Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék teljesen ellazul...

Hogyan tudnék teljesen ellazulni? Meditálni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Tekerj egyet, az segít.
2010. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ellazulást, a hétköznapi tevékenységek közepette kell elkezdeni, mert az nem működik, hogy leülsz és lazítasz egy perc alatt.

A hétköznapi gyakorlatozáshoz a legjobb tanács az, hogy bármi rutin-tevékenységet csinálsz, nagyon figyelj oda, vond be az öt érzékszervedet. Pl. ha emeletre mész, menj gyalog, és figyelj az izmaid mozgására, a tested súlyára, a légzésed szaporulására,stb. Vagy ha tusolsz, vagy kezetmosol, figyelj a víz hőfokára, a szappan illatára, színére, a kis buborékokra, a csillogó színére, szóval vedd észre, észleld azt, ami van, a JELENBEN. Voltaképpen bármit teszel, légy a jelenben, a most-ban. Ha ez már jól megy, és még mindig érdekel a dolog, vagy még inkább, keress meg privátban, szívesen segítek a továbblépésben.

2010. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hanyatt fekszel, elhagyod tested, karod magad melle, tenyerek felfele, ket sarkod erjen ossze, de labadfejed nyiljanak szet. Elkezded a bokadnal. Magadban mondod, es elhagyod a testreszeket. Pl boka, vajdli, terd, stb. Ne felj, a talaj fenn tart. Semmi masra ne koncentralj, csak a testreszekre es a lelegzesre. 4-ig szamolva belegzes, ugyanugy 4-re kilegzes.
2010. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem a meditatív zene hallgatás segít. Na nem ilyen indián hejehuja, meg tibeti tinglangolás, hanem valami lassú ütemű halk, nyugis dolog. Volt olyan, hogy zongorakoncerten mentem le teljesen alfába. :) Benn ültem a teremben, behunytam a szemem, és teljesen kikapcsoltam. Vagy régebben, ágyban fekve Nirvana-t (nem ezt a vergődős dolgot, hanem pl. az Unplugged in New York albumot), vagy REM-et hallgatva. Behunyod a szemed, szabályosan lélegzel, miközben csak a nyugtató dallamra figyelsz.
2010. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!