Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Most akkor mi lesz 2012-ben?...

Most akkor mi lesz 2012-ben? Kérlek, kíméljetek a hülyeségektől, nem a hagyományos "világvégére" gondolok.

Figyelt kérdés
Egyesek szerint, a bolygók együttállása okoz valamit, mások szerint, a világ eszméi fognak megváltozni... Mire számíthatunk? És a bolygók együttállásának milyen következménye lehet?
2011. jan. 22. 01:45
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
ezt hallottam valahol, és nem ehhez akartam írni, hanem külön kapcsolódóan....
2011. jan. 23. 23:30
 22/26 anonim ***** válasza:
Az bizonyos, hogy a hold a mi földünkből szakadt ki. Ugye ezt senki sem vitatja. Miért akkora nagy baromság, hogy a bolygók meg a Napból szakadtak ki? Bizonyíték rá, hogy mindegyik bolygó forgásiránya megegyezik. Ez ugye nem lehet véletlen műve. Mert ha a nap csak befogta őket, mint egy mágnes, akkor nem lennének egy síkban, és nem is forognának egy irányban.
2011. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

08:48


Azért "akkora nagy baromság", mert bizonyították az ellenkezőjét, és ebben a kozmológusok nagyjából egyet is értenek!


A naprendszer 4.6 milliárd éve, csillagközi por, és gázfelhőből alakult ki, először a nap anyaga, a gravitációs vonzás miatt, majd a maradék anyagból először bolygókezdemények, majd ezek gravitációjuk miatt hízni kezdtek, és ezt teszik a mai napig is, csak úgy mint a föld.

A bolygókeletkezési elméleteket 4. osztályba sorolta Descartes, majd foglalkozott ezekkel később Kant, Laplace, Jeans, Hoyle.

A IV. elmélet felveti annak lehetőségét, hogy a bolygók a napból szakadtak ki, de ezt a későbbi KUTATÁSOK cáfolták!


"IV. osztály: Egy csillag túlságosan megközelítette a Napot, és ennek hatására a Napból vagy a csillagból anyagfelhő vált le, amelyből később a bolygók keletkeztek. Ez az elmélet nem egyeztethető össze az izotópok észlelt gyakoriságával, és egyéb szempontok miatt is cáfolható."

2011. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Nigra ***** válasza:
Ne izgulj nem lesz semmi. És ha jobban megnézed a "világvégéket" kb azonos időnként "hírdetik meg", mi meg mindig itt maradunk világvégétlenül. És mindez csak arra jó, mert a világvégével mindent el lehet adni. Pl mit? Könyveket most éppen a maja naptárról, filmeket ami a következő világvégéről szól (2012 tipusú film már 5db van..-.-") És most még az ufosoknak is kedvez a dolog mert jönnek a Plejádok vagy mik....szóval erről ennyit...
2011. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Nigra ***** válasza:
ja és a 08:48-asnak innen üzenem, hogy nem egyezik a forgás. a Saturnus ellentétesen forog. Az Uránus meg pláne. :)
2011. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Én meg pont azon gondolkodtam, hogy ezt a maya naptárt nyilván egy akkor élő, főnök(értsd: az akkori maya birodalom vezetője) által támogatott, vagy nagyra becsült csillagász/jós/jövendőmondó jegyezte fel, szerkesztette meg.

Most nem akarom senki agyát húzni a hülyeségeimmel, de szerintem teljesen helyt álló dolog az, hogy az egyetlen hozzá értő meghalt a naptár írása közben(később pedig nem folytatták). Nyilván bölcs embernek kellett írnia, a bölcsek pedig öregek, lehetséges hogy végelgyengülésben halt meg az illető. De ezt persze pont 2012nél. Ha esetleg pár hónappal később hal meg lehet hogy csak 2020ban lenne ekkora felfordulás a világ végével kapcsolatban, ha pár hónappal előbb akkor lehet hogy 2000ben már rég túl lettünk volna a dolgon.

De nagyon sok oka lehet annak, hogy nem pont ebben évben akarták befejezni a naptárt, és mégis íg történt:

Pl. -támadás érte őket, megölték azt az embert

-jöttek a hódítók

-katasztrófa történt(földrengés, vulkánkitörés,

hurikán, stb)

- valaki meghalt

stb.

Lehet hogy ez az én hülyeségem/kifogásom az ellen, hogy jó pár éve valaki megírt egy naptárt, és megjövendölte pont 2012re a világvégét.

2011. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!