíték, és én ezt teszem,így nyitott vagyok mindenre!Ajánlom ezt a nyitott gondolkodást a szűkebb látókörű "tudós" kollégáknak is!

Köszönettel:

Cica

2011. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Pl. azért, mert volt már a kérdés és akkor is jó válaszok születtek. A kedves kérdező tehát írni biztos tud (ez bizonyított) - de olvasni?
2011. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani. Newton, és Einstein, mindketten előremozdították a tudományt. De előtte ők is képesek voltak kételkedni.
2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!