Mi alapján választ mi bennünket a szerencse?
mondjuk h igen meg van írva.de ha meg van írva kell esély arra h vátoztassunk is ezeken a dolgokon nem?mondjunk meg van egy adott idö amíg tudunk ezen változtatni és az lehet az 1%ék ami esélyt ad?
igazából ez elég széles témakör de nagyon érdekelne a véleményetek:)
Hát, ha így nézzük a helyzetet, lehet benne valami.
Egész életemben mondhatjuk, szerencsés voltam.
Majd jött egy hirtelen ötletem, és megváltoztattam az életem. Semmi sem írta elő, sőt, néha éreztem, hogy "nem jól" cselekszem.
Azóta csak a balszerencse üldöz :/
nincs szerencse vagy balszerencse...csak jó és rossz döntés, és a jó és rossz megítélése a helyzeteknek...szóval aki jó, az szerencsés, aki nem, azt többször éri balszerencse(persze nem árt tudni mi is a jó és rossz). :)
üdv
26/F
LastOne.Left
tökéletes a felvetésed kedves kérdező.
az útmutató bárkinek hozzáférhető, többféle dokumentum is lejegyzi a legfontosabb hozzáállást ahhoz, hogy a szerencse(a jó döntésekből fakadó) övezze egy egyén éltét. :)
üdv
26/F
LastOne.Left
Nana, van szerencse, ami nem más, mint egy kis valószínűséggel várható jó véletlenszerű bekövetkezte.
Azt hogy miért szerencsés valaki, más mért nem, az sok-sok tényező összjátéka. A te viselkedésed is egy ilyen faktor, mint pl.: veszel lottót vagy sem, de a többit az élet nevű akármi sorsolja ki.
Tudom, amit leírtam ugyan annyit ér mint ha annyit mondanék 42, de ennél tovább úgyse juthatsz, legfeljebb próbálkozhatsz.
Előző írást is én küldtem.
A véleményem még mindig az, hogy nincs a szerencse mögött emberi értelemmel megfogható törvény, vagy igazság, egyszerűen ezt csak egy véletlen generátornak képzelem el, kb. úgy mint egy programot, ami véletlenszerű számokat generál.
Mondom ezt annak ellenére, hogy én is ismerek olyan embert aki szerencsésnek mondható és olyat is, aki szerencsétlennek, de ettől még hiszem, hogy ez egy véletlen és nem kell e mögé további magyarázatot adni.
Had idézzem Micheal Shermer Hogyan hiszünk c. könyvéből
A mintázaok után kutató állatfaj című rész elejét:
"Összetett és esetleges világunkban a véletlenszerű események gyakran alkotnak olyan, látszólag különös sorozatokat, amelyek értelmezés után kiáltanak. Általában megbirkózunk a feladattal, s mintázatokat vélünk fölfedezni a körülöttünk lévő világban, még akkor is ha ezek, nem lteznek, vagy nem bírnak igazi jelentőséggel...(példák)
...Különösen vonzódunk olyan mintázatokhoz, amelyeknek spirituális vagy vallási tartalmat tulajdonítunk, s amelyek legbelsőbb vágyunkat érintik, vágyunkat egy, az egész műsorért felelős Valami létezése iránt. Néhányunknak ez a Valami Isten; másoknak angyalok, a sors, a szinkronicitás, a kollektív tudat vagy valami egyetemes életerő..."
A könyvet zseniálisnak tartom és mindenkinek tudom ajánlani, kivéve fanatikus Valamiben meggyőződött hívőknek, akik azt hiszik tudják mi az igaz valóság.
Ez a könyv a logika nyelvén (egy hasznos, emberek által érthető, elfogadható és létező megtapasztalható valóságot leíró nyelven) közelíti meg a hit kérdését. Butább nem lehetsz tőle:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!