Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha párbeszédet folytatok...

Ha párbeszédet folytatok magammal akkor az egoval beszélgetek?

Figyelt kérdés
okt. 9. 09:38
1 2 3
 1/29 Krampusz1 ***** válasza:
76%

Ez egy nagyon érdekes kérdés.

Kb az emberek felének nincsi ilyen belső hangja, akivel megbeszélheti a dolgokat, van akinek több hang is van.

Vannak akik nem is mondják ki magukban a dolgokat a gondolkodás során, hanem "képekben" gondolkoznak.

Nagyon sokfélék vagyunk.

okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Grimfox ***** válasza:
56%
Igen. A "magam" rész elárulja. Az ego jelentése "én". Ha én az énemhez beszélek, akkor az egohoz beszélek.
okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 r.sentinel ***** válasza:
44%
Minden foldi embernek van belso hangja kivetel nelkul, de van aki felfigyel erre es van aki nem. Hogy ki az a belso hang, en a lelek kontra ego-kent gondolom, mert hogy az energetikai es fizikai testunk (surubb energia) egysegekent mukodik a ketto. Mint tudjuk az ego a vilagunkra vonatkozon a multban es a jovoben szeret lenni, a lelek a tudatos jelenben, mikozben a kettonek valamilyen szinten egyutt kell mukodnie.Komplex ez az egesz.
okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Krampusz1 ***** válasza:
40%

Tegyük fel hogy az agy egy fejlett számítógép, és ilyenkor két párhuzamos program is fut rajta?

Pl egyik a személyiség, akivel azonosítja magát az illető, a "tudat",

- a másik pedig egy különálló, korlátozott program, vagy egy elkülönített programrész, ami önállóan képes futni, gondolkozni, válaszokat adni?

okt. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
6%

Kérdezzük meg a mesterséges intelligenciát:

Can a man or woman talking to themselves indicate a mental problem?

----------------------

Jelezhet-e mentális problémát egy önmagában beszélő férfi vagy nő?

Gépi fordításban:

-----------------------------------

Az önbeszéd és a mentális egészség megértése

Az önmagával való beszélgetés, amelyet gyakran önbeszédnek is neveznek, sok ember élete során gyakori viselkedés. Különféle formákban fordulhat elő, beleértve a belső párbeszédet (gondolatok) és a külső beszédet (hangos beszédet). Míg az önálló beszédet általában az emberi megismerés normális részének tekintik, vannak esetek, amikor ez a mögöttes mentális egészségügyi problémákra utalhat.

Normál kontra önbeszéd

Normál önbeszéd: A legtöbb egyén saját beszédet folytat gondolatainak feldolgozására, problémák megoldására vagy önmaga motiválására. Ez a viselkedés előnyös lehet a kognitív feldolgozás, az érzelmi szabályozás és a fókusz fenntartása szempontjából a feladatok során. Például, ha a bútorok összeszerelése közben átbeszéli az utasításokat, vagy bátorítja magát egy prezentáció előtt, javíthatja a teljesítményt és csökkentheti a szorongást.

Az önbeszéd kapcsán: Ezzel szemben, ha az önbeszéd rendszertelenné, szervezetlenné válik, vagy más tünetekkel, például hallucinációkkal vagy téveszmékkel jár, az mentális egészségi gondot jelezhet.

Például:

Skizofrénia: A skizofréniában szenvedő egyének hangi hallucinációkat tapasztalhatnak, amelyek arra késztetik őket, hogy olyan hangokra reagáljanak, amelyek nincsenek jelen. Ez a fajta önbeszéd nem pusztán reflektív, hanem inkább válasz az észlelt külső ingerekre.

Egyéb mentális egészségi állapotok:

A túlzott negatív önbeszéd olyan állapotokhoz is társulhat, mint a szorongás és a depresszió. Ha az önbeszéd kritikus vagy káros narratívákat tartalmaz önmagáról, az alacsony önbecsüléshez vezethet, és súlyosbíthatja a mentális egészségügyi problémákat.

Mikor kell segítséget kérni

Ha az egyén úgy találja, hogy saját beszéde zavarja a napi működést, vagy ha további tüneteket tapasztal, mint például zavartság vagy nyugtalanító gondolatok, amelyek nem tűnnek megalapozottnak, tanácsos mentálhigiénés szakember segítségét kérni. Értékelést tudnak adni, és megállapíthatják, hogy a viselkedés egy szélesebb mentális egészségügyi probléma része-e.

Összefoglalva, bár az önmagunkkal való beszélgetés jellemzően normális, sőt a kognitív folyamatok és az érzelmi szabályozás szempontjából is jótékony hatású lehet, mentális problémára utalhat, ha túlzott mértékűvé vagy szervezetlenné válik, és egyéb, aggályos tünetekkel jár.

okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Krampusz1 ***** válasza:
64%

"Minden foldi embernek van belso hangja kivetel nelkul, de van aki felfigyel erre es van aki nem"

Ez nem így van. Sok embernek nincs.

Akinek van, azt gondolja "de hát ez a normális, mindenkinek van"

Akiknek nincs, azok meg furának gondolják, hogy másoknak van.

okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Valoszinu a sok egyedullet miatt alakult ki, mindig elkepzeltem toreneteket, cselekmenyeket, szereploket
okt. 9. 12:09
 8/29 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez nem egyedülléttől függ. Én elég sok emberrel vagyok körülvéve, mégis rengeteg cselekményt, és hasonlót gondolok ki, és sokszor szórakoztatom magam ezzel. Vagy élethelyzeteket gondolok ki, és elképzelem, hogyan reagálnék különböző helyzetekben. Szerintem ez kicsit hasonló az álomhoz, amikor az elméd a saját problémáit képekben vetíti ki, és próbálja feldolgozni. Csak ez szándékos. Nincs ezzel semmi gond, amíg el tudod különíteni az egészet a külvilágtól.
okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Hogy teszel különbséget monologizálás és önmagaddal való párbeszéd között? mert szerintem fontos különbséget tenni, elvégre a párbeszédhez két szereplő kell. Ha te magaddal folytatsz párbeszédet hogy oldod meg, hogy ne mindkét beszélő egyazon gondolatmenetet kövesse?

Csak mer tlétezik monológ ami kérdésekre és válasozkra épül. Annak az a lényege, hogy egy gondolatmenetre van felfűzve, lényegében a kérdés vezeti a válaszokat. Csak ebben az esetben nem lehet a kérdés túl provokatív vagy komfortzonán kívüli.


Én hajlok afelé, hogy te valójában monologizálsz. Egyszerűen azért, mert a párbeszéd két résztvevőjéhez gyakorlatilag tudathasadást kell létrehozni, hogy két önálló dolog tudjon párbeszédet folytatni.


5ös, te meg hagyd abba a ChatGPT-zést. Értsd már meg, hogy az a cucc akkor is válasozlni fog, ha semmiféle adat nem áll rendelkezésére a témában, innentől kezdve a válaszai egyszerűen megbízhatatlanok, mert nem tudod mikor ad hiteles infót és mikor halucinál. Véleménye meg ugye elve nincs, szóval mindig tényállításnak fogja előadni a mondandóját. Teljesen haszontalan arra, amire te itt használod.

okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hogy oldom meg? Automatikus az egész
okt. 9. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!